Fiyat Tahmini: BTC, DOGE, AVAX, ETH, ADA, BNB, XRP, SOL, DOT, UNI

sicak gelisme bu altcoin tek duyuruyla patladi NxcGtK4w
sicak gelisme bu altcoin tek duyuruyla patladi NxcGtK4w
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’in Evergrande çöküşü ve Fed’in mevcut para politikasını sürdürme haberlerinden sonra olumlu gelişme, Bitcoin fiyatının daha düşük seviyelerden bulabildiği alıcılarla geldi. BTC ve altcoin fiyatları güçlü bir şekilde yükseldi. İlk 50 kripto para birimi arasında sadece Dogecoin küçük zararlarla günü geçiriyor. Çoğu altcoin projesi günlük kazançlarını %2’nin üzerine çıkardı. Peki şimdi hangi seviyeler izlenmeli? Piyasa genelinden başlayıp analist Rakesh Upadhyay’ın teknik analizleriyle devam ediyoruz…

BTC ve altcoin piyasasında neler yaşandı?

Çinli geliştirici Evergrande’nin borcunu geri ödeyememesi nedeniyle yaygın bir bulaşma korkusuyla kripto piyasaları ve ABD hisse senedi piyasaları 22 Eylül’de toparlanmaya çalışıyor. Bridgewater Associates eş başkanı ve eş başkanı yatırım ofisi Ray Dalio 22 Eylül’de Evergrande’nin borcunun “yönetilebilir” olduğunu söyledi. Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s’un direktörü Ming Tan, Çin hükümetinin devreye girip Evergrande’yi yeniden yapılandırabileceğini söyledi.

Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Bu Altcoin Çökebilir!

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, yatırımcılar arasında aşırı korku olduğunu gösteren 21 seviyeye düştü. Ancak, CNBC’de konuşurken Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin (BTC) 40.000 doların üzerinde ve Ether (ETH) 2.800 doların üzerinde kaldığı sürece kripto piyasalarının iyi durumda kaldığını söyledi. Traderlar şimdi odaklarını Federal Rezerv’in 22 Eylül’deki ekonomik ve faiz oranı tahminlerini içeren politika açıklamasına çevirebilir ve bunu Fed Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı bir basın toplantısı takip edecek. Bitcoin ve altcoinler toparlanmayı sürdürebilir mi yoksa daha yüksek seviyeler ayıların satışını çekecek mi? Öğrenmek için en 10 kripto para biriminin grafiklerini inceliyoruz.

Bitcoin (BTC) teknik analiz

Bitcoin, 21 Eylül’de boyun çizgisinin altına düştü ve bu, aşağı yönlü baş ve omuz formasyonunu tamamladı. Bununla birlikte, olumlu bir gelişme, boğaların 22 Eylül’de fiyatı boyun çizgisinin üzerine geri çekmesiydi. Bu, daha düşük seviyelerde yapılan alıma işaret ediyor. Alıcılar fiyatı boyun çizgisinin üzerinde tutarsa, analiste göre birkaç agresif ayıyı tuzağa düşürebilir ve kısa bir sıkışmaya neden olabilir. BTC daha sonra ayıların zorlu bir meydan okuma oluşturabileceği 46.038 dolar bölgesine yükselebilir. Teknik indikatörlerden hareketli ortalamalar (MA) düşüş eğilimini tamamladı ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölgede, bu da ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Fiyat boyun çizgisinin üzerinde kalmayı başaramazsa, ayılar düşüş trendini sürdürmeye çalışacak. Analiste göre aşağı yönde ilk destek 37,332,70 dolar ve ardından formsayon hedefi 32,423,05 dolar. MA’ların üzerinde bir kırılma ve kapanma, düzeltmenin bitebileceğinin ilk göstergesi olacaktır.

