‘Fırlama Potansiyeli Var’ Denilen 11 Altcoin Bunlar!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 ay önce
5.564 görüntülenme
'Fırlama Potansiyeli Var' Denilen 11 Altcoin Bunlar!

Kripto para dünyası sürekli değişiyor ve dijital varlıklar popülerlik kazandıkça, daha fazla insan onlara yüksek getiri için yatırım yapmanın yollarını arıyor. Bu kadar çok seçenekle, hangi altcoin projelerinin yatırım amaçları için en iyi olduğunu belirlemek zor olabilir. Piyasa analizlerine ve uzman görüşlerine dayanarak, 2023’te yüksek getiri potansiyeli olan en popüler 12 kripto paranın bir listesini derledik.

Bitcoin ve potansiyeli yüksek en popüler 5 altcoin

 1. Bitcoin (BTC): En büyük ve en köklü kripto para birimi olan Bitcoin, kripto dünyasında sıklıkla güvenli bir yatırım cenneti olarak kabul edilir. Kıtlığı ve popülaritesi nedeniyle, 2023’te yüksek getiri için güçlü bir aday.
 2. Polkadot (DOT): Çeşitli Blockchain ağlarının birlikte çalışabilirliğini sağlayan multi-chain bir ağ olan Polkadot, yüksek getiri potansiyeline sahip umut verici bir yatırım fırsatı.
 3. Tether (USDT): En güvenilir kripto para birimlerinden biri olan Tether, çok fazla risk almak istemeyen yatırımcılar için başvurulacak varlık olarak kendini çoktan kanıtladı. Kripto para piyasasının oynaklığı ve riski göz önüne alındığında, yatırımcılar Tether’i tercih ediyor. Çünkü değerinin diğer kripto para birimlerinden daha istikrarlı olduğu düşünülüyor.
 4. Solana (SOL): Yüksek performanslı bir Blockchain platformu olan Solana, son aylarda hızlı bir büyüme kaydetti ve 2023’te yüksek getiri sağlaması bekleniyor.
 5. Ethereum (ETH): Merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için merkezi olmayan bir platform olan Ethereum, büyüyen bir geliştirici ve kullanıcı topluluğuna sahip. Bu güçlü destek ağı nedeniyle popüler bir yatırım seçeneği.
 6. Cardano (ADA): Merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformu olan Cardano, son aylarda önemli bir büyüme kaydetti. Ayrıca, 2023’te yüksek getiri sağlamaya devam etmesi bekleniyor.
Altcoin

Yüksek getiri potansiyeli barındıran diğer altcoin projeleri

 1. Ripple (XRP): Ripple yönetimi, XRP’nin Bitcoin gibi diğer kripto paralara göre daha güvenilir ve daha hızlı bir alternatif olduğunu iddia ediyor. Ripple’ın XRP’si, itibari para birimleri ve diğer önemli kripto para birimleri gibi çeşitli para birimi türlerinin değişimini kolaylaştırma becerisiyle geniş çapta kabul gördü.
 2. Dogecoin (DOGE): Büyük bir takipçi kitlesine sahip, meme’lerden ilham alan bir kripto para birimi olan Dogecoin, son aylarda etkileyici bir büyüme gösterdi. Ayrıca, 2023’te yüksek getiri sağlamaya devam etmesi bekleniyor.
 3. Binance Coin (BNB): Binance borsasının yerel kripto para birimi Binance Coin, geçen yıl etkileyici bir büyüme gösterdi. Bu trendin 2023’te de devam etmesi ve getirisi yüksek bir yatırım olması bekleniyor.
 4. Shiba Inu (SHIB): Ethereum ekosisteminin gelişmiş özelliklerinden ve güvenliğinden yararlanan kampanyacı ve katılımcı bir altcoin. Oldukça etkin ve güçlü bir topluluğa sahip. Ayrıca, meme coin’i olmanın ötesine geçmek için kullanım alanlarını genişletiyor.
 5. Uniswap (UNI): Uniswap, pazardaki en büyük ve en yaygın kullanılan kripto para borsası DeFi. UNI, çıkışından hemen sonra büyük bir başarı elde etti. Uniswap, işlemleri kolaylaştırmak için bir yardımcı program tokeni ekledi ve değeri %1.000 arttı. Uniswap özellikler eklemeye devam ediyor, bu nedenle tokenin zaman içinde değer kazanması muhtemel.
 6. Chainlink (LINK): Bu blockchain ağı, belirli bir amaç için oluşturuldu. Chainlink, gerçek hayattan veriler sunmak için dünya çapında bir bilgisayar sistemleri topluluğunu teşvik etmek üzere tasarlandı.
Altcoin

Kripto para yatırımı için dikkatli olmak gerekiyor

Uzmanlara göre, yukarıda belirtilenler, 2023’te yüksek getiri potansiyeline sahip en popüler on kripto para birimleri. Bunlar, son zamanlarda, mükemmel bir gelecek potansiyeline sahip olduğunu gösteren önemli bir büyüme yaşadı. Kripto para yatırımı her zaman riskli olsa da, bu varlıklar umut vaat ediyor ve önümüzdeki yıl yüksek getiri sağlamaları bekleniyor.

Bununla birlikte, herhangi bir yatırım kararı vermeden önce, diğer kararlarda olduğu gibi, Kriptokoin.com olarak kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz. Kripto para biriminin oldukça değişken bir piyasa olduğunu ve geçmiş performansın gelecekteki sonuçları garanti etmediğini unutmamak gerekiyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce kapsamlı bir araştırma yapın ve bir finansal danışmana danışın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
 • Analyticsinsight
 • Mtltimes

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yapay Zeka Coinleri Muhteşem Arttı: Bu 11 Coine Bakın!
Yapay Zeka Coinleri Muhteşem Arttı: Bu 11 Coine Bakın! Kripto para piyasası yıla yükselişle başlamasına ve ardından Şubat ayında konsolidasyon aşamasına girmesine rağmen, varlıklarının bir kısmı çift haneli günlük kazançlar kaydediyor. Bu ilerlemelerde yapay zeka coinleri ön plana çıkıyor. Güçlü yükseliş kaydeden 11 AI coini’ni bir...
Vural Erkan 1 ay önce