Messari: Hedge Fonları, En Fazla Bu Altcoin’den Alıyor!

bic artwork Day Trading Dummies
bic artwork Day Trading Dummies
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto veri platformu Messari’ye göre Polkadot, hedge fonları tarafından en çok tutulan altcoin. Peki, Polkadot’un en çok tercih edilenlerden biri olmasının arkasında neler var? Analistler Polkadot’un fiyatı konusunda neler söylüyor? Kriptokoin.com olarak Messari verileri, Polkadot ekosistemindeki gelişmeler ve analistlerin yorumlarını inceliyoruz…

Analistler, Polkadot sistemindeki güncellemelerin altcoin fiyatını yükselteceği konusunda iyimser

Eylül 2021’in son haftasındaki hafif büyümenin ardından Polkadot ekosisteminde birkaç yeni güncelleme yayınlandı. Altair Network isimli bir proje, parachain müzayedesinde slot kazanan onuncu parachain oldu. Kusama’daki son derece çekişmeli slotun galibi, 11.200 katılımcıdan 61,7 milyon doların üzerinde KSM tokenı topladı. Proje, kullanıcıların gerçek dünyadaki varlıkları token haline getirmelerini ve bunları Kusama ağında finanse etmelerini sağlıyor.

Tokenize edilmiş varlıklar daha sonra Centrifuge zincirinde piyasaya girer. Altair ve Centrifuge, Kusama ve Polkadot’a benziyor: birincisi, ikincisi için bir test test ağıdır.  Parachain slot açık artırmaları, artık dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e entegre oldukları olmalarıyla birlikte popülerlik kazandı. Kusama Network, 6 Ekim’de yayınlanacak olan üçüncü parachain müzayedelerini duyurdu.

Ekosistemdeki gelişmelerin yanı sıra, tokenın stake oranı şu anda yazım sırasında yaklaşık yüzde 63.5 seviyesinde sabit kalıyor. Kusama’nın stake oranı yüzde 43’ün üzerinde neredeyse sabit. Sabit bir stake oranı, tarihsel olarak stake edilen token miktarını artırdı ve uzmanlara göre, bir kopuşu tetikledi.

Analist, Polkadot İçin Dev Hedef Verdi: Bu Seviyeler!

DOT, hedge fonları arasında oldukça popüler

DOT ekosistemindeki geliştirme etkinliği, yükselen ağ güncellemeleriyle tutarlı olarak artıyor. Kripto uzmanı Ekta Mourya’ya göre Polkadot ağına katkıda bulunan geliştiriciler ve katkıda bulunanlar, bir yıldan fazla bir süredir istikrarlı ve aktif kaldılar ve büyümeyi körüklediler. Ayrıca, Twitter’da kripto para analisti Pastore1314, DOT’un hedge fonları arasındaki popülaritesi hakkında tweet attı.

Bunun yanı sıra FXStreet analistleri, DOT fiyat trendini değerlendirdi. Analistler, DOT fiyatının 30.50 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya olduğunu tahmin ediyor ancak tokenın bir kırılmaya hazırlandığını söylüyor. Yazım sırasında 32 milyar dolarlık piyasa değeri ile dokuzuncu sırada yer alan Polkadot, son 24 saatte yüzde 3.5’lik bir düşüş ile 30.88 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Messari: Hedge Fonları, En Fazla Bu Altcoin’den Alıyor!