Reklamı kapat

Batan FTX Borsasının Emlak Krallığı Varmış: İşte Bilinmeyenler!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
1 görüntülenme
FTX Borsasının Emlak Krallığı Varmış

Yeni belgeler, iflas eden kripto borsasının Bahamalar’daki genel merkezinin çevresinde emlak krallığı inşa ettiğini gösteriyor. FTX ve yöneticileri, hükümet onaylı bölgelere göre 74 milyon dolarlık mülk satın aldılar.

İstifa eden FTX CEO’su 2 milyon dolara sahil kenarı mülk satın aldı

The Block’un haberine göre, 11 Kasım’da iflasını duyuran FTX Group, bu yıl Bahamalar’daki genel merkezinin çevresinde 74 milyon dolarlık mülk satın aldı. Belgeler, şirketin bu mülkler yıl boyunca toplam 74.230.193 dolar harcadığını ortaya koyuyor. Paranın büyük 67,4 milyon dolarlık kısmı, New Providence’daki lüks bir apartman dairesi olan Albany Bahamalar’ı çevreleyen kuruluşlara gitti. Belgeler ayrıca, kurucu Sam Bankman-Fried’in 2021’in sonlarında One Cable Beach’te 2 milyona bir kat mülkiyeti satın alındığı belirtiliyor. One Cable Beach, sahil kenarındaki başka lüks kat mülkiyet kompleksidir.

FTX, ABD’deki düzenleyici baskı nedeniyle genel merkezini Bahamalar’da inşa etti. Ekip ve yöneticiler burada yaşadıkları lüks hayatla bilinmektedir. Belgelere göre bu mülkler kira değil, doğrudan FTX’e aitti. Fiilen kapanmakta olan bir şirket için söz konusu olduğu için bu mülklere ne olduğu şu anda belirsiz. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, FTX ve yan kuruluşları kısa süre önce resmen iflas ettiklerini duyurdu. Bu da borsada sıkışan fonlarla mağdur olan yatırımcılar için yıkımı getirdi. Bunlar arasında, firmanın tasarruflarını borsada tutması için baskı yaptığı bildirilen FTX çalışanları da var.

Bu arada, iki gün önce Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu FTX Digital Market’in varlıklarını dondurdu. Borsanın fonları için bir tasfiye memuru atadı. FTX yöneticileri şu anda yorum yapmaktan çekiniyor. Albany Bahamalar temsilcileri, yayın zamanı itibariyle yorum talebini geri göndermediler.

Sam Bankman-Fried Bahamalar’da gözetim altında

FTX’in isafa eden CEO’su ve 3 yöneticisi Bahamalar’da gözetim altına alındı. Sam Bankman-Fried Reuters’e verdiği demeçte, şu anda Güney Amerika’ya kaçtığına dair söylentiler ortada dolanırken, hâlâ Bahamalar’da olduğunu söylemişti. Daha sonra, bugün erken saatlerde Nassau’dan Arjantin’e uçtuğuna dair söylentiler ortaya çıktı. Anonim bir kaynak, kurucunun şu anda Bahama makamları tarafından “denetim altında” olduğunu bildiriyor. Bankman-Fried, Dubai’ye kaçarken Bahamalar’da yakalandı.

FTX İçin Bomba 'Arka Kapı' İddiası! SBF Kaçıyor mu?

Bu yılın başlarında, borsa 32 milyar dolar değerindeydi. Bankman-Fried, birden fazla kripto para şirketini kurtardığı için kriptonun iyi meleği statüsüne ulaştı. Şimdi, eski CEO Adalet Bakanlığı, SEC ve CFTC tarafından soruşturmalarla karşı karşıya. Bu arada, iflas eden borsa bir gün sonra hack haberliyle gündeme geldi. Nansen’in verileri, FTX US’den 73 milyon, FTX’ten 266 milyon dolarlık bir günlük net çıkış gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTT Çökerken Türkler Bu Altcoin'lere Koştu
FTX ve FTT Çökerken Türkler Bu Altcoin’lere Koştu! Kripto para piyasası Kasım ayında FTX ve bağlı şirketlerinin iflasıyla vuruldu. Borsanın 11 Kasım’da resmen iflas ettiğini duyurmasının ardından, Bitcoin fiyatı 15,682 dolara kadar geriledi. Bu esnada, Türk yatırımcılar FTT ve Solana için neler olacağını endişeyle izliyordu....
Buğra Çağlar 3 hafta önce