FTM Coin, XRP, ARB ve O 5 Altcoin’de Sıcak Gelişmeler Var!

FTM Coin, XRP, ARB ve O 5 Altcoin’de Sıcak Gelişmeler Var!
FTM Coin, XRP, ARB ve O 5 Altcoin’de Sıcak Gelişmeler Var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimi alanı, 18 Mayıs 2024’te ortalığı sarsacak bazı önemli gelişmelerle gündeme geliyor. İşte FTM coin, Arbitrum, Ripple gibi kriptolara yönelik en büyük gelişmeler…

FTM coin, Sonic lansmanına hazır

Fantom Vakfı, yaklaşan layer-1 blockchain Sonic Network hakkında heyecan verici ayrıntıları açıkladı. Bu yenilikçi platform, saniyeden kısa sürede kesinleşen saniyede 2.000 işlem (TPS) gibi etkileyici özelliklere sahiptir. Ancak Sonic’i gerçekten diğerlerinden ayıran şey, layer-2 köprüsü aracılığıyla Ethereum’a bağlanmasıdır. Bu ustaca kombinasyon, kullanıcıların yüksek hızlı, düşük maliyetli blockchainin avantajlarından yararlanmasına ve aynı zamanda yerel ETH varlıkları da dahil olmak üzere Ethereum’un güvenliğine ve geniş ekosistemine erişmesine olanak tanır.

Usta Analist OM, CORE, ENA ve FTM Coin Tahminlerini Açıkladı!

Sonic’in piyasaya sürülmesi aynı zamanda bir token geçişini de beraberinde getiriyor. Mevcut $FTM tokeni, oluşum aşamasında 1:1 oranında yeni bir token olan $S ile değiştirilecek. Bu sorunsuz geçiş, mevcut Fantom kullanıcıları için minimum düzeyde kesinti sağlar. Başlangıçta $FTM ile $S arasında geçiş mümkün olacak. Ancak sonunda $FTM’den $S’ye tek yönlü bir yol haline gelecek. Bu haber, zaten yükseliş eğiliminde olan FTM fiyatında bir artışa neden oldu. Analistler bu ivmenin Sonic’in resmi lansmanıyla devam edebileceğine inanıyor.

Cardano, Arbitrum’da başa dönüldü

 Cardano (ADA) bugün olağanüstü bir yükseliş yaşadı ve fiyatını kritik 0,48 dolar seviyesinin üzerine çıkardı. Bu olumlu hareket özellikle önemli. Çünkü ortalama 0,47 dolar fiyatla satın alınan tokenları tutan birçok Cardano adresini başabaş noktasına getiriyor. Bu engel ortadan kaldırıldığında, daha fazla fiyat artışı bu yatırımcılar için gerçek kâra dönüşecek. Ek olarak analistler, Cardano’nun geleceği konusunda iyimser, son teknik göstergelere ve ADA/BTC grafiğinin olası bir dibe vurmasına dayanarak potansiyel bir yükseliş eğiliminin tersine döndüğünü öne sürüyorlar.

Yarın, O 17  Altcoin İçin Kritik: İşte Olacakların Listesi!

Diğer yandan sürpriz bir hareketle, Kriptokoin.com verilerine göre Arbitrum’un (ARB) fiyatı bugün hızla yükseldi. Bu ani yükseliş, son 24 saat içinde tek bir adres tarafından 4 milyondan fazla ARB tokeninin devasa bir balina birikimiyle çakışıyor. Bu balina faaliyetinin ardındaki nedenler belirsizliğini koruyor. Ancak, ARB’nin gelecekteki fiyat hareketlerine ilişkin piyasada bir iyimserlik dalgasının ateşlenmesine neden oldu.

Diğer ilginç gelişmeler neler oldu?

Yukarıda da bildiridğimiz üzere Fantom (FTM coin), Sonic lansmanı ile $S coin’ine dönüşecek. Cardano ağında kilometre taşı geride kaldı ve Arbitrum, balinaların odağında olmaya devam ediyor. Peki, diğer gelişmeler neler?

  • SEC davasına rağmen XRP piyasası yükseliyor: Ripple’ın 2024 yılının ilk çeyreği raporuna göre, XRP spot işlem hacimleri bir önceki çeyreğe kıyasla %40 oranında önemli bir artışa tanık oldu. Bu büyüme, SEC ile devam eden hukuki mücadeleye rağmen XRP’ye olan ilginin devam ettiğini gösteriyor.
  • BSC Stablecoin projesi Lista DAO teminat seçeneklerini genişletiyor: Binance Smart Chain (BSC) projesi Lista DAO, stablecoin projesi için weETH, STONE ve ezETH dahil olmak üzere birçok yeni teminat seçeneğinin kabul edildiğini duyurdu. Bu hamle, platform için likiditeyi ve kullanıcı benimsemesini artırmayı amaçlıyor.
2 Meme Coin Cüzdanlara Girdi: Dakikalar İçerisinde Zenginlik!
  • Linea Network TVL yükseliyor: Linea Network’ün toplam kilitli değeri (TVL), geçen hafta içinde neredeyse %20’lik önemli bir artışı yansıtarak 900 milyon doları aştı. Bu büyüme, yatırımcıların ağa olan güveninin arttığını gösteriyor.
  • Ethereum staking yükselişte: Veriler, toplam Ethereum arzının %27’sinden fazlasının şu anda Beacon Chain’de stake edildiğini ortaya koyuyor. Lido, bu alandaki baskın oyuncu olmaya devam ediyor. Böylece stake edilen ETH’nin en büyük payına sahip.
  • Harmony Bridge kullanıcıları potansiyel ZRO airdrop’a hazır: Harmony topluluğu, 1 Mayıs 2024 anlık görüntüsünden önce Harmony Bridge ekosistemine aktif olarak katılan kullanıcılara LayerZero’nun ZRO tokenlerinden oluşan bir airdrop teklif ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FTM Coin, XRP, ARB ve O 5 Altcoin’de Sıcak Gelişmeler Var!