FTX, Bu Altcoin’den Milyonluk Yolladı! Arkasında Ne Var?

FTX, Bu Altcoin'den Milyonluk Yolladı
FTX, Bu Altcoin'den Milyonluk Yolladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası FTX, iflasın eşiğinde olan Voyager Digital’in ana cüzdanına 65 milyon dolar yatırdı.

FTX, Voyager’a 65 milyon değerinde altcoin gönderdi

Salı günü, kripto para borsası FTX, Voyager Digital’in ana cüzdanına 50 bin ETH yatırdı. Geçen ay, kripto para borsası, en büyük rakibi Binance’i geride bıraktı. Yine geçen ay iflasın eşiğinde olan Voyager Digital’ı 1,4 milyar dolara satın aldı. Şimdi, Nansen’in CEO’su Alex Svanevik, bugün bir tweet’te, FTX’in Voyager Digital’in ana cüzdanına 65 milyon dolar değerinde 50.000 Ethereum gönderdiğini paylaştı.

26 Eylül’de FTX US, kripto para borsası Binance dahil rakiplerini geride bırakarak Voyager Digital’i satın almak için en yüksek teklifi verdi. Anlaşmayı tamamlamak için 1,4 milyar dolar değerinde kripto para teslim etti. Voyager Digital ve FTX US arasındaki satın alma anlaşması, onay için ABD mahkemesini bekliyor. 19 Ekim’de New York İflas Mahkemesi Güney Bölgesi davaya bakacak.

Bu arada, Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu ve Teksas Bankacılık Departmanı, Voyager satışına itiraz ediyor. Aslında, düzenleyiciler FTX Trading, FTX US ve yöneticilerini ABD sakinlerine kayıt dışı menkul kıymetler teklif ettikleri için araştırıyorlar. Texas düzenleyicileri, FTX US’nin Voyager Digital’in getiri getiren mevduat hesaplarına benzer getiri sağlayan hesaplar sunduğuna inanıyor. Ayrıca, itiraz, FTX’i Borçluların sorumluluğunu sınırlamaya teşebbüs etmekle sınırlandırmaktadır.

Borsa, anlaşma onaylanmadan hamle yaptı

FTX, mahkeme satın alma anlaşmasını onaylamadan önce aniden 50.000 ETH’yi Voyager’a aktardı. Fon transferi muhtemelen, 51 milyon dolarlık nakit ödeme ve 60 milyon dolarlık teşvik ve kazançları da içeren 1.4 milyar dolarlık varlık alımıyla bağlantılı. Haberin ardından, FTX Token (FTT) fiyatı kısa bir süre içinde sert düştü. Yazma sırasında hala 24 dolar civarında dalgalanıyor. Bugün bir noktada 23 dolara kadar eridi.

FTX-Visa ortaklığı

FTT fiyatı, borsanın son ortaklığıyla ilgili haberlerde yer almasıyla piyasasındaki gerilemenin sıkıntılarından kurtulmuştu. 7 Ekim itibariyle borsa, ödeme platformu Visa ile ortak olduğunu doğruladı. Ortaklık detaylarına göre Visa, kırk ülkede borç alacak. Bu kart, geriye dönük olarak, kullanıcıların kripto varlıklarıyla alışveriş yapmalarına izin verecek.

https://twitter.com/VisaNews/status/1578359970936020994

Durumda olduğu gibi, birkaç yatırımcı kripto para birimlerini spekülatif varlıklar olarak adlandırdı. Ancak Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield, Sam Bankman-Fried liderliğindeki şirketle ortaklığın anlatıyı değiştirebileceğini belirtti. Yeni bir röportajda Sheffield, işbirliğinin kripto ekosistemi için çok önemli olduğunu belirtti. Ek olarak, ortaklıkla FTT’nin gerçek dünya kullanım durumuna sahip olmaya geçebileceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FTX, Bu Altcoin’den Milyonluk Yolladı! Arkasında Ne Var?