Reklamı kapat

FTX Kabusu: Solana’dan Sonra Bu Altcoin Tehlikede!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
2 görüntülenme
FTX Kabusu: Solana'dan Sonra Bu Altcoin

FTX’in iflası, bağlantılı altcoin’ler Solana (SOL) ve FTX Token’i (FTT) uçuruma sürükledi. Şimdi, çöküşün etkileri altcoin piyasasının dört bir yanına dağılıyor.

FTX çöküşüyle bu altcoin projesinden binlerce dolar ayrılıyor

Ethereum tabanlı cross chain protokolü Ren (REN), FTX krizinden sonra 160.000 dolarlık finansman çıkışı yaşadı. Altcoin projesi, krizin ardından yeterli kaynağa sahip olmama tehlikesiyle karşı karşıya. Yeni veriler, FTX’te yaşananların ardından Ren’in gelişimi için yeterli fona sahip olmadığını gösteriyor. FTX’in kardeş şirketi olan Alameda, Ren’in gelişimini her üç ayda bir 700.000 dolar ile finanse ediyordu. Bu kaynak iflas edince, altcoin projesi finansman açısından sıkıntı çekiyor.

2 Şubat 2021 Ren ve Alameda ortaklığı

Alameda’nın iflası Ren’in finansal kaynaklarını baltalıyor

Alameda Research, uzun vadeli kalkınma için finansman sağlamak amacıyla Ren’i yıl başında satın almıştı. O zamandan beri, geliştirme ekibine üç ayda bir fon sağlıyor. Alameda’nın bir parçası olduğu FTX Grubu’nun geçen haftaki iflas başvurusundan önce, her şey yolundaydı. Ren ekibi Cuma günü, 4. çeyreğin sonuna kadar yetecek fonlarının olduğunu duyurdu. Bu haftanın başlarında, yeni raporlar, projenin mevcut finansmanının yaklaşık 160.000 dolar olduğunu açıkça ortaya koydu.

FTX, Alameda Research’ü finanse eden asıl kaynaktı. Riskli işlemleri finanse etmek için milyarlarca dolar değerinde müşteri fonu kullandı. Hatta, yöneticilerine kişisel krediler sağladı. Tüm bu karmaşık kredi ilişkisi de ani ölümüyle sonuçlandı. Şimdi, Solana ve Ren dahil olmak üzere ilgili projelerinde ateş altında.

FTX çöküşünden sonra Ren’in gelecek planları

Ren ekibi şu anda ek finansman kaynakları arıyor. Cuma günü topluluk üyeleriyle potansiyel işbirlikleri hakkında konuştuklarını açıkladırlar. Ekip, yeni fon elde etmenin yanı sıra, protokolün en son güncellemesi olan Ren 2.0’ı tanıtmayı umuyor. Ağustos ayında, açık kaynaklı, topluluk tarafından yürütülen bir girişime bilinçli bir geçişin parçası olarak gözden geçirilmiş bir sürüm yayınlandı. Ren ekibi, Alameda’nın eski sürüm için fikri mülkiyet (IP) haklarının sahibi olduğu düşünüldüğünden, en yeni sürüme geçişin hızlandırılmasının zorunlu olduğunu savunuyor. Bu seçenekler muhtemelen RenDAO topluluğunun seçim oylamasına sunulacak.

Raporların REN fiyatına etkisi

REN fiyatı, kripto para yatırımcıları arasında devam eden huzursuzluk nedeniyle son 30 gün içinde değerinin %30’undan fazlasını kaybetti. Duyuruyu takiben, REN fiyatı ertesi gün %1.85 düştü. Şu anda hafifçe toparlanarak 0.07697 dolardan işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak Ren ve özellikleri hakkında tüm ayrıntıları bu makalede ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Platformda Bitcoin 9 Bin, ETH 700 Doların Altına Düştü!
Bu Platformda Bitcoin 9 Bin, ETH 700 Doların Altına Düştü! Lider kripto Bitcoin (BTC), küresel piyasalarda 16.600 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ancak, Grayscale’in Bitcoin fiyatı 9.000 dolara kadar geriledi. Bu arada, lider altcoin Ethereum, piyasada 1.207 dolardan el değiştiriyor. Bununla birlikte Grayscale’de Ethereum fiyatı 700 doların altına...
Vural Erkan 2 hafta önce