Fiyat Tahmini: BTC, ADA, ETH, BNB, XRP, SOL, DOGE, DOT, LUNA, UNI

Finance news 1
Finance news 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), 52.000 doların üzerinde kalmaya devam ediyor ve bir sonraki hamlesine kadar birkaç altcoin’i baskı altında bırakabilir. Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları da yeni çıkarılan BTC miktarını katlarca geride bıraktı. Piyasa genelinden raporlar ve gelişmelerle başlıyoruz. BTC, ADA, ETH, BNB, XRP ve 5 büyük altcoin, sonraki duraklarımız olacak…

Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasasında neler yaşandı?

Bitcoin (BTC) fiyatı son birkaç gündür 54.000 doların üzerinde işlem görüyor, ancak bu yatırımcılar arasında coşkuyla sonuçlanmadı. Google trend verileri, Bitcoin aramalarının son bir yılın en düşük seviyelerine gerilediğini gösteriyor. Bazı analistler bunun yalnızca daha güçlü ellerin biriktiğinin bir işareti olduğuna inanıyor.

Flaş Çöküş: Bitcoin Fiyatı Ünlü Borsada 51.000 Dolara Düştü!

Yakın talihli bir CoinShares raporu, kurumsal yatırımcıların 8 Ekim’de sona eren haftada cüzdanlarına  226 milyon dolardan fazla BTC eklediğini gösterdi. Analiz firması, kurumsal kripto ürünlerinin yönetimi altındaki toplam varlıkların, Mayıs ayındaki rekorun sadece %5 altında, 66,7 milyar dolara yükseldiğini tahmin ediyor.

Diğer yandan Glassnode verileri, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin tüm arzın %70’ini oluşturan 13,3 milyon Bitcoin içerdiğini gösteriyor. Uzun vadeli sahipler satış yapmadılar ve son yedi ayda cüzdanlarına 2.37 milyondan fazla Bitcoin eklediler. Rapora göre, uzun vadeli balinalar tarafından satın alınan Bitcoin, yeni çıkarılan BTC’leri 12.7 kat geride bıraktı. Bitcoin yükselişi için doğru zaman mı yoksa konsolidasyon zamanı mı? Öğrenmek için 10 kripto para biriminin tablolarına göz atıyoruz.

Bitcoin (BTC) teknik analiz

Bitcoin fiyatı 12 Ekim’de 57.680 dolardan düştü, ancak günün uzun fitilli mumları düşüşlerde alım yapıldığını gösteriyor. Ayılar yine fiyatı 52.920 dolardan kırılma seviyesinin altına çekmeye çalıştı ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk boğaların pes etmediğini doğruladı. Teknik kısımda, artan 20 günlük EMA ( dolar 51,338) ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için bir avantaja işaret ediyor. Boğalar fiyatı 57.839.04 doların üzerine çıkarabilirse, analiste göre BTC 60.000 dolara yükselebilir. Bu seviye zorlu bir direnç olarak hareket edebilir, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine çıkarsa BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.854 doları tekrar test edebilir. Boğalar bu engeli aşarsa yükseliş momentumu artabilir. 52,920 dolarlık kırılma seviyesi, aşağı yönde izlenmesi gereken temel destek olmaya devam ediyor. Bu seviyenin altında bir kırılma ve 20 günlük EMA, boğaların kontrolünü kaybettiğinin ilk işareti olacak.

BTC

Ethereum teknik analiz

Ethereum (ETH), son üç günde 20 günlük EMA’dan (3.390 dolar) geri sıçradı ve bu, boğaların düşüşlerde biriktiğini gösteriyor. Boğalar şimdi fiyatı ters baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisine itmeye çalışacak. Boyun çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre 4.657 dolarlık formasyon hedefi olan yükseliş kurulumunu tamamlayabilir. Teknik kısımda, yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve 55’in üzerindeki RSI, boğalar için mütevazı bir avantaja işaret ediyor. Bununla birlikte, ETH fiyatı 4.027.88 dolar ve daha sonra 4.372.72 dolar seviyelerinde sert dirençle karşılaşabileceğinden ralli doğrusal olmayabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya boyun çizgisinden düşerse ve hareketli ortalamaların altına gerilerse, analiste göre ETH fiyatı 3.160 dolara ve daha sonra psikolojik desteği 3.000 dolara düşebilir.

BTC

BNB boğaları 554 dolara 2 direnç uzakta

Binance Coin (BNB) fiyatı 10 Ekim’de 417 doların atlına kırıldı ve kapandı, ancak ayılar daha düşük seviyelerin devamını getiremedi. Boğalar psikolojik desteği 400 dolardan savundu ve fiyatı 11 Ekim’de 20 günlük EMA’nın üzerine çıkardı. Sonraki seviyelerde ayılar 400 doların altına ulaşsa da, bu hareket bir ayı tuzağı gibi görünüyor çünkü BNB fiyatı hızla toparlandı ve boyun çizgisine geri döndü. Alıcılar 13 Ekim’de fiyatı boyun çizgisinin üzerine çıkardı. BNB fiyatı boyun çizgisinin üzerinde kapanırsa, yukarı yönlü ters baş-omuz formasyonunu tamamlanacaktır. Bu kurulum, ayıların sert bir bariyer kurabileceği 519.90 dolara kadar bir yükseliş başlatabilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre BNB’yi 554 dolardan formasyon hedefine itebilir. Daha sonra ayıların üstünlüğü elde etmek için fiyatı 392.20 doların altına çekmesi gerekecek.

