Fiyat Analizi: BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, DOGE, DOT, UNI, BCH, LTC yükselecek mi?

2 Aug 5
2 Aug 5
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC ve çoğu altcoin eski dirençlerini test ediyor, aynı zamanda son iki ayın düşüş eğiliminin azaldığı gözlemleniyor. Bitcoin (BTC)’in toplanması 34.000 dolara yaklaşırken, kripto para birimlerine olan talebin artması daha düşük seviyelerden fırsat kollayan yatırımcıların devam ettiği anlamına geliyor. Bu konuda, Goldman Sachs’ın 150 aile ofisi müşterisiyle yaptığı bir anket, %15’inin halihazırda kripto paralara yatırım yaptığını ve %45’inin atılım yapmak istediğini gösteriyor. Aile ofisleri 6 trilyon dolardan fazla varlığı yönetiyor, yani bu sektörden gelen küçük bir giriş yüzdesi bile sonunda kripto fiyatlarını artırabilir.

Sadece varlıklı yatırımcılar değil, bireysel yatırımcılarda BTC oyununa dahil oluyor

Bu arada, kripto paralara yatırım yapanlar sadece varlıklı insanlar olmuyor. Gallup tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, hisse senetlerine, tahvillere veya yatırım fonlarına 10.000 dolar veya daha fazla yatırım yapan ABD’li yatırımcılar arasındaki Bitcoin sahipliğinin 2018’de %2’den Haziran 2021’de %6’ya yükseldiğini gösteriyor. JPMorgan Chase’de yakında bireysel varlık müşterilerinin kripto para birimlerine yatırım yapmasına izin verebilir. Banka danışmanlarının müşterilerine kripto para önermesine izin verilmeyebilir, ancak onlar tarafından talep edilen işlemleri gerçekleştirebilirler. Bütün bu gelişmeler kripto paralara olan ilgilinin artmaya devam ettiğini gösteriyor. Kriptokoin.com olarak, düzenli analizlerini aktardığımız analist “Rakesh Upadhyay”ın en büyük 10 kripto para birimi analizini inceliyoruz…

En Büyük GBTC Kilit Açma Sona Eriyor! Bitcoin'de Fırtına Bitti Mi?

BTC 28.000 ve 36.000 dolar arasında fiyatlanıyor

Bitcoin, 20 günlük EMA’da (32.569 dolarda) ayıların ve boğaların mücadelesine şahit oluyor. Boğaların 22 Temmuz’da gücü elinde tutması olumlu bir işaret. Aynı zamanda RSI, orta noktanın hemen altına yükseldi ve düşüş momentumunun zayıfladığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde zorlar ve sürdürürse, analist göre Bitcoin 50 günlük SMA’ya (34.352 dolara) yükselebilir. Bu durumda, analist göre ayıların güç kaybetmesi ve boğaların daha da güçlenmesiyle 36.670 dolara olan bir ralliyi başlatabilir. Aksi yöndeyse, fiyat 20 günlük EMA’dan veya 50 günlük SMA’dan düşerse, ayılar yine BTC’yi 28.000 dolara düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre parite panik satışına tanık olabilir ve 20.000 dolara olası bir düşüşün yolunu açabilir.

Fiyat Analizi: BTC, ETH ve 8 Altcoin!

BTC ve ETH kritik dirençleri test ediyor

Ethereum, 22 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın (2.014 doların) üzerine çıkarak 1.728.74 dolarlık kritik destekten sıçradı. Bu, satıcıların güçsüzleştiğini gösteriyor. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktaya yükseldi, bu da boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. Alıcılar şimdi, 7 Temmuz’da bir önceki yardım rallisinin düştüğü yerden 50 günlük SMA’ya (2.184 dolara) meydan okumaya çalışacaklar. Bu desteğin altında bir kırılma, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. Tersine, boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, analiste göre ETH düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde olası bir değişikliğe işaret edecektir. Ardından analiste göre ETH, 3.000 doların üzerine bir ivme gerçekleştirebilir.

Fiyat Analizi: BTC, ETH ve 8 Altcoin!

Binance Coin (BNB)

Binance Coin’de ayılar, düşüş trendi çizgisinin yakınında yardım rallisini durdurmaya çalışıyor, ancak küçük bir olumlu nokta, boğaların dik durmasından kaynaklanıyor. BNB, 22 Temmuz’da boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir grafik oluşturdu. Boğalar, fiyatı düşüş trendi çizgisinin ve 50 günlük SMA’nın (319 doların) üzerine çıkarabilirse, analiste göre kısa vadeli duyarlılıkta olası bir değişiklik önerecektir. Aynı zamanda, sonraki aşamalarda, analiste göre BNB, daha sonra 380 dolara ve daha sonra 433 dolara yükselebilir. Aksi yönde ise Fiyat mevcut seviyeden aşağıya inerse, analiste göre ayılar fiyatı 251.41 dolara çekmeye çalışacak. Bu desteğin altında bir kırılma, ayıların talebi emdiğini ve paritenin daha sonra 211.70 dolardan kritik desteğe düşebileceğini gösteriyor.

Fiyat Analizi: BTC, ETH ve 8 Altcoin!

