Finans Şirketi: Fiyatı Pik Yapacak 2 Kripto Para Bunlar!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
569 görüntülenme
Fiyatı Pik Yapacak 2 Kripto Para

Finansal ve yatırım danışmanlığı şirket Fool analistleri, yarı yarıya değer kaybeden 2 kripto para biriminin kayıplarını hızlıca telafi edebileceğini öne sürdü. Uzmanlar, uzun vade beklentileri güçlendiren katalizörleri sıralıyor.

Fool analistleri, bu 2 kripto para devinin hızla toparlanmasını bekliyor

2023’ün gelişinden bu yana, kripto piyasası fiyatlarda canlandırıcı ve çok ihtiyaç duyulan bir canlanma yaşadı. Yıldan bugüne, piyasanın toplam değeri %40’tan fazla arttı ve bir kez daha 1 trilyon doları geri aldı. Ancak bu ralliye rağmen, kriptoların çoğu hala önceki ATH seviyelerinden önemli ölçüde aşağıda.

Yazının devamında, Fool analistlerinin bu ortamda güven duyduğu 2 kripto para seçimine nedenleriyle birlikte göz atalım.

Tartışmasız şampiyon

Fool analistlerinin ilk sıra seçini Bitcoin, 2009’daki lansmanından bu yana yaratılan binlerce kripto para birimine rağmen, piyasanın zirvesinde kalmaya devam ediyor. Bugün itibariyle, hala kriptodaki tüm değerin %40’ından fazlasını oluşturuyor, bu da Bitcoin’in hala yatırımcılar için tercih edilen kripto olduğunun bir işareti.

Fakat Bitcoin’de 2022 boyunca iflas zincirlerinin etkisi altında kaldı. Neyse ki, Bitcoin’in başka boğaya hazır olabileceğine ve muhtemelen bir boğa piyasasının dönüşüne öncülük edeceğine inanmak için sebepler var. Bitcoin’in geçmişteki fiyatını değerlendirirken, bir sonraki halving döngüsüne yaklaşık bir buçuk yıl kaldığını belirtelim.

Halving döngüleri, yeni kripto paraların dolaşıma girme oranını düşüren Bitcoin koduna bağlı bir mekanizmadır. Yaklaşık olarak her dört yılda bir, madencilere verilen Bitcoin sayısı yarı yarıya azalır. Bitcoin’in ilk günlerinde ödül 50 Bitcoin’di, ancak o zamandan beri birçok yarılanma geçtiği için bu bugün sadece 6,25’e düştü.

Bir sonraki halving’in Mayıs 2024’te yapılması planlanıyor, yani bu son derece etkili olaydan bir buçuk yıldan biraz daha az uzaktayız. Geçmiş verilere dayanarak, Bitcoin’in fiyatının halving döngüsünde bu noktaya yakın bir yerde dip yaptığı görülüyor. Buradan, aşağı yönlü risk tipik olarak en düşük seviyedeyken, kâr potansiyeli en yüksek seviyededir.

Bir sonraki en iyi kripto seçeneği hangisi?

Dünyanın ikinci en değerli kripto para birimi Ethereum, 2015’te kurulduğundan bu yana kendi adil başarı payına sahip oldu. Son sekiz yılda, Ethereum’un yükselişi, kripto paraların tüm yeni kazançlı ve DeFi gibi gelişen sektörlerinin yolunu açtı.

Büyük değişikliklere karşı dirençli olan Bitcoin’den farklı olarak Ethereum, kodunda ince ayar yapmak ve hatta yeni özellikler uygulamak için çalışan bir dizi geliştiriciye sahiptir. Bu yeni özelliklerden biri, London hard forku olarak bilinen bir yükseltme biçiminde geldi. Bu yükseltme, Ethereum’u etkili bir şekilde deflasyonist bir varlığa dönüştürerek “yakacak” veya kalıcı olarak dolaşımdan eteri kaldıracak yeni bir mekanizma getirdi.

London hard fork’undan önce, Ethereum’un enflasyon oranı %3,5’in üzerindeydi. Ancak yükseltmenin uygulanmasından bu yana, yeni ETH’lerin dolaşıma girme hızı aslında negatif. Sayı talebe göre dalgalanıyor, ancak bugün itibariyle Ethereum -%0,074’lük bir deflasyon oranına sahip, bu da toplam ETH arzının azaldığı anlamına geliyor.

Düşen arz, Ethereum boğalarını destekliyor

Merge’ün (Eylül 2022’de piyasaya sürülen başka bir Ethereum yükseltmesi) gerekli uygulaması nedeniyle gerçekleşmesi biraz zaman aldı, ancak ek deflasyonist baskıyla, artık gerçekten sınırlı bir arzın dinamiklerine tabi olduğu ve artan artışla Ethereum’un fiyatı muhtemelen fayda sağlayacak. Bir boğa piyasası geri dönerse ve Ethereum’a olan talep artarsa, Fool analistlerine göre yeni alıcılar azalan ETH arzı eşliğinde fiyat üzerinde inanılmaz bir boğa baskısı oluşturacak. Kriptokoin.com Fool analistlerinin diğer araştırmalarına bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

5 Altcoin İçin Son Dakika Zıpladı
Bu 5 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmesi: Fiyatlar Zıpladı! Bitcoin ve Ethereum bugün düşüşteydi, ancak durum tüm altcoin piyasası için böyle değil. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in tüm cüzdanını boşaltmasına rağmen 30x yapan kriptoya bu yazıda yer verdik. Günün haberler eşliğinde ralliye geçen diğer 5 altcoin projesi...
Buğra Çağlar 2 hafta önce