BTC

Cardano (ADA) teknik analiz

Cardano (ADA) 12 Ekim’de simetrik üçgenin destek çizgisinin altında kırıldı ve kapandı. Bu, son birkaç gündeki belirsizliğin ayılar lehine çözüldüğünü gösteriyor. Boğalar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (2,21 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak, ancak başarısız olurlarsa analiste göre ADA fiyatı 1,87 dolara düşebilir. Bu, izlenmesi gereken kritik bir seviye çünkü bozulursa düşüş 1,63 dolara kadar uzayabilir. Teknik kısımda, 20 günlük EMA düşmeye başladı ve RSI, ayılar için avantaj göstererek 44’ün altına düştü. Boğalar ADA’yı üçgenin direnç çizgisinin üzerinde iter ve sürdürürse, bu olumsuz bakış açısı geçersiz olacaktır.

BTC

Ripple boğaları BTC rallisinde 1.08 dolar mücadelesi verdi

Ripple (XRP) fiyatı 12 Ekim’de 1.06 dolardan sıçradı ancak boğalar, fiyatı 1.08 doların üzerinde tutmakta zorlanıyor. Bu, daha yüksek seviyelerde alıcı eksikliği olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürür ve sürdürürse, analiste göre XRP fiyatı 1 dolar psikolojik desteğine gerileyebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, satışları yoğunlaştırabilir ve XRP’yi 0,85 dolara indirebilir. Tersine, eğer fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar fiyatı 1.24 dolardan genel direncin üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacaklar. Bunu başarırlarsa analiste göre XRP 1.41 dolara yükselebilir.

Solana (SOL) teknik analiz

Solana (SOL) fiyatı 12 Ekim’de 144 doların altına düştü ancak ayılar devamını getiremedi. Boğalar düşüşte agresif alım yaptı ve aynı gün fiyatı 151 dolara geri çıkardı. SOL bugün tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine mütevazı bir şekilde yükseldi ancak ayıların güçlü satışı, fiyatı 50 günlük SMA’ya geri çekti. Ayılar 50 günlük SMA’nın altına düşer ve fiyatı sürdürürse, analiste göre düşüş 116 dolara kadar uzayabilir. Bu olumsuz görüş, fiyat mevcut seviyeden yükselirse ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa geçersiz olacaktır. Analiste göre SOL daha sonra 177.80 dolardan %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesine tırmanabilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 200 dolara doğru bir rallinin önünü açabilir.

Dogecoin (DOGE) teknik analiz

DOGE fiyatı 10 Ekim’de 0,23 doların altına düştü ve boğalar o zamandan beri bu seviyeyi geri alamadı. Bu, ayıların 20 günlük EMA’da güçlü bir savunma yaptığını gösteriyor. Şimdi DOGE 0,21 dolara düşebilir ve bu destek kırılırsa bir sonraki durak 0,19 dolar olabilir. Bu seviye, önceki iki olayda güçlü bir destek işlevi gördü; bu nedenle, boğalar onu yeniden güçlü bir şekilde savunabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, analiste göre DOGE düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanma, aşağı hareketin olası sonunu gösterecektir.

Polkadot (DOT) boğaları BTC rallisini geride bıraktı

Polkadot (DOT), 12 Ekim’de 33.02 dolardan sıçradı ve hissiyatın olumlu olduğunu ve düşüşlerden alıcı bulabildiğini gösterdi. Boğalar şimdi DOT fiyatını 38.77 dolar direncinin üzerinde tutmaya çalışıyor. Fiyat bu seviyeden düşerse, analiste göre DOT tekrar hareketli ortalamalara düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek çünkü 50 günlük SMA’nın (31.37 dolar) altına bir kırılma, 25.50 dolara düşüş için kapıları açıyor. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselmeye devam ederse ve 38,77 doların üzerine çıkarsa, analiste göre yükseliş trendi devam edebilir. Artan yöndeki ilk hedef, ATH seviyesi olan 49.78 dolar ve ardından formasyon hedefi olan 52.04 dolardır.

Terra (LUNA) teknik analiz

LUNA fiyatı 12 Ekim’de 35.87 dolara düştü, ancak günün uzun fitilli mumlarından görüldüğü üzere boğalar düşüşte satın almaya devam etti. Alıcılar, 13 Ekim’de fiyatı 39.15 doların üzerine çıkarmaya çalıştı ancak bu sefer başarısız oldu. Teknik kısımda, 20 günlük EMA düşmeye başladı ve RSI orta noktanın altına düştü, bu da boğaların kontrolünü kaybedebileceğini gösteriyor. Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çeker ve sürdürürse, analiste göre LUNA fiyatı 32.50 dolara düşebilir. Bu seviye güçlü bir destek görevi görebilir ancak kırılırsa satış yoğunlaşabilir ve LUNA 25 dolara düşebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden geri döner ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, analiste göre LUNA boğaları 45 doları hedefleyecek.

Uniswap (UNI) teknik analiz

Uniswap (UNI), 12 Ekim’de 22 dolar desteğinden tepki aldı ve 13 Ekim’de hareketli ortalamaların üzerine çıktı. Ancak, günün uzun fitilli mumları daha yüksek seviyelerden satış yapıldığını gösteriyor. Teknik kısımda, 20 günlük EMA (24,29 dolar) sabit ve RSI orta noktanın hemen altında, bu arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat 22 doların altına gerilerse, avantaj ayıların lehine dönebilir. Analiste göre UNI daha sonra 18 dolara düşebilir. Tersine, mevcut seviyelerden yükselir ve ters baş-omuz formasyonun boyun çizgisinin üzerine çıkarsa, yükseliş momentumu artabilir. Analiste göre bu durumda UNI’yı önce 31.41 dolar ve ardından 36.98 dolar formasyon hedefi bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Fiyat Tahmini: BTC, ADA, ETH, BNB, XRP, SOL, DOGE, DOT, LUNA, UNI