Reklamı kapat

FTX Battı! Bitcoin ve Altcoinler İçin Sıradaki Nedir?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
2 görüntülenme
FTX Battı! Bitcoin İçin Sıradaki Nedir

Morgan Stanley analistleri, FTX’in iflasıyla birlikte Bitcoin fiyat tahminlerini 13.000 doların altına çekiyor. Bununla birlikte, önümüzdeki günlerde birçok merkezi borsada düşüşü takip edecek gibi görünüyor. Bu hafta kripto para piyasası için sırada neler var inceleyelim.

Yatırımcılar borsalardan kendi cüzdanlarına geçiyor

Haftanın ilk günlerinde, kripto yatırımcıları panik içinde borsalardan rekor miktarda Bitcoin, Ethereum ve stablecoin çekti. Ayrı raporlar, yatırımcılar portföylerini soğuk cüzdanda saklamanın önemini fark ettikçe, donanım cüzdanı satışlarında keskin bir artış olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, merkezi borsalardan “para yatırma ve çekme işlemlerinin geçici olarak durdurulması” mesajları gelmeye devam ederse, borsalardan soğuk cüzdanlara akış devam edecek gibi görünüyor.

DEX’ler ve DeFi platformların girişlerde bir artış gördü

DEX etkinliğindeki artış ve borsalardan rekor çıkışlarla eşzamanlı olarak DeFi girişlerinde artış meydana geldi. Son iki haftadaki olayların ardından, merkezi borsalara ve kripto şirketlerine olan güven azalıyor. Bunun sonucunda, bir sonraki kripto yatırımcıları dalgası, daha Web3 odaklı DEX ve DeFi protokollerini benimseyebilirler.

Sürekli kötü haber akışları Bitcoin ve Ethereum için güzel fırsatlar sunabilir

Şu anda, Ethereum’un fiyatı teknik analiz açısından güçsüz görünüyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz FTX hackinde çalınan fonlarda yüklü miktarda ETH içeriyordu. Ayrıca, FTX ve Alameda’ın Ethereum tabanlı protokoller için bir miktar FUD içeriyor.

Bu arada, Şanghay (Shanghai) güncellemesinin ne zaman yürürlüğe hala belirsiz. Buna ek olarak stake edilen coin’lerin ne zaman gerçekten geri çekilebileceğine dair yatırımcıların endişeleri de kısa vadeli hissiyatı Ethereum aleyhine çeviriyor.

Genel tabloda, Ethereum fiyatı düşüş piyasası gelişmeleri boyunca 1.200-1.300 dolar civarında desteği oldukça iyi tuttu. Ancak yukarıda belirtilen potansiyel zorluklar seviyenin tekrar test edilmesine yol açacak mı? Analist Big Smokey, bu soruyu şöyle cevaplıyor:

Stakerler esasen spot uzun vadelidir ve getirilerini böyle elde ederler. Bu nedenle bu noktada, 700-600 dolarlık kar emirleri alarak düşük seviyeli bir short pozisyon açmak muhtemelen ödüllendirici olabilir.

FTX hackinde ne kadar Bitcoin ve Ethereum kayıp?

19 Kasım itibarıyla PeckShieldAlert, FTX ile ilişkili ana kripto para cüzdanının 250.735.1 Ethereum tuttuğunu belirten bir tweet yayınladı. Bu ETH miktarı, yazım sırasında 302,6 milyon dolar değerinde.

En son işlemler, 3.000 ETH ve 7.5 milyon dolarlık stablecoin karşılığında 44.000 BNB’nin üzerinde alışveriş yapan ilişkili bir hesabı içeriyor. EtherScan’e göre bu stablecoin’ler daha sonra 6.200 ETH ile takas edildi. Bu da ana FTX boşaltma cüzdanına toplam 9.200 ETH transferiyle son buldu. Diğer iki ilişkili cüzdan da ana cüzdana 10.000’den fazla ETH aktardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE, MATIC Al-Sat Seviyeleri
DOGE, MATIC, DOT, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! Bitcoin ve belirli altcoin’ler, ani direnç seviyelerinin üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Sonuç olarak satıcılar, FTX’in başlattığı olumsuz haberler zincirini değerlendirmeye devam ediyor. DOGE, MATIC, DOT, ve BTC için hangi seviyeler kritik teknik analizlerin dökümüne bakalım. Kripto...
Buğra Çağlar 2 hafta önce