Reklamı kapat

FTX CEO’sundan Şaşırtıcı Tweetler: Likidite Pompalayacak!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
4 görüntülenme
FTX CEO'sundan Şaşırtıcı Tweetler

Eski FTX CEO’su Bankman-Fried, yeni ve şaşırtıcı tweet’lerinde ‘likiditeyi artırmak’ istediğini söyledi. 16 Kasım’da Twitter’dan olayın kendi tarafı hakkında ek açıklamalar yaptı.

Sam Bankman-Fried, iflastan sonra borsasının durumunu detaylandırdı

Bankman-Fried, tweet atmaya devam ediyor. En son paylaşımlarının bir bölümünde, çöküşün “çok fazla kaldıraç” ve bankaya hücum (bankrun) senaryosu olduğundan kaynaklandığını söyledi. Borsa, Binance’in ifşalar nedeniyle elindeki FTX Token’leri satacağını duyurmasının arından yoğun para çekme talebiyle karşı karşıya kalmıştı.

SBF şimdi, Bölüm 11 iflas başvurusunun arından müşterilerini bir bütün haline getirmek için taze sermaye toplamayı planlıyor. Amacının “likiditeyi artırmak, müşterileri bütünleştirmek ve yeniden başlamak” olduğunu iddia ediyor. Ayrıca FTX’teki mevcut likit, yarı likit ve likit olmayan fonlarını açıkladı. Bununla birlikte, tahminlere göre FTX’in bir milyondan fazla alacaklısı var. Kurumsal yatırımcılarda FTX’ten fonlarını kurtarmanın yollarını arıyor.

SBF, FTX iflasının ardından ‘likiditeyi artırmak’ istediğini söyledi

Eski CEO, 16 Kasım’daki son tweet’inde, iflas eden borsasının likiditeyi artırmayı ve müşterileri bütünleştirmeyi planladığını açıkladı. Ayrıca, FTX’in -8 milyar dolarlık likit, 5.5 milyar dolarlık yarı likit ve 3.5 milyar dolarlık likit olmayan fona sahip olduğunu öne sürdü

Önceki tweet’lerde, FTX’in günde yaklaşık 10 milyar dolarlık hacim ve milyarlarca transfer gerçekleştirdiğini söylemişti. Ancak, kaldıraç düşündüğünden daha fazlaydı. Bu da likidite sıkışıklığına neden oldu. Bu nedenle, “likiditeyi artırmayı, müşterileri bütünleştirmeyi ve yeniden başlatmayı” planlıyor.

Sam Bankman-Fried, yatırımcılardan fon sağlayabileceğini düşünüyor. Ancak, başarısızlığına ve müşterilerin halihazırda orada olandan daha fazlasını alamayabileceklerine de katılıyor. Bu arada, Softbank ve Sequoia dahil olmak üzere FTX yatırımcıları, FTX’teki yatırımlarını “sıfır” olarak işaretliyor.

Ayrıca, mevcut hedeflerinin temizlik ve şeffaflığa odaklanmanın yanı sıra müşterileri bir bütün haline getirmek olduğuna inanıyor. Müşterileri yatırımcılardan önce tutmayı planlıyor. Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Zhu Su, bu “fonları” Hollanda’daki bir müzayedede “kriminal işaret fiyatınızdan başlayarak ve alıcıların nerede ortaya çıktığını görün” şeklinde açık artırmaya çıkarmayı öneriyor.

Binance satın alma işleminden geri çekildi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, Çarşamba günü FTX satın alımından geri adım attı. Satın almanın peşinden gitmeme nedenleri olarak yanlış yönetilen müşteri fonlarını öne sürdü. Ayrıca düzenleyicilere yönelik endişeleri paylaştı. Singapur’un devlet firması Temasek de dahil diğer yatırımcılarda şu anda FTX ile ilişki kuruyor. Potansiyel bir devlet destekli kurtarma paketi söylentisi şu anda Twitter’da yayılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Regülatörler Düğmeye Bastı: Kripto Para Düzenlemesi Geliyor!
Regülatörler Düğmeye Bastı: Kripto Para Düzenlemesi Geliyor! TerraUSD’nin çöküşünün ardından, benzer büyüklükte bir krize yüksek hacimli kripto para borsalarından FTX neden oldu. Şimdi, SEC başkanı Gary Gensler, düzenlemelerin artık her zamankinden daha sıkı olması gerektiğini söylüyor. FTX iflası kurumsal talebi de baltaladı Kripto para...
Buğra Çağlar 3 hafta önce