FTX Çöküşü Bulaşıyor: Bu 2 Altcoin İçin Felaket Yaklaşıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 27 Kasım 2022
1.972 görüntülenme
FTX Çöküşü: 2 Altcoin İçin Felaket

İflas eden kripto para borsası FTX ile bağlantılı altcoin projeleri gündemden düşmüyor. Binance’in delist kararı ve yeni yolsuzluk iddiaları eşliğinde çöküşün etkileri devam ediyor

FTX’in iflası, bağlantılı kripto paralar üzerinde etkisini sürdürüyor

Serum, son haftaların en çok kaybedenlerden biri olarak manşetlerde yer alıyor. Yatırımcılar, FTX çöküşünün ardından sıfıra ineceği konusunda endişeliler. Düşüş trendlerini çoğu kripto para birimi gibi deneyimlese de, sonrasındaki fiyat hareketi dikkat çekiciydi. Fiyattaki büyük düşüşün ardından, çoğu altcoin’e kıyasla daha fazla volatilite gördü. Örneğin geçen hafta %93’ün üzerinde kazanç sağlaması bunlardan biriydi.

Binance, Serum (SRM) için delist kararı aldı

Solana tabanlı Serum, Sam Bankman-Fried ve şirketleriyle yakın ilişkilidir. Binance, FTX iflası ardından aldığı son kararda, SRM token’i alım satım çiftlerinden çıkardığını duyurdu. Bu haber, Serum fork yoluyla ayrıldıktan birkaç gün sonra geldi. Bu olaya yanıt olarak, tutarlı dalgalanmalar yaşadı. Bununla birlikte, kripto para büyük düşüşler görebileceğinden, en son listeden çıkarma, bir sonraki fiyat eylemi için birçok tehdit oluşturuyor.

Grafiğe bir bakış, SRM’nin bu etkiyi %9’dan fazla kaybettiği için şimdiden gördüğünü gösteriyor. Piyasa verilerine baktığımızda, nasıl etkilendiğine dair daha fazla ayrıntı ortaya çıkıyor.

Altcoin haftalık grafikte bir düşüş modeli ortaya çıkardı

SRM, piyasaya çıkışından bu yana haftalık grafikte en uzun mumlardan birini kaydetti. Bu mum, iki hafta önceki fiyat hareketini temsil ediyor. Devasa düşüş trendi, fiyatın 0,76 dolardan 0,13 dolardan kapanmasına neden oldu.

Bir sonraki hafta içi seans, toparlanmaya çalışırken daha fazla artışla işaretlendi. Buna rağmen haftayı önemli artışlarla kapattı. Yine de, 0,36 dolar ile zirveye ulaşan büyük bir dalgalanma yaşıyor. Çoğu indikatörün aşağı yönlü yörüngesini koruduğu gözlemlenmediği için, bu toparlanma girişimleri sonuç vermedi. Örneğin, MACD, şu anda yakınsama aşamasında olduğu için düşüş eğilimine doğru ilerliyor. Bu döngüyü tamamladığında, analistlere göre başka bir düşüş turunun başlangıcının habercisi olabilir.

Diğer yandan RSI’da çok az rahatlık sunuyor. Son on dört gün içinde 30’un biraz üzerinde bir eğilim gösterdi. Analistlere göre, devasa düşüş trendi daha düşük bir RSI’ya neden olabilir. Günlük grafik, bunun ne zaman gerçekleşebileceğine daha fazla ışık tutuyor.

Altcoin güvenlik grafikte belirsizliğini sürdürüyor

Günlük grafikte RSI’ye bir bakış, SRM’nin hem boğalardan hem de ayılardan eşit miktarda baskı gördüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, birkaç durumda, 40’ın üzerine çıkan bir teklif fark ettiğimizde boğalar öne çıktı.

Kripto analisti Gideon Geoffrey, yukarıdaki ortamda 0,10 ve 0,20 dolar kritik destekler olarak görev alacağını söylüyor. Boğaların aşması gereken dirençler 0,30, 0,40 ve 0,70 dolarda olacak.

Ben Armstrong, bu altcoin yatırımcılarını en hızlı şekilde satmaya çağırdı

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Solana bu hafta yeni iddialar gündeme geldi. Milyon aboneli Youtube kanalı BitBoy, FTX ile olan derin bağlantıları nedeniyle Solana’nın artık “öldüğünü” söylüyor. Kripto fenomeni en son açıklamalarında FTX ve Alameda’nın Solana üzerinden para akladığını iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Aralık'ta Bu 5 Altcoin Projesine Dikkat
Aralık’ta Bu 5 Altcoin’e Dikkat: En İyi Bahisler Olabilir! Altcoin piyasası, FTX kaynaklı çöküşten sonra toparlanma eğilimi içinde. Dogecoin ve Chainlink, bu esnada tekrar ayağa kalmak için fırsat bulan coin’lerdi. Analistler bu ortamda hangi altcoin’leri yakından takip ediyor, listeleyelim. Boğalar bu 5 altcoin için Aralık ayında...
Buğra Çağlar 27 Kasım 2022