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) 1 dolardan toparlandı ve 1.19 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Bu, ayıların pes etmediğini ve toparlanmayı bu seviyede durdurmaya çalıştıklarını gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, analiste göre ADA kritik desteğe, 1 dolara gerileyebilir. Bu seviyeden bir sıçrama, ADA’yı birkaç gün boyunca 1 ile 1,19 dolar arasında tutabilir. 20 günlük EMA’nın (1.23 doların) üzerinde bir kırılma ve kapanış da, analiste göre düşüş trendi çizgisine olası bir ralli için yolu temizleyecektir. Ayılar kaybeder ve fiyatı 1 doların altında tutarsa ​​parite negatife döner ve yeni bir düşüş trendi başlatır. Aşağı yönde izlenecek bir sonraki destek, analiste göre 0,80 ve ardından 0,68 dolar seviyeleridir.

Fiyat Analizi: BTC, ETH ve 8 Altcoin!

Ripple (XRP)

XRP kritik desteği 0.50 dolardan sıçradıktan sonra, 20 günlük EMA’ya (0.61 dolara) kadar ulaştı. Altcoin 18 Mayıs’tan bu yana 20 günlük EMA’nın üzerinde kapanmadığı için, analiste göre bu seviye, boğaların geçmesi için zor bir engel olabilir. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, sonrasında XRP 0.50 dolardan kritik desteğe düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü, kırılırsa düşüş 0.45 ve 0.40 dolara kadar uzayabilir. Bu varsayımın aksine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, analiste göre XRP, 50 günlük SMA’ya (0.70 dolara) ve ardından 0.75 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, azalan kanalın düşüş trendi çizgisine doğru bir geri hareketin başlangıcını önerecektir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), 22 Temmuz’da boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir gün içi şamdan deseni oluşturdu. Satıcılar, genel direnci 0,21 dolardan agresif bir şekilde savunuyorlar, ancak boğalar fazla zeminden vazgeçmiyor. 0,21 dolardaki genel direnç yakınındaki sıkı konsolidasyon devam ederse, boğaların daha yüksek bir hareket bekledikleri için pozisyonlarını kapatmadıklarını gösterecek. 0,21 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, 50 günlük SMA’ya (0,25 dolar) bir hareket için kapıları açabilir. Alternatif olarak, boğalar engeli 0,21 dolardan aşamazsa, DOGE/USDT çifti tekrar 0,15 dolara düşebilir. Destek devam ederse, parite birkaç gün daha kalış süresini 0,15 ila 0,21 dolar arasında uzatabilir. 0,15 doların altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başladığına işaret edecektir. Aşağı yönde bir sonraki destek 0.10 dolar.

BTC ve Polkadot (DOT) boğaların kontrolünde

Boğalar, 22 Temmuz’da Polkadot’u (DOT) 13 dolardan kırılma seviyesinin üzerine itti, ancak 20 günlük EMA’da (13.78 dolar) sert bir dirençle karşı karşıyalar. Fiyat bu dirençten aşağı dönerse, duyarlılığın negatif kaldığını gösterecektir. Ayılar daha sonra DOT’u psikolojik desteğin 10 doların altına düşürmek için bir girişimde bulunacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre düşüş trendine devam edebilir ve bir sonraki desteğe 7.80 dolardan düşebilir. Bu varsayımın aksine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, analist ayıların kontrolü kaybedeceğini düşünüyor. Bu, genel dirence 16.93 dolarda bir hareketle sonuçlanabilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, analist göre 20 dolara ve ardından 26.50 dolara bir ralli başlatabilir.

UniSwap (UNI)

Uniswap’ın (UNI) toparlanması, ayıların sert bir direnç gösterebileceği 20 günlük EMA’ya (17.85 dolara) yükseldi. Fiyat bu seviyeden aşağı düşerse, duyarlılığın negatif kaldığını gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 13 dolardaki güçlü desteğe düşürmek için bir girişimde bulunacak. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, analiste göre düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatarak azalan üçgen modelini tamamlayacaktır. Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, UNI düşüş trendi çizgisine ulaşabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre düşüş kurulumunu geçersiz kılacaktır. Bu, 25 dolara ve ardından 30 dolara bir yukarı hareket başlatabilir.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash’teki (BCH) toparlanma, Bitcoin (BTC)in etkisiyle son birkaç gün içinde sert bir direnç olarak hareket eden 20 günlük EMA’ya (461 dolara) ulaştı. Ayılar, bu direnişte bölgeden güç kazanmaya çalışacak. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, analiste göre BCH, tekrar 370 dolardan kritik desteğe düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başladığını gösterecektir. Öte yandan, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, analiste göre 538.11 dolardan sert genel dirence yükselebilir. Fiyat bu seviyeden düşerse, önümüzdeki birkaç gün boyunca 370 ile 538.11 dolar arasındaki geniş aralıkta analiste göre sıkışma gözlemlenebilir

Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC), 22 Temmuz’da 118 dolar seviyesinin üzerine çıkarak daha düşük seviyelerde agresif alımlar olduğunu gösteriyor. Boğalar şimdi yardım rallisini uzatmaya ve fiyatı 20 günlük EMA’nın (126 doların) üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, analiste göre düşüş trendinin ivme kaybedebileceğinin sinyalini verecektir. LTC daha sonra, ayıların tekrar sert bir direnç oluşturabileceği 50 günlük SMA’ya (142 dolara) yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma, analiste göre daha güçlü bir yardım rallisinin başladığını gösterebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan bir kez daha düşerse, duyarlılığın negatif kaldığını gösterecektir. Ayılar daha sonra aşağı hareketi uzatmak için bir girişimde bulunacaklar. 100 doların altında bir kırılmadan sonra, analist 70 dolar hedeflerinin masada olduğunu belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Fiyat Analizi: BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, DOGE, DOT, UNI, BCH, LTC yükselecek mi?