Reklamı kapat

Bomba İddia: FTX CEO’su Milyarları Gizlice Çekti!

0 görüntülenme
Bomba İddia: FTX CEO'su Milyarları Gizlice Çekti!

İflasın eşiğine sürüklenen kripto para borsası FTX zor durumda. FTX’in kurucusu ve CEO’su olan Sam Bankman-Fried (SBF) ile ilgili ise ilginç iddialar gündemde. Kripto para endüstrisinde şok etkisi yaratacak yeni iddialar ortaya atılmış durumda. Kriptokoin.com olarak, kripto para borsası FTX hakkında yaşanan gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.

FTX CEO’su şok etkisi yaratan iddialarla karşı karşıya

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından olarak bilinen Binance, FTX’i satın almaktan vazgeçti. Olayın ardından ise FTX CEO’su SBF hakkında önemli bir iddia gündeme gelmiş durumda. Konu ile ilgili açıklamalar ise ünlü haber ajansı Reuters tarafından gerçekleşti. Reuters, SBF’nin FTX’in kardeş kuruluşu Alameda’daki durumu düzeltmek adına şirket hesaplarını kullandığını öne sürüyor. İddialara göre en az 4 milyar dolar değerdeki fon bu şirketin hesaplarına geçti.

Haberde yer alan bilgilere göre transferler, Mayıs ve Haziran ayları içinde gerçekleşti. Ayrıca konunun Voyager Digital’la ilgili bir kredi anlaşmasında yaşanan kayıplardan kaynaklanmış olduğu belirtiliyor.

SBF’nin şirkette yer alan diğer yöneticilere haber vermedi

Reuters’in haberine göre SBF, bu transferlerle ilgili hiçbir FTX yöneticisine bilgi vermedi. FTX CEO’sunun haber vermemesindeki ana nedenin ise dışarıya bilgi sızmasını önlemek amacıyla olduğu belirtilmekte.

Tron TRX founder buys 15 million worth of Bitcoin

Yeniden fon toplamaya çalışan kripto para borsasında ise neler olacağı belirsiz. Bununla birlikte, haberin ardından yeniden fon toplama arayışında olan FTX’in bir kez daha yolda kalması muhtemel. SBF, bugün çalışanlarına yeniden bir yatırım alma durumlarının olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili olarak ise gelecek hafta açıklanacağını vurguladı. İflasın ardından kripto para borsası FTX ile görüşmelerde bulunan kişilerden biri ise TRON CEO’su Justin Sun oldu.

TRON CEO’su SBF’ye destek veriyor

Justin Sun, FTX krizinin ardından kripto para borsasının CEO’su SBF’ye destek veren isimlerden biri oldu. İflas eden kripto para borsasında kalan kullanıcılara yardım etmek için bir yol bulunmaktadır. Yapılan açıklamalara göre, kullanıcılar Tron ağı üzerinden işlem yapabilecekler. İflas durumunun netleşmesinin ardından ise Tron CEO’su görüşlerini aktardı. Kriz kripto para piyasasına bulaştı ancak, 12 Kasım’da “boğa piyasası yakında geliyor” açıklaması yaptı. Tron CEO Justin Sun’ın konuşmasında şu ifadeler yer aldı:

Yaşıtım girişimcilerin yaşadıkları sorunlar için hala kurtarma ve yardım etme ruhuna sahibim. FTX’in TRX, BTT, JST, SUN ve HT yatırımcılarının bir kısmı başarıyla kurtarılmıştır. İlerleyen süreç içerisinde FTX, iflas ve yeniden yapılanma sürecine girdiğinden dolayı takiplerimiz devam edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX'ten Şüpheli Satış: Bu Altcoin Peg'ini Kaybetti!
FTX’ten Şüpheli Satış: Bu Altcoin Peg’ini Kaybetti! Tron ağı, Nisan 2022’de stabilcoin projesi USDD’yi “aşırı teminatlandırılmış bir stabilcoin” olarak piyasaya sundu. Değerlemesini sağlayan aşırı rezervler nedeniyle 1 doların altına düşme olasılığının daha düşük olması gerektiğine anlamına geliyor. Bununla birlikte altcoin projesinin FTX’de yaşanan krizden...
Nazlı Öykü Deniz 4 hafta önce