BTC ve Ethereum boğaları kritik dirençleri hedefliyor

Ethereum, 20 Eylül’de 3.000 doların altına geriledi ve aşağı yönlü baş ve omuz formasyonunu tamamladı. Genellikle boyun çizgisinin kırılması yeniden test edilir ve 22 Eylül’de bu gözlemlendi. Teknik indikatörlerden MA’lar düşüş eğilimini tamamlıyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayılar için avantaj gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, analiste göre ayıların ilk hedefi 1.972.12 dolar olacaktır. Formasyon hedefi olan bu seviye, ayıların daha düşük seviyeleri hedefleyeceği ilk durak alabilir. Tersine, boğalar 3.000 doların üzerinde kalabilirse, düşüşlerde bir birikim olduğunu gösterecektir. Analiste göre ETH daha sonra tekrar sert bir direnç olarak hareket edebilecek 3.303 dolara doğru yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların oyuna geri döndüğünü gösterebilir.

Altcoin ADA boğalar 1.94 dolardan ikinci çıkışı başlattı

Cardano (ADA) güçlü bir düzeltme yaşıyor, ancak boğalar, 2.38 dolarda duvara çarpan ralliyi güçlü destek 1.94 dolarda durdurmaya çalışıyor. Teknik kısımda, MA’lar düşüş eğilimini tamamlamaya yakın ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, analiste göre ayılar tekrar 1,94 dolarlık desteğe meydan okuyabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, analiste göre 1,60 dolara daha fazla düşüş için kapıları açabilir. Boğaların, sürekli bir toparlanmanın başladığını belirtmek için fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine itmesi ve sürdürmesi gerekecek. Daha sonra ADA 2,60 dolara ve daha sonra 2,80 dolara yükselebilir.

Binance Coin (BNB) teknik analiz

Binance Coin (BNB) 20 Eylül’de 7 Eylül’ün düşüğü 369 doların altına geriledi ve 21 Eylül’de 340 dolar güçlü desteğine ulaştı. Boğalar şimdi bu seviyeyi savunmaya çalışıyor. Teknik kısımda, MA’lar düşüş eğilimini tamamladı ve RSI 41’in altında, bu da ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. Herhangi bir geri çekilme, analiste göre 410 dolar yakınında güçlü satışlarla karşılanabilir. Diğer yandan, ayılar fiyatı 340 doların altına düşürürse, analiste göre BNB psikolojik desteğe 300 dolardan ve ardından 250 dolara düşebilir. Boğalar fiyatı 433 dolardan genel direncin üzerinde iter ve sürdürürse, bu olumsuz görüş reddedilecektir.

Ripple (XRP) teknik analiz

Ripple (XRP), 20 Eylül’de 7 Eylül gün içi düşük seviyesi 0,95 doların altına düştü ve kapandı, bu da arzın talebi aştığını gösteriyor. MA’lar düşüş eğilimini tamamladı ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Mevcut yardım rallisinin 1.06 dolarda bir engelle karşılaşması muhtemel. Fiyat bu dirençten düşerse, traderların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecektir. Ayılar daha sonra aşağı hareketi sürdürmeye çalışacak. Fiyat 0,85 doların altına düşerse, analiste göre XRP fiyatı bir sonraki desteği 0,75 dolara gerileyebilir. Boğalar, tekrar hamle yapabilmek için 1,07 ile 1,13 dolar arasına ulaşmak zorunda kalacaklar.

Solana boğaları 144 dolarla zayıfladı

Solana (SOL), 20 Eylül’de 144 doların altında kırıldı ve kapandı; bu, yükselişin zayıflayabileceğinin ilk işaretiydi. Boğalar, 21 Eylül’de fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalıştı ancak başarısız oldu ve bu, ayıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. Ardından SOL, %61.8 Fibonacci düzelme seviyesinden 123.42 dolarda toparlandı ve 20 günlük EMA’ya ulaştı. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, analiste göre SOL fiyatı 171.47 dolara yükselebilir. Bu seviye yine bir direnç olarak hareket edebilir, ancak bunun üzerinde bir kırılma 200 dolara ve ardından 216 dolara hareketle sonuçlanabilir. Aksine, fiyat mevcut seviyeden veya düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse, daha yüksek seviyelerde satış önerecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 123.42 doların altına düşürmeye ve düşüşü 50 günlük basit hareketli ortalamaya (104 dolar) kadar uzatmaya çalışacak.

