Reklamı kapat

Dikkat: FTX Çöküşüyle Diplere Dalan 5 Altcoin Bunlar!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
5 görüntülenme
FTX Çöküşüyle Diplere Dalan 5 Altcoin

ConstitutionDAO (PEOPLE), FTX krizinin ortasında %27.30 yükselerek haftanın en çok yükseleniydi. Kırmızı tahtada, %86 düşüşle borsanın yerel tokeni olan FTT yer alıyor. Bu yazıda, analist Valdrin Tahiri eşliğinde, 4-11 Kasım haftasında en çok değer kaybeden altcoin projelerinin teknik durumuna bakalım.

  1. FTX Token (FTT) -%86
  2. Curve DAO Token (CRV) -%32.1
  3. Arweave (AR) -%31.98
  4. Aptos (APT) -%30.28
  5. Huobi Token (HT) -%30.28

İşte FTX çöküşünde tarihi dipleri gören 5 altcoin

FTT fiyatı 8 Kasım’da 24 dolar desteğini kaybetti. Bu bölgeyi Haziran 2021’den bu yana koruyordu. Kırılma hızlıydı ve üç gün sonra 2.01 dolara kadar eridi. Daha sonra fiyat, son destek alanında 2,20 dolardan sıçradı. Sıçramaya rağmen, teknik indikatörler düşüş gösteriyor. RSI düşüyor, 50’nin altında ve aşırı satım bölgesinde. Şimdiye kadar, FTT fiyatı %86 değer kaybetti. Analiste göre, 2,20 dolarlık destek alanının altındaki bir kırılma, FTT fiyatını tüm zamanların en düşük seviyelerine götürecek. Tersine, eğer sıçrama devam ederse, 9 dolar sıradaki direnç olacak.

CRV fiyatı çift dip formasyonu oluşturuyor

CRV, 28 Temmuz’dan bu yana alçalan bir paralel kanal içinde düşüyor. Aşağı hareket 9 Kasım’da 0,52 dolarla en düşük seviyesine ulaştı. Dip bölge, 0,42 dolar yatay destek alanını ve kanalın destek çizgisini doğrulamaya hizmet etti. Ek olarak, CRV fiyatının bir yükseliş formasyonu olarak kabul edilen çift dip oluşturması da mümkün. Analiste göre bu bölgeden yukarı yönde ivme kazanma şansı olacak.

Bununla birlikte, günlük RSI 50’nin altına düşüyor. Bu da yukarı hareket ve kanaldan kopma olasılığı konusunda şüphe uyandırıyor. Dolayısıyla, CRV fiyatının kanaldan çıkıp çıkmadığı veya 0,42 dolar alanının altına düşüp düşmediği, gelecekteki trendin yönünü belirleyecek.

AR fiyatı çapraz destek seviyesine ulaştı

AR fiyatı, 18 Haziran’dan bu yana yükselen bir destek çizgisini izliyor. Bu süre zarfında, 16.50 dolarlık alan direnç görevi gördü ve beş reddedilmeye (kırmızı) neden oldu. 10 Kasım’da AR destek hattına ulaştı ve son 24 saat içinde hafif bir sıçrama başlattı. Bununla birlikte, günlük RSI, yükseliş eğilimi trend çizgisinden kopma riskiyle karşı karşıya. Günlük RSI, yükseliş eğilimi çizgisinden (yeşil) ayrılırsa, destek alanından bir kırılma beklenir. 

APE fiyatı altcoin piyasasının çöküşünden kurtulamadı

APT, görünüşe göre 11 Kasım’da 6 Kasım’dan beri var olan alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Ancak yukarı hareketini sürdüremedi ve kısa bir süre sonra çizginin altına düştü. Bu tür sapmaları genellikle önemli aşağı yönlü hareketler takip eder. Aşağı hareket devam ederse, en yakın destek seviyeleri 1.27 ve 1.61 harici Fib geri çekilme destek seviyeleri (beyaz) tarafından oluşturulan 2,90 dolar ve 2,21 dolar olacak. Tersine, hattın geri alınması bir yükseliş göstergesi olacaktır.

HT fiyatı altcoin ayı piyasasının ortasında eriyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, HT fiyatı 26 Ekim’de 9,57 dolara ulaştığından beri düşüyor. Aşağı hareket 11 Kasım’da 5,50 dolara ulaştı. Ayrıca, şu anda direnç olarak hareket etmesi beklenen 7,40 dolar alanının altında bir kırılmaya neden oldu.  En yakın destek alanı 5,50 dolarda. Bu nedenle, en olası senaryo, HT’nin bu iki seviye arasında bir aralık oluşturacağını öne sürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Tahmini Çıktı: Beklenen Seviyeler
Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Beklenen Seviyeler Ne? Bitcoin fiyatı 17.000 dolar altında baskılanırken toparlanmanın sona erdiğine işaret ediyor. FTX krizi, lider kripto parayı 20.000 dolar bölgesinden tamamen kopardı. Analizler, tekrar ayağa kalmak için şimdilik yeterli gücü olmadığını gösteriyor. Bitcoin fiyatı mevcut seviyelerde sıkıntılı bir...
Buğra Çağlar 3 hafta önce