Binance Haberiyle Fırlayan Bu Altcoin, Balina Satışıyla Düşüyor!

Binance Haberiyle Fırlayan Bu Altcoin, Balina Satışıyla Düşüyor!
Binance Haberiyle Fırlayan Bu Altcoin, Balina Satışıyla Düşüyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance bugün Tellor (TRB) sürekli sözleşmesinde güncellemeler yaparken TRB fiyatı %20’nin üzerinde fırladı. Altcoin rallisi, devasa büyüklükte balinanın satışlarıyla soğuyor.

Tellor (TRB) fiyatı, Binance duyurusuyla pik yaptı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Tellor (TRB), bugün bir noktada %22 değer kazandı. Rallinin arkasında Binance’in güncellediği sürekli sözleşme oranları yer aldı. Altcoin daha sonra ansızın çift haneli düşüş gösterdi. On-chain raporlar, ivmenin muhtemelen balina satışlarıyla bağlantılı olduğunu gösteriyor.

Lookonchain’in sağladığı bilgilere göre, TRB’nin fiyatı son bir ayda %360 artarak 10 dolardan 46 dolara yükseldi. Bu büyük artışın arkasında balinaların büyük miktarlarda TRB topladığı ve çeşitli borsalarda işlem yaptığı düşünülüyor. Binance, bu borsaların merkezinde yer alıyor…

Bu balina son bir aydır TRB biriktiriyordu: Bugün kar aldı

30 Ağustos’tan bu yana bir balina tam 540,777 TRB (21.24 milyon dolar) biriktirdi. Bu miktar, mevcut toplam TRB arzının %22’sini oluşturuyor. Aynı dönemde, dört farklı altcoin balinası toplamda 181,657 TRB (7.14 milyon dolar) miktarını Binance’den çekti. Bu da toplam arzın %7’sini temsil ediyor.

Ancak, işlemler sadece birikim ile sınırlı değil. Aynı balina, 30 Ağustos’tan itibaren borsalardan toplam 872,602 TRB (34.3 milyon dolar) çekti. Bu da toplam TRB arzının %36’sına denk geliyor. Ardından, bu balina sırasıyla 4, 9 ve 15 Eylül’de toplam 331,825 TRB (13 milyon dolar) miktarını Binance borsasına yatırdı.

Bu tür büyük işlemler, özellikle TRB’nin fiyatındaki dalgalanmalar üzerinde oldukça etkiliydi. Piyasada olup bitenleri yakından takip eden yatırımcılar, şimdi balinaların sıradaki hamlelerini takip ediyor. Şu anda TRB’nin piyasa değerindeki bu önemli artış, balinaların faaliyetlerinin bir sonucuydu. Bu durum, TRB’nin yakın gelecekte daha da değer kazanabileceği spekülasyonlarını gündeme getiriyor.

Altcoin yatırımcıları, TRB ile son bir ayda 2x kar elde etti

Tellor (TRB), merkezi olmayan bir oracle protokolü olarak faaliyet gösteriyor. Altcoin, bu hafta en çok kazananlar listesinde yükselerek 2023’ün yeni zirvesi olan 35 doları gördü.

TRB’nin yükselişini anlayabilmek için, Tellor’un off-chain verileri on-chain akıllı sözleşmelere entegre etmeye yardımcı olan merkezi olmayan bir oracle protokolü olduğunu bilmemiz gerekmektedir. TRB’nin fiyatı, 14 Eylül Perşembe günü 35 dolara ulaşarak bu ay %134 oranında bir ralli yaşadı. Büyük artışın arkasında birkaç ana katalizör yer aldı. Bunlardan biri, SWIFT Network duyurusuydu…

TRB’nin hızla yükselmesine ön ayak olan önemli bir gelişme, global ödeme platformu SWIFT Network’ün, Blockchain’e Tokenize TradFi ve Gerçek Dünya Varlıklarını getirmek için Chainlink’in oracle altyapısını kullanmaya başlayacağını duyurmasıydı. Bu haber, Tellor gibi merkezi olmayan oracle’lara da dikkat çekiyor. IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, bu esnada TRB kısa vadeli yatırımcı cüzdanları son bir ayda %2000’den fazla artış gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance Haberiyle Fırlayan Bu Altcoin, Balina Satışıyla Düşüyor!