Reklamı kapat

Duyuruldu: FTX CEO’su ve Borsa Çalışanları Gözetim Altında!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
1 görüntülenme
FTX CEO'su Gözetim Altında

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried şu anda Bahamalar’da gözetim altında. Kripto milyarderi Dubai’ye ‘kaçmak isterken’ yakalandı.

FTX yöneticileri Bahama makamları tarafından “denetim altında”

İstifa eden CEO, kurucu ortak Gary Wang ve mühendislik direktörü Nishad Singh’in Bahamalar’da yakalandı. Yerel yetkililer şu anda “denetim altında” olduklarını bildiriyor. Kaynaklara göre, üç eski FTX yöneticisi ve Alameda Research CEO’su Caroline Ellison, “herhangi bir iade anlaşması olmayan” Dubai’ye kaçmanın yollarını arıyordu. Anonim bir kaynaktan gelen bilgilere göre:

Şu anda üçü, Sam, Gary ve Nishad Bahamalar’da gözetim altında. Yani ayrılmaları zor olacak. Az önce suçluların iadesi anlaşması olmayan Dubai’ye gitmenin bir yolunu bulmaya çalıştıklarını duydum.

Kaynak ayrıca Ellison’ın şu anda Hong Kong’da olduğunu ve bunun “Dubai’ye gidebileceği” anlamına geldiğini ekledi. Benzer bir teori, Crypto Roundtable Show sunucusu Mario Nawfal’ın 16 saatlik bir Twitter toplantısında tartışıldı. Konuk konuşmacı “güvenilir kaynakların” Bankman-Fried’in Albany Tower’daki yetkililerle “kilitli bir alanda” olduğunu öğrendiğini bildirdi. Doğrulanmamış bir söylenti, Bankman-Fried’in şu anda babası Joseph Bankman’a katıldığını da gösteriyor.

Sam Bankman-Fried, Arjantin’e kaçtığı yönündeki söylentileri yalanladı

Daha önce Bankman-Fried’in Bahamalar Havaalanı’nda asfaltta tutuklandığına dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Bankman-Fried’in özel jetinin Miami’ye giderken 40 dakika süreyle yerde kaldığını gösteren kanıtlar 10 Kasım’da ortalıktaydı.

12 Kasım’da, Twitter kullanıcılarının uçuş izleme web sitesi ADS-B Exchange’i kullanarak özel jetinin koordinatlarını takip etmesinin ardından, Bankman-Fried’in günün erken saatlerinde Buenos Aires’e indiğine dair söylentiler ortaya çıktı. Günün ilerleyen saatlerinde Bankman-Fried, Reuters’e gönderdiği kısa mesajda Arjantin’e kaçtığı yönündeki spekülasyonları yalanladı. Hâlâ Bahamalar’da olduğunu iddia etti.

Eski FTX CEO’su, piyasanın en büyük skandallarından birinin merkezinde yer alıyor. The Wall Street Journal’dan 9 Kasım’da yayınlanan raporlar, SEC’in kripto borsasının çöküşünü araştırdığını öne sürdü. Kaliforniya eyaletindeki Mali Koruma ve Yenilik Departmanı (DFPI), 10 Kasım’da borsanın “görünür başarısızlığı” ile ilgili bir soruşturma açacağını duyurdu. FTX Trading, FTX US ve Alameda Research dahil olmak üzere FTX Group’taki yaklaşık 130 şirket, 11 Kasım’da iflas işlemlerine başladı.

Borsa, günlerde için yaklaşık 32 milyar dolarlık değerlemeden 8 milyar dolarlık iflas eden firmaya dönüştü. İstifa eden SBF’nin net değeri, FTX’in çöküşünden sonra 16 milyar dolardan sıfıra düştü. FTX, Lightspeed Venture Partners, Coinbase ve birçok destekçisinden son birkaç yılda milyarlarca risk sermayesi topladı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, iflasının ardından piyasayı birde hack saldırısı ile vurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin İçin İyi Günler Önümüzde
Kripto Para Balinası: Bu Altcoin İçin İyi Günler Önümüzde! FTX’in çöküşüyle birlikte kripto para piyasası tarihin en kötü haftalarından birini yaşadı. Şimdi, bir altcoin balinası “en iyi günler önümüzde” diyor. FTX çöküşü bu altcoin projelerini piyasadan siliyor Kripto para piyasası Kasım ayında FTX’in iflasıyla tarihi bir...
Buğra Çağlar 3 hafta önce