Reklamı kapat

FTX Çöküşünü Aylar Öncesinden Bilen İsim, Sıradakini Açıkladı!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
231 görüntülenme
FTX Çöküşünü Aylar Öncesinden Bilen İsim, Sıradakini Açıkladı!

Kripto piyasasının ‘Lehman anı’ olan FTX çöküşünden sonra herkes ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Ayrıca, yatırımcılar bundan sonra ne olacağını merak ediyor. Sam Bankman-Fried’in CEO’su olduğu FTX iflas başvurusunda bulunmadan çok önce bir kripto ‘tasfiye patlaması’ öngören ‘Buldog’ lakaplı avukat Thomas Lauria, sıradakini açıklıyor.

FTX yeniden yapılanma imkanına sahip mi?

Faiz oranları ve enflasyon yükselirken, Thomas Lauria ufukta ‘akıllara durgunluk veren’ bir iflas dalgası öngörüyor. Ayrıca, özellikle kripto yatırımcılarını sert bir şekilde vuracağını kaydediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Sam Bankman-Fried’in kripto imparatorluğu FTX ile birlikte çöktü. İşte bu çöküşten çok önce Temmuz ayında Lauria’nın yatırımcılar için kötü bir haberi vardı: Yok olmayı bekleyin!

FTX, geçen Cuma günü Bölüm 11 kapsamında iflas başvurusunda bulundu. Bu da genellikle bir firmanın, şirketin daha güçlü bir şekilde geri dönmesini sağlamak için borç verenleri kredilerinde bir kesinti yapmaya zorlamayı umduğunu gösteriyor. FTX’in yeni CEO’su John J. Ray III, ‘paydaşlar için geri kazanımları en üst düzeye çıkarmayı’ planladığını söylüyor. Ancak Lauria, kripto şirketlerinin yeniden organize olma yeteneğinin, herhangi bir gerçek varlığa sahip olup olmadıklarına bağlı olacağını kaydediyor. Ayrıca, “Çoğunun yok,” diyor.

FTX

“Kripto, Hollanda’daki lale soğanı çılgınlığına benziyor”

Kripto piyasasında 2022’de yaşanan çöküşlerde birkaç iflas gördük. Ayrıca, yeni para toplamak için mücadele eden teknoloji girişimlerinden söz ediliyor. Bir teknoloji ve kripto yeniden yapılandırma dalgası görmeyi bekliyor musunuz? Ve herhangi bir özel husus var mı, oyun kitabını atmak için nedenler? Thomas Lauria, bu soruya aşağıdaki şekilde cevap veriyor:

Bence teknoloji ve kripto çok farklı. Benim bakış açıma göre, kripto her zaman biraz Hollanda’daki lale soğanı çılgınlığına benziyor. Günün sonunda orada gerçek bir varlık olduğunu düşünmüyorum. Gerçek bir varlığınız olmadığında yeniden organize etmek çok zor.

FTX

“Muhtemelen daha çok bir tasfiye patlaması olacak”

Lauria’ya göre yeniden yapılandırma, yeni sermaye getirmeye devam etme yeteneği üzerine inşa edilmiştir. Bu yüzden, bu durduğunda, yeniden organize edilecek pek bir şeyin de kalmadığını söylüyor. Bu nedenle de şu anda kripto para piyasasında olanların gerçekten bir yeniden yapılanma patlaması olacağından emin değil. Thomas Lauria, açıklamalarına şu yönde devam ediyor:

Ancak, gerçekten muhtemelen daha çok bir tasfiye patlaması olacak. Teknoloji farklıdır. Teknoloji şirketlerinin gerçek varlıkları var. Bu alanda yeniden yapılanmaların olacağına inanıyorum. Ve aslında, geçen yıl kadar başarılı bir şekilde bir dizi teknolojik yeniden yapılanma gördük. Bence bu devam edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Businessinsider

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü CSO'dan Büyük İddia: FTX Hacker'ını Buldum!
Ünlü CSO’dan Büyük İddia: FTX Hacker’ını Buldum! FTX çöküşünden sonra şimdi de FTX hack’i gündemde. Kraken’in CSO’su 600 milyon dolarlık FTX’in hack’inde saldırganın kimliğini tespit ettiğini iddia ediyor. İddialara göre bu kişi/kişiler içeriden birileri. Kraken’in tanımlaması ne kadar kolaydı Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere dramatik...
Vural Erkan 2 hafta önce