DOT boğaları bu 2 kritik desteğe dikkat etmeli

Polkadot (DOT), 21 Eylül’de 27.71 doların altına düştü, ancak boğalar düşüşte satın almaya devam etti ve 22 Eylül’de bölgeyi tekrar kazandı. Bu, boğaların ayıları tuzağa düşürdüğünü ve kısa bir sıkışıklığa neden olduğunu gösteriyor. Analiste göre DOT’ta dikkat edilmesi gereken önemli seviye 31,42 dolar. Alıcılar fiyatı bu direncin üzerine çıkarırsa, analiste göre 35 dolar ve ardından 38.77 dolar yeniden test edilebilir. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, traderların rallilerde satış yaptığını gösterir. Ayılar daha sonra fiyatı 22.66 dolardan 7 Eylül’ün gün içi düşüğüne çekmek için bir girişimde bulunacaklar.

Dogecoin durgunluğunu koruyor

Dogecoin (DOGE) 20 Eylül’de 0.21 dolar desteğini kırdı ve altında kapandı, ancak ayılar 0.19 dolar desteğini kıramadı. Bu, talebin daha düşük seviyelerde güçlü olduğunu gösteriyor. Şimdi, boğalar fiyatı bu seviyenin üzerinde tutmaya çalışıyor. Başarılı olursa, analiste göre DOGE 0,24 dolara yükselebilir. Ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması muhtemeldir. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar fiyatı 0,21 ila 0,19 dolar destek bölgesinin altına düşürmek için bir girişimde daha bulunacak. Bunu başarırlarsa, analiste göre bir sonraki hedef 0,15 dolar kritik destek bölgesi olacaktır. Daha sonra boğalar, düzeltmenin sona erebileceğini belirtmek için fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

Fiyat Tahmini: BTC, AVAX ve 8 altcoin

BTC ve AVAX boğalarını neler bekliyor?

Avalanche (AVAX), 22 Eylül’de 56.34 dolardan keskin bir şekilde geri döndü ve bu, traderların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar, fiyatı genel direncin üzerine 66.24 dolardan iterek ATH seviyesi olan 76.27 doları yeniden test etme olasılığını artırdı. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre yükseliş trendinin yeniden başladığının sinyalini verecektir. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse, daha yüksek seviyelerin kar rezervasyonunu çektiğini gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmek için bir girişimde bulunacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre AVAX fiyatı 48 dolara ve ardından 40.49 dolara daha derin bir düzeltmeye başlayabilir.

Fiyat Tahmini: BTC, AVAX ve 8 altcoin

Uniswap (UNI) teknik analiz

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Uniswap (UNI), 7 Eylül’ün gün içi en düşük seviyesi olan 21 doların altında kapandı, bu yatırımların pozisyonları hızla terk ettiğini gösterdi. Fiyat ayrıca, şu anda azalan bir kanal formasyonu içinde düzeliyor. Teknik indikatörlerden, 20 günlük EMA (24.10 dolar) aşağı eğimli ve RSI 41’in altında, bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Mevcut seviyeden herhangi bir toparlanma, 20 analiste göre günlük EMA’da sert bir dirençle karşı karşıya kalabilir. Fiyatın bu dirençten düşmesi durumunda, analiste göre UNI fiyatı kanalın destek hattına düşebilir. 18 doların altına bir kırılma ve kapanış, 13 dolara olası bir düşüş için ayıların güçlenmesini sağlayacaktır. Ancak, fiyat düşen kanalın üzerinde kırılır ve kapanırsa, bu olumsuz görüş geçersiz olacaktır. Analiste göre daha sonra kademeli olarak 27.62 dolara kadar yükselebilir.

Fiyat Tahmini: BTC, AVAX ve 8 altcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Fiyat Tahmini: BTC, DOGE, AVAX, ETH, ADA, BNB, XRP, SOL, DOT, UNI