Reklamı kapat

FTX Olayı, Ripple Davasına Yansıdı: 2 Kuruluş Brifing Verdi!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
4 görüntülenme
FTX Olayı, Ripple Davasına Yansıdı: 2 Kuruluş Brifing Verdi!

XRP topluluğunun üyeleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki dava hakkındaki yeni bir gelişmeye tepki gösteriyor. İki kuruluşun SEC’i destekleyen bir brifing vermesi, topluluğun canını sıktı. İşte detaylar…

Ripple davasında yeni gelişme: Brifing’ler verildi

İki kuruluşun, Ripple’a karşı devam eden yasal savaşında SEC’i desteklemek için bilirkişi brifingleri sunmak yönünde izin talep etmesi dikkat çekti.  Yeni Spor Ekonomisi Enstitüsü (New Sports Economy Institute-NSEI) ve InvestReady, devam eden davada SEC’i destekleyen brifingleri sunmak isteyen kuruluşlar oldu.  NSEI, brifing’inde, kripto para birimi endüstrisinde faaliyet göstermediğini belirtti. Ancak kurumun davaya olan ilgisinin, şeffaf olduğu ve kamu menfaatini desteklediği ölçüde finansal yeniliklere saygı duyulduğu bir ortamı teşvik etmeye bağlılığından kaynaklandığını belirtti.

Analist: FTX Patlamasından Sonra Bu 3 Altcoin'den Kaçın!

NSEI, geleneksel finansal araçların aksine kripto para birimlerinin temel yönlerine dikkat çekti. Bunun mahkemeye davaya yeni ve benzersiz bir bakış açısı sağlamayı planladığını söyledi. NSEI, kriptoların nakit akışı oluşturmayan varlıklar olduğunu ileri sürdü. İnsanların yalnızca yeni ortaya çıkan varlıkları alıp satabileceklerini ve bunlara yatırım yapamayacaklarını da sözlerine ekledi. NSEI, Howey testinin yanı sıra 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın “o sırada kullanılan finansal araçların arka planına göre bağlamda kalması gerektiğini” sürdürdü.

InvestReady brifing’inde neler vardı?

Öte yandan InvestReady, özetinde kripto piyasasında yatırımcı koruması eksikliğinin ABD’deki çevrimiçi pazarı etkilediğini belirtti. “Belirtilen kurallara uymaya çalışanların seslerinin duyulduğundan emin olmak istiyoruz” dedi. Ayrıca kripto patlaması nedeniyle insanların sorun yaşamaması gerektiğine işaret etti. InvestorReady, piyasanın düzenleyici incelemenin dışında yozlaştığını belirtti. Yatırımcıların fonlarını riske atan firmaların başka bir “biçimlendirmeye” gerek olmadığını da sözlerine ekledi.

Ünlü Borsa XRP'yi Yeniden Listeliyor! Ripple Ne Olacak?

XRP topluluğundan tepki geldi

XRP topluluğunun üyeleri sırayla özetleri incelerken, özetler kripto topluluğunda tepkilere yol açmaya devam etti. Avukat Jeremy Hogan, Ripple’a karşı SEC’i desteklemek için sunulan brifingin “Bir Araştırma Belgesi” olduğunu söyledi. Avukat Jeremy Hogan, SEC’i destekleyen kuruluşlar tarafından sunulan özetlere tepki gösterdi. NSEI tarafından dosyalanan brifingi ile ilgili bir sorun tespit etti. Ardından şirketin kripto para sektöründe faaliyet göstermediğine dikkat çekti.

Avukat Hogan, kripto olmayan bir oyuncunun davaya getireceği benzersiz bakış açısı konusunda endişeliydi. Avukat Hogan, “Bu bir amicus curiae brifinginden çok bir araştırma makalesi” dedi. Ayrıca, Digital Perspectives’in kurucusu, InvestReady tarafından SEC’i desteklemek için sunulan brifing’lere de tepki verdi. Bu belgelerin “Ripple merkeziyetsiz mi?” testi olduğunu ortaya koydu.

Ripple karşıtı brifing’ler neden şimdi sunuluyor?

Bu arada, NSEI ve InvestorReady tarafından sunulan son özetler, SEC’in önde gelen Blockchain şirketine karşı yasal savaşında aldığı ilk desteği işaret ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, şimdiye kadar birçok kuruluş SEC’e karşı Ripple’ı destekleyen brifingler vermişti. Blockchain şirketine karşı şimdi brifing verilmesinin arkasında kripto paraların mevcut çöküşü yer alıyor gibi duruyor. Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki düşüş, kripto para borsası FTX’in iflasının ardından geldi. Yani FTX olayının dolaylı olarak Ripple’ı da etkileme olasılığı var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Thecryptobasic

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist Uyardı: Bu 7 Coin Çakılacak!
Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist Uyardı: Bu 7 Coin Çakılacak! Yaygın olarak takip edilen Bitcoin ve altcoin analisti Crypto Capo, mevcut kripto para düşüşünün derinleşeceği konusunda uyarıda bulundu. Ayrıca belirli altcoin’ler için hedeflediği düşük seviyeleri açıkladı. İşte detaylar… Crypto Capo, daha büyük bir satış konusunda uyardı Tahminleriyle...
Aslı Dinçer 4 hafta önce