Reklamı kapat

FTX Krizi Bulaşıyor: Popüler Altcoin’i Öldürebilir!

7 görüntülenme
FTX Krizi Bulaşıyor: Popüler Altcoin'i Öldürebilir!

FTX krizinin ardından bu altcoin projesi en çok değer kaybedenlerden biri oldu. Krizin başlamasından bu yana Solana ekosisteminin altcoin’i SOL yüzde 50’nin üzerinde değer kaybetti. Diğer yandan Ethereum hafta genelinde yaklaşık yüzde 20, Bitcoin yaklaşık yüzde 19 oranında düşüş yaşadı.

FTX krizi en çok SOL’u etkiledi

Tüm bunlarla birlikte SOL’un başka bir sorunu daha var. Yatırımcılar, staking sözleşmelerinden 80 milyon SOL’u serbest bırakılmasıyla satış baskısında bir artışa hazırlandığı görülmektedir. Söz konusu miktarın piyasaya bir anda bırakılmaması ise durumu daha da kötüleşmekten kurtardı. Bunun yerine, balinaların işlemi birkaç ticaret platformu arasında eşit bir şekilde bölmeleri muhtemel.

Sadece FTT, Solana Değil: Bu Altcoin'ler de Dump Görebilir!

Milyonlarca SOL’un piyasaya sürülmesinin sonucu, gelecekteki satış baskısının kaçınılmaz oranda artabilir. Bu da bireysel yatırımcıların altcoin projesinden uzak durmasına neden oldu. Bunun yanı sıra, önemli satış hacminin bir piyasa katılımcısı tarafından mı olduğu, yoksa bireysel yatırımcılar arasında mı dağıtılacağı henüz belirsiz. Ek olarak, artan sayıda doğrulayıcı, 80 milyon SOL’un piyasaya sürülmesinin ardından pozisyonlarını kapattı. Bu durum ise altcoin’in daha da bozulması sonucunda, piyasa geriliminin muazzam bir şekilde artacağı anlamına gelmektedir.

Solana toparlanmaya başlayacak mı?

Yatırımcıların büyük bir çoğunluğu korku halinde. Ayrıca, piyasalara giren 80 milyon altcoin’in, proje ve yatırımcıları için pek de iyi görünmediği aktarılıyor. SOL, şu anda haftalık listeler içerisinde ilk 100 token arasında en çok kaybedenlerden biri. Analistlere göre, Solana fiyatı neredeyse tüm kazanımlarını kaybetmiş gibi görünüyor.

Solana ekosistemi adına zorlu dönemler. Projenin şuan ki tabloda güven vermediği belirtilmekte. Ayrıca, genel kripto para piyasaları son yılların en düşük seviyesine geriledi. FTX krizinin neden olduğu bu sürecin toparlanması ise şüphesiz önemli bir zaman alacaktır. Dahası, FTX veya FTT’ye maruz kalan şirket ve kuruluşların sayısını hala bilmiyoruz.

Analistlere göre, Solana’nın yeniden toparlanıp toparlanmayacağını söylemek imkansız görülüyor. Ayrıca kripto para analistlerine göre, olumlu hamleler gerçekleşmeden önce piyasalar büyük olasılıkla başka bir durgun büyüme döneminden geçecek. Solana ekosisteminin altcoin’i SOL, FTX olayının ardından ciddi oranda düştü. Şu anda ise altcoin son 24 saatte yüzde 2.9 düşüşle, 14.15 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Kripto para analistlerine göre SOL fiyatı bir süre daha düşmeye devam edebilir. Özellikle FTX borsasında en çok bulunan altcoin olması fiyat hareketliliğini tetiklemiş görünmektedir. Sonuç olarak, SOL fiyatının hareketliliği FTX borsasındaki yaşananlara bağlı olabilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Watcher.guru

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 8 Altcoin İzleme Listesine Girdi: İşte Beklentiler!
Bu 8 Altcoin İzleme Listesine Girdi: İşte Beklentiler! Blockchain ve kripto endüstrisi son dönemlerde ciddi sorunlarla karşı karşıya. Analistler, kripto para birimlerinde yaşananların güveni sarstığını biliyor. Ayrıca kripto kışının daha da uzaması bekleniyor. Bu durum ise yatırımcıları korku içine sokan durumlardan biri. Tüm bunlarla birlikte...
Nazlı Öykü Deniz 3 hafta önce