Dev Fon Yöneticisi, 7 Altcoin İsmi Verdi: Sıfıra Gidecekler!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 Aralık 2022
13.552 görüntülenme
Dev Fon Yöneticisi, 7 Altcoin İsmi Verdi: Sıfıra Gidecekler!

Morgan Creek Capital Management’ın CEO’su Mark Yusko, bazı altcoin projeleri için pek iç açıcı olmayan yorumlar yaptı. Yusko, bir röportajda, çöküş beklediği kripto para birimlerini sıraladı. İşte detaylar…

Mark Yusko, “sevilmediğini düşündüğü” altcoin projelerini paylaştı

 YouTube kanalı Altcoin Daily ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Morgan Creek Capital CEO’su Yusko, yeni kripto para açıklamalarıyla gündeme geldi. Özellikle Cardano (ADA) ve XRP arasındaki benzerliğe dikkat çekti.  Cardano (ADA) ve XRP’nin benzer olduğunu belirtti. Çünkü geliştiricilerin ve kullanıcıların popülerliklerine rağmen onları sevmiyor gibi durduğunu söyledi. Yusko, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

O [Cardano] bana XRP’yi hatırlatıyor. İnsanlar ADA’yı seviyor. Ancak geliştiriciler ve kullanıcılar projeyi sevmiyor gibi görünüyor. Gerçekten anlamadığım kısım bu.

Usta Analistler, Boğa ve Ayı Bayrağı Basan 5 Altcoin Paylaştı!

Aynı zamanda Yusko, XRP ve ADA’yı Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi kripto paralarla bile kıyaslıyor. Yatırımcı, popüler meme coinlerin “sıfıra gitmesi gerektiğini” iddia ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Dogecoin, meme coin’lerin “atası” olarak kabul edilmekte. Ayrıca, şu anda 14.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile 8. sırada yer alıyor. DOGE’dan sonra gelen ikinci en büyük meme coin Shiba Inu, 5.4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ayrıca Yusko’nun “sevilmediğini düşündüğü” coin’lerden XRP’nin piyasa değeri 20.2 milyar dolar iken Cardano’nunki 11.1 milyar dolar.

Morgan Creek fonunda neden XRP yok?

Yusko, Morgan Creek’in kripto para endeks fonunun XRP’yi içermemesinden de bahsetmişti. Bunun ardındaki nedeni açıkladı. Yusko, kripto para biriminin “çok sıkı tutulduğunu” söyledi. Mevcut tokenlerin büyük bir kısmının merkezi bir şirket olan Ripple tarafından kontrol edildiğinden bahsetti. Bu açıklama, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kayıt dışı menkul kıymet olarak XRP token satışı nedeniyle dava edilmesinden sadece aylar önce geldi. Ancak bilindiği gibi, mevcut durumda Ripple davası XRP’nin lehine ilerliyor gibi duruyor. Yusko’nun fonunun bu duruma nasıl tepki vereceğini zaman gösterecek.

Uyuyan Dev Olan Bu 5 Altcoin Uyandı

Bununla birlikte, Morgan Creek Bitwise Digital Asset endeksi fonunun ADA’da yüzde 2,2 hissesi var. Hatta, Cardano’nun ADA coin’inin fondaki miktarı, kendisin üçüncü en büyük holding olarak ortaya çıkarıyor. Fondaki ADA varlıklarının değeri, Bitcoin ve Ethereum’un hemen arkasından geliyor. En son röportajda Yusko, Avalanche (AVAX) ile Polkadot (DOT) ve Cosmos’u (ATOM) sevdiğini söyledi. “Neden kazanabilecekleri konusunda gerçekten iyi açıklamalar yapabileceğimizi düşünüyorum” dedi. AVAX, DOT ve ATOM ölçeklenebilirlik ve layer 2 çözümleriyle öne çıkan coin’lerden oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Kripto Para Platformunda 'FTX Benzeri' Likidite Sorunu Var!
Bu Kripto Para Platformunda ‘FTX Benzeri’ Likidite Sorunu Var! Kripto para ticaret şirketi Auros Global,  belirli bir miktardaki DeFi kredisinin ödemesini yapamadı. Bu nedenle, kripto para piyasasında çöküşüyle domino etkisi yaratan FTX krizinden etkilenmiş gibi duruyor. İşte detaylar… Kripto para platformu, 2.400 ETH’yi ödeyemedi Kripto para...
Aslı Dinçer 1 Aralık 2022