XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Yüzde 350 Artan Bile Var: İşte Fiyatını Katlayan 15 Altcoin!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
1 görüntülenme
Yüzde 350 Artan Bile Var: İşte Fiyatını Katlayan 15 Altcoin!

Kripto para analiz firması CryptoDiffer, 11 Ağustos’ta son bir ayda en fazla piyasa değeri kazanan 15 altcoin projesini paylaştı. Listenin ilk sırasında Ethereum için likit bir staking çözümü olan Lido DAO (LDO) yer alıyor. Altcoin, son 30 günde piyasa değerini %350’nin üzerinde artırmayı başardı.

Değerini katlayan altcoin projeleri

CryptoDiffer’ın paylaşımına göre, Lido DAo’yu, kuruluşların dApp’leri dağıtması için tamamen açık kaynaklı API’ler, araçlar ve hizmetler sağlamayı amaçlayan Neblio (NEBL) izliyor. Neblio Network, kullanıcıların ağı güvenceye almak için NEBL tokenlerini stake ettiği bir Proof-of-Stake algoritması kullanıyor.

Kripto para analiz firmasının paylaşımında yer alan diğer altcoin projeleri ise şu şekilde sıralanıyor: Crust Netwok (CRU), Reserve Rights (RSR), Celsius (CEL), Bloktopia (BLOK), Seedify Fund (SFUND), Ufo Gaming (UFO), Barn Bridge (BOND), Wing Finance (WING), DFYN Network (DFYN), Rocket Pool (RPL), Ethereum Classic (ETC), MCDex Token (MCB) ve Karura (KAR).

Projeleri biraz tanıyalım

Crust Network, hem Web 3.0 hem de Web 2.0 ekosistemi için merkezi olmayan bir depolama ağı ve bulut çözümleri sunuyor. Ayrıca, Polkadot’un Substrate çerçevesi üzerine kurulu. IPFS protokolü için benzersiz bir teşvik katmanı sağlıyor. Verilerin güvenliğini, gizliliğini, performansını ve sahipliğini geliştirmek için Blockchain teknolojisini kullanıyor.

Reserve Rights, Mayıs 2019’da hayata geçen çift tokenli bir stablecoin platformu. Bunlardan birisi akıllı sözleşmelerle yönetilen değer varlığı sepeti destekli Reserve Stablecoin (RSV). Bir diğer token olan Reserve Rights (RSR) ise, arbitraj fırsatlarını değerlendirerek, RSV fiyatını 1,00 dolar hedefinde sabit tutmak için kullanılıyor. RSV fiyatının aksine Reserve Rights (RSR) tokeni değişken yapıda. Asıl amacı RSV fiyat istikrarını korumaya yardımcı olmak. RSR’nin ayrıca, yönetim önerilerini oylamak için de kullanılması mümkün.

Celsius’u (CEL), Kriptokoin.com haberlerinden yakından tanıyorsunuz. Kripto para kullanıcılarına yönelik hepsi bir arada bankacılık ve finans servisleri platformu. Bu arada platform, Haziran 2018’de hizmete girdi. Kredi ve cüzdan tipi ödemeler gibi servislerin yanı sıra kripto para yatırımları için ödüller veriyor. Platformun kullanıcıları, düzenli ödemeler ve varlıklarında faiz alıyor. Celsius yerel tokeni ise CEL. Token, ödeme birimi olarak kullanıcı ödemelerini hızlandırmak gibi çeşitli sistem içi işlevler görüyor.

Altcoin

Bloktopia, Polygon Blockchain ağında kurulan merkeziyetsiz bir metaverse projesi. Bloktopia’da, 21 kattan oluşan merkeziyetsiz bir sanal gerçeklik gökdeleni bulunuyor. Burası, kullanıcıların sürükleyici kripto içeriklerine tek noktadan erişebilmelerini sağlayan merkezi bir üs görevi görüyor. Seviye sayısı, maksimum arzı 21 milyon olan Bitcoin’e gönderme içeriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Analizi: Bu Yatırımcılar Alıyor, Onlar ise Satıyor! 
Bitcoin Analizi: Bu Yatırımcılar Alıyor, Onlar ise Satıyor!  Bitcoin birikim trendi puanı, karideslerin satın aldığını, balinaların sattığını gösteriyor. Kripto analisti Andjela Radmilac’a göre, makro belirsizlik, balinaları kripto paralarını satmaya ve riskten kurtulmaya itiyor. Bununla birlikte analist, birikim yapmaya devam eden kısa süreli holderlar üzerinde çok...
Vural Erkan 2 ay önce