Fransa Ve Almanya Maliye Bakanları G20yi Kripto Görüşmelerine Çağırıyor

Canan Çayırlı
Canan Çayırlı 11 Şubat 2018
0 görüntülenme

Fransa ve Almanya’da üst düzey görevliler önümüzdeki ay gerçekleşecek olan zirveden önce, G20 ülkerini kripto paralarla ilgili işbirliği önergelerini görüşmek için çağırıyorlar.

Fransa Maliye Bakanı  Bruno Le Maire, Almanya Maliye Bakanı Peter Altmaier ve bu ülkelerin merkez bankalarının başkanları tarafından şuanda G20’nin başkanlığının sahibi olan Arjantin hükümetine bir mektup yollandı. Bu mektupta yazanların kripto paraların etkileri hakkındaki endişeleri yer alıyordu ve kripto paraların yatırımcıları için azımsanamayacak ölçüde risk teşkil ettiğini belirttiler. Reuters ve Financial Times dün erken saatlerde bu mektubu yayınladı.

Mektupta ‘uygun tedbirler’ olarak bahsedilen konularla ilgili olan görüşmeler sonrasında ne tarz düzenlemelerin ortaya çıkacağı hala merak konusu.

Mektupta “Tokenler ve onların arkasında yer alan teknoloji sayesinde pek çok yeni fırsatın elde edilebileceğine inanıyoruz.” yazan grup, sonrasında da şöyle devam etti: “Fakat uygun tedbirler alınmazsa, bu bahsettiğimiz tokenler yatırımcılar için çok büyük riskler taşıdığı gibi finansal suçların işlenmesine ön ayak olabilir. Uzun vadede düşünüldüğünde finansal istikrarı engelleyebilecek potansiyel riskler de ortaya çıkabilir.”

Bu mektubun hazırlanma süreci yaklaşık olarak bir kaç ay sürdü. 2017 yılı aralık ayında, Le Maire kripto paralarla ilgili görüşme yapmak istediğini açıkladı ve ardından bu ayın başlarında Amerika Hazine Bakanı Steven Mnuchin de bu hareketi desteklediiği söyledi.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ReddCoin Nedir? Sosyal platformların koini ReddCoin nedir? ReddCoin bir alternatif kripto para birimi olarak (Litecoin, Dogecoin gibi) 2014 yılında piyasaya ilk kez çıktı. Diğer kripto paralar gibi satın alınabilir, satışı yapılabilir, ürün veya servisler için ödeme yapmak veya ödeme...
Osman Kuzucu 11 Şubat 2018