FTX Alacaklıları Açıklandı: Büyük Şirketler ve Hükümetler de Var!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz aylarda iflas eden kripto para borsası FTX, birçok şirkete borçlu gibi duruyor. İflas etmiş kripto para borsası FTX’in mali danışmanları, Çarşamba günü geç saatlerde açılan bir mahkemede şirketin kurumsal alacaklılarının tam listesini sonunda açıkladı. Belge, FTX’in borçlu olduğu şirketlerin adlarını gösteriyor ve borsanın iflas etmesiyle sonuçlanan varlıkların geniş bir görünümünü sunuyor. FTX’in iflas duruşmasındaki 100 sayfalık belgede Apple, Coinbase gibi şirketlerin varlığı dikkat çekti. İşte detaylar…

FTX borsasının alacaklıları ortaya çıktı

FTX, Çarşamba günü Delaware Bölgesi için ABD İflas Mahkemesine 115 sayfalık devasa bir alacaklı matrisi sundu. Liste, havayolları, oteller, hayır kurumları, bankalar, risk sermayesi firmaları, medya kuruluşları ve kripto şirketleri dahil olmak üzere ABD ve uluslararası devlet kurumlarına alacaklılarının adlarını detaylandırıyor. Büyük teknoloji devleri Apple, Netflix, Amazon, Meta, Google’ın arkasındaki Alphabet şirketi, Microsot ve Twitter; alacaklılar olarak listelendi.

3 Altcoin Projesine Dikkat Üstünler

Japonya, Avustralya ve Hong Kong gibi dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin yanı sıra IRS ve çok sayıda devlet kurumu da alacaklı olarak listelendi. Coinbase gibi Web3 şirketleri, Galaxy Digital, Yuga Labs, Circle, Bittrex, Sky Mavis, Chainalysis, Messari ve Binance’e ait kuruluşlar da listede yer alıyor. Bunun dışında New York Times, The Wall Street Journal ve CoinDesk adı geçen medya kuruluşları listede bulunmakta. Kasım ayında, kripto borsası FTX adına dava açan avukatlar, bir milyondan fazla alacaklısı olabileceğini öne sürdü.

Bu sırada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FTX’in yeni CEO’su John Ray III, The Wall Street Journal ile yaptığı bir röportajda, şirketin ana uluslararası borsası FTX.com’u yeniden canlandırmayı araştırmak için bir görev grubu oluşturulduğunu söyledi. Canlanma umudu, Bitcoin ve diğer varlıkların fiyatında bir ralliye yol açtı.

Analist, İzlenmesi Gereken 7 Kripto Parayı Açıkladı!

Borç miktarları belirlenmedi

Alacaklı listesi, her bir işletmenin ne kadar borçlu olduğuna ilişkin miktar vermiyor. Ayrıca bir şirketin listeye dahil edilmesi, kuruluşun FTX’te bir ticaret hesabına sahip olduğu anlamına gelmez. Alacaklılar listesi, geçen Cuma günü, yüksek profilli iflas davasının devam ettiği Delaware’de Yargıç John Dorsey tarafından onaylandı. Daha önce mahkeme belgeleri, FTX’in en büyük 50 alacaklısına belirli isimler vermeden yalnızca 3,1 milyar dolar borçlu olduğunu gösteriyordu. Özel belgeler, yalnızca FTX’in ilk on alacaklısının her birinin teminatsız alacaklarında 100 milyon dolardan fazla olduğunu açıkça ortaya koydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FTX Alacaklıları Açıklandı: Büyük Şirketler ve Hükümetler de Var!