‘Yeni İflaslar Geliyor’ Finansçı: Altın ve Bu Coinlere Bakın!

1.189 görüntülenme
'Yeni İflaslar Geliyor' Finansçı: Altın ve Bu Coinlere Bakın!

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, küresel bir durgunluk içinde olduğumuzu söylüyor. Yükselen iflaslar, işsizlik ve evsizlik konusunda uyarı yapan uzman; “pazarlık” arayan, yani alıma uygun olan varlıkları arayan yatırımcılar için iyi haberlerin olduğunu kaydetti. Bununla paralel olarak, altın ve bir kripto para birimini övdü. İşte detaylar…

Robert Kiyosaki’nin en son uyarıları: Uzman neler dedi?

Zengin Baba Yoksul Baba kitabınınyazarı Robert Kiyosaki, ABD ekonomisi ve küresel durgunluk hakkında daha fazla uyarıyla geri döndü. Rich Dad Poor Dad, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortak yazılan 1997 tarihli bir kitap. Üstelik, altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer alıyor. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı. Kiyosaki en son attığı tweet’inde aşağıdaki soruya cevabını açıkladı:

Soru: Büyük bir depresyondan daha kötü olan nedir? Cevap: küresel bir durgunluk. Maalesef küresel bir durgunluk içindeyiz. Bekleyin. Dünya genelinde sert çöküşler var. Kötü haberler var. İflas, işsizlik, evsizlik hızla artıyor. Emekliler ise zaten bitmiş.

Müjde: Büyük Bir Ülke Bu Altcoin projesini Yasal Para Yapacak!

Bitcoin, gümüş, altın: Paha biçilemez!

Ancak ünlü yazar, yatırımcılar için iyi haberlerin de olduğuna dikkat çekerek, “Her yerde pazarlık var. Altın, gümüş, Bitcoin… paha biçilemez,” ifadelerini kullandı.  Geçen yıl temmuz ayında Kiyosaki, enflasyonun daha büyük bir depresyona yol açabileceği konusunda uyardı ve gayrimenkulün düştüğünü ve işten çıkarmaların başladığını kaydetti. Ayrıca Nisan ayında ABD dolarının patlamak üzere olduğunu tahmin ederek hiperenflasyon ve ekonomik buhran konusunda uyarıda bulundu. Mayıs ayında, “Kötü haber. Depresyon geliyor,” ifadelerini kullandı.

Zengin Baba Yoksul Baba yazarı, küresel bir durgunluktan endişe duyan tek kişi değil. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi geçen yıl Eylül ayında Dünya Bankası, dünya çapındaki merkez bankalarının enflasyona tepki olarak aynı anda faiz oranlarını artırmasıyla 2023’te küresel bir durgunluk riskinin arttığını söyledi. Ayrıca Uluslararası Para Fonu (IMF), dünya ekonomisini zorlu bir yıl için uyardı.

Altcoin İçin Büyük Uyarı: Ekip Satıyor

Kiyosaki: Bitcoin yatırımcıları daha da zenginleşecek

Kiyosaki, yatırımcılara altın, gümüş ve Bitcoin almalarını tavsiye ederken, ABD ekonomisinin durumu hakkında düzenli olarak uyarılarda bulundu. Sık sık Biden yönetimine, ABD Hazinesine, FED’e ve Wall Street’e güvenmediğini söyledi. Fed ve Hazine’nin ABD dolarını yok ettiğini vurguladı. 14 Ocak’ta Bitcoin, altın, gümüş ve petrol fiyatlarının yükseldiğini tweetledi ve şunları kaydetti:

Enflasyonun kalıcı olduğunu bilenler için iyi haber… artık sistemik… geçici değil. Bilgisiz, fakir, orta sınıf için kötü haber… Biden’ın kendilerini ve ailelerini önemsediğine inanan herkes için.

İşte Güçlü Yükseliş Gören 7 Altcoin ve Beklentiler!

Ünlü yazar, Aralık ayında, FED dönüp trilyonlarca dolar bastığında Bitcoin yatırımcılarının daha da zenginleşeceğini söyledi. Kasım ayında kendisinin bir trader değil, bir Bitcoin yatırımcısı olduğunu ve bu nedenle BTC’nin fiyatı düştüğünde heyecanlandığını açıkladı. Eylül ayında, yatırımcıları dünyanın en büyük ekonomik çöküşü gerçekleşmeden hemen önce kripto yatırımı yapmaya çağırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • News.bitcoin

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

'Şubat'ın Kâr Kralı Olacak' Denilen 10 Altcoin Bunlar!
‘Şubat’ın Kâr Kralı Olacak’ Denilen 10 Altcoin Bunlar! 2023’ün ilk ayını geride bırakırken analistler, izlenmesi gereken altcoin projelerini paylaşmaya devam ediyor. Bu yazımızda, çeşitli analistlerin Şubat ayı için gözüne kestirdikleri kripto paraları derledik. Ancak yazıya başlamadan önce, tüm bunların yalnızca analist görüşü olduğunu belirtmekte fayda...
Aslı Dinçer 2 ay önce