Finans Devinin Desteği O Altcoin’e Yaradı: Yüzde 100 Yükseldi!

Finans Devinin Desteği O Altcoin’e Yaradı: Yüzde 100 Yükseldi!
Finans Devinin Desteği O Altcoin’e Yaradı: Yüzde 100 Yükseldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hedera Hashgraph’ın yerel kripto para birimi HBAR, %100’lük şaşırtıcı bir artışla 0,18 dolara kadar yükseldi. 13 Nisan Salı günü, finans devi BlackRock, para piyasası fonunu tokenize etmek için Hedera Blockchain’den yararlanacağını açıkladı. Bu, HBAR fiyatının önceki Nisan ayının en yüksek seviyelerinin üzerine çıkması için güçlü bir alt akım sağladı. Özellikle altcoin, yüzde 100 oranında bir artış gerçekleştirdi.

BlackRock Hedera (HBAR) altcoin rallisini tetikledi

Gerçek dünya varlıkları (RWAs) sektörü için çığır açan bir gelişme olarak, Londra merkezli bir kripto varlık borsası, broker ve saklama kuruluşu olan Archax, BlackRock ICS ABD Hazinesi para piyasası fonunu (MMF) Hedera (HBAR) Blockchaininde tokenize etti. Bu başarı, Archax, HBAR ve kurumsal düzeyde kripto platformu Ownera arasındaki işbirliği sayesinde mümkün oldu.

Bu dönüm noktası, abrdn’in geçen yıl MMF’lerini Hedera blockchaininde başarılı bir şekilde tokenleştirmesini yansıtıyor. Abrdn, Birleşik Krallık’taki en büyük aktif varlık yöneticisi olarak duruyor. Böylece bu hareketin kripto dünyasındaki önemini daha da vurguluyor. Bu gelişme, Hedera (HBAR) için güçlü bir alt akım yaratmak için yeterliydi. HBAR için günlük işlem hacimleri %5440 gibi şaşırtıcı bir oranda artarak 2,3 milyar dolara ulaştı. Ayrıca, Hedera (HBAR) fiyatı son iki yılda ilk kez 0,15 doları aştı. Uzmanlara göre, boğalar bu ivmeyi korumaya devam ederse, rallinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine devam ettiğini görebiliriz. Altcoin, son 7 günde yüzde 90’ın üzerinde yükseliş sergiledi.

HBAR fiyat hareketi: Neler olacak?

Uzmanlara göre, Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükseliş görünümüyle uyumludur. Zira HBAR fiyatını yukarı doğru itecek, artan bir ivmeye işaret ediyor. Analistlere göre, daha fazla artış potansiyeli göz önüne alındığında, 0,1817 dolarlık gün içi zirvesinin ardından HBAR, istisnai bir yükseliş senaryosunda 0,2000 dolar veya hatta 0,3000 dolar gibi psikolojik kilometre taşlarını hedefleyerek daha yükseğe çıkabilir. Ancak bu yörünge HBAR boğaları arasında kâr alma eğilimlerinin kısıtlanmasına bağlıdır.

Santiment: Bu 2 Altcoin Traderlardan Büyük İlgi Görüyor!

Tersine, kâr rezervasyonundaki bir artış altcoin fiyatında düşüşe yol açabilir. Özellikle, yüksek beyaz gölgeli hacim profillerinin önemli bir satıcı varlığına işaret ettiği 0,1096 dolar civarında önemli bir satış baskısı da olasıdır. Yirmi bir günlük hareketli ortalamanın 0,1038 doların altına inmesi, yükseliş söylemine meydan okuyacaktır. Uzmanlara göre böyle bir senaryo, HBAR için aşağı yönlü bir yörüngeye yol açma potansiyeli taşıyor. Dolayısıyla fiyat 0,0815 dolar seviyesi civarında destek arayabiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Finans Devinin Desteği O Altcoin’e Yaradı: Yüzde 100 Yükseldi!