XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

“Dolar Ölüyor” Diyen Finans Uzmanı: Altın ve Bunlardan Alın!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
4 görüntülenme

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, altın ve gümüş gibi kıt ürünlere olan güvenini bir kez daha dile getirdi. “Dolar ölüyor” diyen ünlü yazar, ABD Merkez Bankasının politikalarını yanlış buluyor.

“ABD doları ölüyor,” altın ve bunları satın alın

Kiyosaki, ABD hükümetinin bir dizi eyleminin, ABD’nin çok fazla borç alması, enflasyonun artması ve bunun sonucunda faiz oranlarının yükselmesi de dahil olmak üzere ABD dolarının ölmesine yol açtığını tweetledi. Ünlü yazar, önümüzdeki dönemlerde Bitcoin, altın ve gümüşün fiyatlarının önemli ölçüde artacağına inanıyor. Kiyosaki, son iki yıldır bu üç varlığın önemini vurguluyor. Yatırım fenomeni, 18 Eylül tarihli tweet’lerinde şunları söyledi:

ABD çok fazla borç alıyor ve faiz oranlarını düşük tutuyor. Düşük faiz oranları, faiz oranlarını düşük tutmak için ABD’yi daha fazla ABD Tahvili satın almak için daha fazla borçlanmaya zorluyor. Bu da enflasyona neden oluyor. Faiz oranlarını yükseltmeye zorlamak borç almayı daha pahalı hale getiriyor. ABD doları ölüyor.

Kiyosaki, tweet’in son bölümünde “altın, gümüş ve Bitcoin alın” diyor.

Kiyosaki, Cumartesi günü açıklanan gerçek enflasyonun %7 yerine %16 arttığı için Bitcoin’in artık daha fazla önalanda olduğunu söyledi. Bu tweet’te ayrıca ABD’nin ulusal borcunun hızla arttığını ekledi. Federal Rezerv’in son faiz artırımlarının Amerikan ekonomisini mahvedeceği de ünlü yazarın tahminleri arasında.

Robert Kiyosaki, BTC’nin sınırlı arzını eşsiz buluyor

VC yatırımcısı ve Bitcoin destekçisi Anthony Pompliano’ya iki yıl önce verdiği bir röportaja göre Kiyosaki’nin ilk etapta Bitcoin satın almasının nedenlerinden biri, BTC’nin bilgisayar programlı sınırlı arzı. Ünlü yazar, her dört yılda bir gerçekleşen ve madenci ödüllerini yarıya indiren Bitcoin halving’den bahsetti. Bitcoin’in 21 milyon tokenlik sabit bir arzı vardır. Madencilerin yarısından fazlası bunu kabul etmedikçe değiştirilemez. Dijital kıtlığını ispatlamayı başardığı için Kiyosaki Bitcoin’in sınır arzından övgüyle bahsediyor.

Bu arada, 2022 itibariyle, Bitcoin madencileri başarıyla kazdıkları her blok için 6,25 Bitcoin ile ödüllendirilmektedir. Ancak bir sonraki halving, blok ödülünün 3.125’e düşeceği 2024’te gerçekleşecek. Zamanla, blok ödülü sıfıra yaklaştıkça her bir halving’in etkisi de azalacak. Son halving, var olan Bitcoin sayısının maksimum 21 milyon arzına ulaşacağı 2140 yılında olacak.

Bu tarihte, 21 milyon Bitcoin’in sonuncusu dolaşımda olacak. Bu noktada, bulunacak yeni Bitcoin olmayacağı için halving programı sona erecek. Bununla birlikte, madencilere ödenen işlem ücretlerinin değerinin gelecekte artması beklenmektedir. Yani madencilerin yeni işlemleri doğrulamaya ve onaylamaya devam etmeleri hala teşvik edilecek. Bunun nedenleri ücretli daha büyük bir işlem hacminin ekleneceğidir. Sonuç olarak, Bitcoin’ler daha büyük bir nominal piyasa değerine sahip olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Shiba Inu İçin Yüzde 2.800’lük Bir Artış Mümkün Mü? Bu yazıda SHIB’nin fiyat ve piyasa değeri gibi temel performans göstergelerine genel bir bakış sunacağız. Ardından, en popüler kripto analistlerinin Shiba Inu hakkında söylediklerini sizinle paylaşacağız. Bu bilgiler, şimdiye kadar ve daha sonra SHIB’nin yörüngesinin daha iyi...
Buğra Çağlar 2 hafta önce