FTX CEO’su SBF’den Mahkemeye Talep: O İsimleri Açıklamayın!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
88 görüntülenme
FTX CEO'su SBF'den Mahkemeye Talep: O İsimleri Açıklamayın!

FTX kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in yargılamasında yargıç Ekim ayı için geçici bir duruşma tarihi belirledi. Bu arada SBF, Salı günü Manhattan federal mahkemesinde yatırımcıları dolandırmak ve kripto para trade platformundaki müşteri mevduatlarını yağmalamakla ilgili suçlamaları reddetti. Ayrıca SBF’nin avukatları, yargıçtan gizlilik talebinde bulundu.

FTX eski CEO’su, kefillerin isimlerinin açıklanmamasını talep etti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, FTX eski CEO’su Bankman-Fried, müsrif emlak alımları yapmak, politikacılara para bağışlamak ve kripto para hedge fonu Alameda Research’te riskli işlemler yapmak için FTX’ten büyük miktarda müşteri parasını yasa dışı bir şekilde yönlendirmekle suçlanıyor. Bankman-Fried’in avukatı Mark Cohen, müvekkilinin savunmasına ilişkin olarak, “O, hiçbir suçlamayı kabul etmiyor. Suçsuz olduğunu belirtiyor,” dedi.

Daha sonra Yargıç Lewis A. Kaplan, bir veya iki gün ileri veya geri hareket ettirebileceğini söyleyerek 2 Ekim olarak geçici bir duruşma tarihi belirledi. Bankman-Fried, Kaplan’ın huzuruna ilk kez çıkmak için yağmurlu bir günde adliyeye girerken bir dizi kameranın arasından geçti. Duruşma sırasında bir savunma aldıktan sonra Kaplan, avukatlarla bir duruşmaya doğru ilerlemek için bir program tartıştı. Kaplan, 18 Mayıs’ta yapılan bir tartışmayla, savunmanın önergelerinin ve savcıların yanıtlarının Nisan ayında verilmesine karar verdi.

FTX

Bu arada avukatları, yargıca bir mektup göndererek, Bankman-Fried’in ebeveynlerinin son haftalarda “fiziksel zarar verme durumunu ifade eden iletişimler de dahil olmak üzere yoğun medya incelemesi, taciz ve tehditlerin” hedefi haline geldiğini bildirdi. Sonuç olarak avukatlar, Bankman-Fried’in 250 milyon dolarlık kefalet senedini imzalamak için sıraya giren iki kişinin adlarının, açıklanmamasını, sadece mahkeme belgelerine yazılmasını talep etti. Bankman-Fried, yaklaşık iki hafta önce Kaliforniya, Palo Alto’daki ailesinin evinde yargılanmayı beklemesi şartıyla elektronik izleme ile serbest bırakıldı Yargıç, savcıları mektuba yanıt vermeye davet etti ve daha sonraki bir tarihte karar vereceğini söyledi.

Ellison ve Wang’ın itirafları SBF iade edilene kadar gizlendi

Alameda’yı yöneten 28 yaşındaki Carolyn Ellison ve FTX kurucu ortaklarından 29 yaşındaki Gary Wang, dolandırıcılık suçlamalarını kabul ettiler. Ayrıca, hoşgörü için savcılarla işbirliği yapıyorlar. İkisi de kefaletle serbest. İtirafları, Bankman-Fried’in kaçabileceği korkusuyla FTX’in bulunduğu Bahamalar’dan iadesinin ardından yayına girene kadar gizli tutuldu.

FTX

Bankman-Fried’in mahkemeye çıkarılmasından kısa bir süre önce, ABD Savcısı Damian Williams, FTX’in çöküşüyle ​​ilgili konuları araştırmak ve kovuşturmak için ofisinde kıdemli savcılardan oluşan bir görev gücü oluşturduğunu duyurdu. Görev gücünün mağdur varlıklarını izlemek ve kurtarmak için de çalışacağını söyledi.

Williams bir basın açıklamasında, “New York’un Güney Bölgesi, FTX’in patlamasına yanıt vermek için gece gündüz çalışıyor. Güvertede tamamen uygulamalı bir an. Adalet yerini bulana kadar SDNY’nin tüm kaynakları ve uzmanlığından güç alan bu acil çalışmanın devam etmesini sağlamak için SDNY FTX Görev Gücü’nü başlatıyoruz,” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Yahoo

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Uzman İsim Verdi: Bu Kripto Para Şirketleri Batabilir!
Uzman İsim Verdi: Bu Kripto Para Şirketleri Batabilir! Coin Bureau’nun sunucusu, bu kripto para şirketinin piyasa için ciddi risk barındırdığını söylüyor. 3AC’nin kurucusu Zhu Su ise, şirketin sorunları nedeniyle DCG’yi suçluyor. Ayrıca Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, DCG’nin patronu Barry Silbert’a ateş püskürüyor. Uzman:  DCG,...
Vural Erkan 4 hafta önce