Fransa’da ICO Regülasyonları Resmen Hayata Geçti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransa yatırımcıları güvence altına almak adına ICO regüasyonlarını yürürlüğe koyduğunu açıkladı.

AB’ye yapılan kripto para ve blockchain regülasyonlarını birleştirmesi yönünde çağrılara rağmen, Fransa bireysel olarak ilk girişimi başlattı ve Initial Coin Offerings (ICO) için kendi regülasyonlarını uygulamaya koydu. Dün atılan bir tweette Fransız Ekonomi ve Finans Bakanı Bruno Le Maire, Fransa’da mevcut ICO’ların yatırımcılara güvence ve teminat vermesini sağlayan bir yasal sistemin onaylandığını duyurdu.

Yürürlüğe yeni giren yasalar Fransız mali otoritelerin, Authorité des Marchés Financiers (AMF), ICO’ları sermayeyi yükseltmek için bir yöntem olarak kullanmak isteyen şirketlere yasal olarak onay vermesini ve izin çıkarabilmesini sağlayacak.

Bu durum aynı zamanda ICO’ların, teklifleri hakkında AMF’ye detaylı bilgi sunmaları gerekeceği anlamına da gelecek. Bu, potansiyel yatırımcıların yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermelerini sağlayacak.

Yakın zamanda Belçikalı bir beyin takımı, AB’nin blockchain ve kripto para birimi alanlarındaki regülatif yaklaşımını tekleştirmesi çağrısında bulundu. Ancak bu teklif fazla ilgi görmedi gibi görünüyor.

Yine de bu durum Fransa’nın kripto para alanında girişimci davranışlarını esnetmesini engellemedi.

Fransa’da blockchain ve kripto para dünyası için iyi bir hafta oldu. Birkaç gün önce kripto cüzdanı üreticisi Ledger, Ile-de-France bölgesinde EY tarafından Yılın Kuruluşu seçildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın

Fransa’da ICO Regülasyonları Resmen Hayata Geçti