6 Haneli Hedef Veren Fon Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin Açıklaması

6 Haneli Hedef Veren Fon Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin Açıklaması
6 Haneli Hedef Veren Fon Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin Açıklaması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Morgan Creek Capital’in kurucusu Mark Yusko, Bitcoin BTC’nin gelecekteki gidişatı hakkında ilgi çekici bir tahminde bulunuyor. Paul Barron Network’e verdiği bir röportajda Yusko önemli noktalara değiniyor. Buna göre kurumsal sermaye akışıyla birlikte Bitcoin’in fiyatında parabolik bir yükseliş potansiyelini tartışıyor.

Bitcoin BTC’nin tarihsel seyri

Yusko, Bitcoin’in fiyat hareketinde halving sürecini takip etme eğiliminde olan tarihsel bir modele işaret ediyor. Bitcoin halvingi yaklaşık her dört yılda bir gerçekleşiyor. Ayrıca madencilerin ödüllerini azaltıyor. Bir sonraki halvingin Nisan 2024’te yapılması planlanıyor.

Sıcak Gelişme! Trilyon Dolarları Yöneten Şirketten Bitcoin ETF Başvurusu

Yusko’ya göre, her halving olayından sonra Bitcoin tarihsel olarak fiyatına bir sıfır ekledi. Örneğin, 100 dolardan 1.000 dolara, ardından 1.000 dolardan 10.000 dolara çıktı. Bu modele dayanarak, Bitcoin’in bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden 1,5 kat artış yaşayabileceğini öngörüyor.

100,000 dolara giden potansiyel yol

Yusko, Bitcoin’in adil değerinin 100.000 dolar civarında olduğunu belirtiyor. Diğer taraftan şu anda ise 26.000 dolardan işlem gördüğünü vurguluyor. Bu, adil değere ulaşmak için hızlı bir yükseliş olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar genellikle adil değerlerinin altında işlem gören varlıkları ararlar. Bununla birlikte Yusko, bir sonraki Bitcoin halvingin ardından, önceki halving olaylarından sonra meydana gelenlere benzer şekilde, parabolik bir patlama zirvesi de öngörüyor.

Ünlü Şirket Açıkladı! Bitcoin Bu Gelişme İle 2x Yapacak

Bir önceki döngüde Bitcoin’in gerçeğe uygun değeri yaklaşık 30.000 dolar iken, aşırı kaldıraç ve spekülasyon nedeniyle 69.000 dolara kadar yükselmişti. Yusko bu kez 2 kat ya da 2,5 kat artış beklemiyor. Ancak mevcut seviyelerden potansiyel olarak 1,5 kat büyüme öngörüyor.

Bitcoin ETF’leri ve sermaye seli

Yusko, Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) 2023 sonu ya da 2024 başında onaylanmasını bekliyor. Böyle bir onay, kripto para piyasasına önemli bir sermaye akışı için taşkın kapılarını açabilir. Spot tabanlı bir Bitcoin ETF’si onaylandığında, Bitcoin’e 300 milyar dolar kadar sermaye akabileceği düşüncesinde. Bitcoin’in sınırlı serbest dolaşımına kıyasla bu önemli sermaye enjeksiyonu, fiyatları önemli ölçüde yükseltme potansiyeline sahip.

Bitcoin’de Short Squeeze! Şimdi Hangi Seviyeler Kritik?

Bu yazıyı yazarken Bitcoin 26.567 dolardan işlem görüyor. Diğer taraftan gün içinde hafif bir artış gösteriyor. Yusko’nun öngördüğü 100.000 dolarlık adil değerin altında kalsa da, kripto para piyasası gelişmeye devam ediyor. Ayrıca kriptokoin.com olarak baktığımızda kurumsal ilgi gelecekteki fiyat hareketlerinin önemli bir itici gücü olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

6 Haneli Hedef Veren Fon Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin Açıklaması