Reklamı kapat

Florida’da Vergiler Bitcoin ve Bitcoin Cash İle Ödenebilecek

mcgregor
mcgregor 14 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Florida’da bir eyaleti vergi toplayıcısı, çeşitli hizmetler için kripto paralar ile ödemeleri kabul etmek üzere Bitpay şirketi ile ortaklık kurdu.

Seminole Bölgesi Vergi tahsilatı ile ilgilenen Joel Greenberg pazartesi günü yaptığı açıklamada, ofisinin sürücü lisansları ve kimlik kartları, otomobil etiketleri ve ünvanları ile emlak vergisi ile ilgili ödemeler için bitcoin ve bitcoin cash kabul edeceğini dile getirdi.

Ofis, vergi ödeme işlemlerini kolaylaştırmak, sahtekarlık ve kimlik hırsızlığı potansiyelini azaltmak ve ödemelerin şeffaflığını ve doğruluğunu artırmak için kripto para birimlerini kabul etmeye karar verdi. Greenberg’in ofisi, kripto-para birimlerini kabul ederek herhangi bir “fiyat volatilitesini” riski ile karşılaşacağını düşünmediğini de açıklamalarına ekledi.

Greenberg açıklamada şu sözlere yer verdi;

“Benim bu görevdeki esas amacım, müşteri deneyimini daha hızlı, daha akıllı ve daha verimli hale getirmek ve müşterilere sunduğumuz hizmeti 18. yüzyıldan kalma servislerden çağımıza göre uyarlamak. Bu doğrultuda kripto paralar ile ödeme opsiyonunuzu sistemimize entegre etmeye karar verdik.”

Seminole County Vergi Tahsilatı ile yapılan işbirliği, BitPay’in hükümet ile ilk ortaklığı olarak öne çıkıyor. Daire başkanı Jeremie Beaudry, şirketi oluşturma sebebini, “Blockchain’in finansal sektörde devrim yaratacağını, ödemeleri küresel ölçekte daha hızlı, daha güvenli ve daha az pahalı hale getirme potansiyelini fark ettik” diye açıklıyor ve ekliyor;

“Seminole İlçesi Vergi Toplayıcısının ofisi ile yaptığımız anlaşma ile ilk defa bir devlet kurumunu, bitcoin ve bitcoin cash ile kolay ve sorunsuz halde ödemeleri kabul etmeye ikna ettik.”

Ancak, Greenberg’in ofisi, kripto para birimini vergiler için kabul etme fikrini uygulayan tek yerel hükümet kuruluşu değil.

Arizona ve Georgia milletvekilleri, her iki eyalette de vergi ödemelerini bitcoin ile ödemeye açmaya yarayacak yasa tasarılarını hükümete sunsalar da, her iki öneri de yasal merciilerden beklediği cevabı alamadı ve henüz hayata geçmedi.

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ICO Yatırımlarında Dikkat Etmeniz Gereken 5 Kural! Yatırım yap, bekle, kazan! ICO nedir ya da nasıl katılabilirsiniz merak ediyorsanız bu yazımız tam sizler için. Ama bu yazımız ICOların ne olduğundan çok, ICOlara yatırım yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili. ICO yatırımlarını genel olarak...
Osman Kuzucu 14 Mayıs 2018