Dikkat: FTX, Talep Portalını Yeniden Açtı! Bu Tarih Son

Dikkat: FTX, Talep Portalını Yeniden Açtı!
Dikkat: FTX, Talep Portalını Yeniden Açtı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kullanıcı fonlarını hapseden FTX, alacaklılar için oldukça önemli bir adım atarak talep portalını yeniden başlattı. Kroll şirketi üzerinden yaşanan siber saldırı sonrasında dondurulan hesaplar, şimdi müşteriler için erişilebilir durumda.

FTX, hacklenen talep portalını yeniden açtı: 29 Eylül son tarih

Yeni başlayan süreçte, FTX kullanıcılarının taleplerine ilişkin kanıtlarını 29 Eylül tarihine kadar sunmaları gerekiyor. Borsa, kullanıcılarının güvenliğini esas alarak ek güvenlik önlemlerini devreye aldı. Bu adım, kripto paraları koruma altına almayı amaçlayan kullanıcılar için büyük bir rahatlık kaynağı olacak. FTX, yaşanan siber saldırı sonrasında bu tip tedbirleri artırarak kullanıcılarının güvenliğini bir adım daha öne taşımayı hedefliyor. Resmi duyuru:

FTX iflas sürecinde son durum

Bu arada, Kroll’un Ağustos ayında yaşadığı SIM swapping saldırısı, FTX’in yanı sıra BlockFi ve Genesis gibi firmaların da alacaklılarının kişisel bilgilerini riske atmıştı. Ancak, FTX kullanıcılarını rahatlatacak bir açıklama geldi. FTX, siber saldırı sırasında herhangi bir KYC bilgisinin ya da şifrenin açığa çıkmadığını belirtti.

29 Eylül’e dikkat

FTX müşterilerinin taleplerine ilişkin kanıtları sunmaları için belirlenen son tarih 29 Eylül. Alacaklıların özellikle bu tarihe kadar kanıtlarını sunmaları gerekiyor. Süreç, alacaklılar için bir nebze olsun umut ışığı yaratıyor.

FTX, altcoin rezervlerinin tasfiyesi için onay aldı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, iflas davasına bakan hakim FTX’in kripto rezervlerini satabilmesine onay verdi. Bu gelişme, FTX’in iflas sürecinde finansal sonuçları ele alma çabasında önemli bir adımı temsil ediyor. Güncel raporlara göre borsanın kripto para rezervleri şu şekilde:

  • Solana (SOL): 1,16 milyar dolar
  • Bitcoin (BTC): 560 milyon dolar
  • Ethereum (ETH): 192 milyon dolar
  • Aptos (APT): 137 milyon dolar
  • Tether (USDT): 120 milyon dolar
  • Ripple (XRP): 119 milyon dolar
  • Bithumb Token (BIT): 49 milyon dolar
  • Stargate (STG): 46 milyon dolar
  • Wrapped Bitcoin (WBTC): 41 milyon dolar
  • Wrapped Ether (WETH): 37 milyon dolar

Kullanıcılar tedirgin

FTX’in kripto para satışına verilen karar, bazı kullanıcılarda panik yarattı. Ancak şimdilik Bitcoin ve diğer altcoinler üzerinde önemli bir etkisi olmadı. Son olarak, FTX’in müşterilerine yönelik bu yeniden yapılanma sürecinin, kullanıcıların varlıklarını ve bilgilerini daha güvenli bir şekilde korumalarını sağlayacak şekilde ayarladığını belirtelim. Müşteriler, FTX’in yeniden açılan talep portalı üzerinden işlemlerini güvenle gerçekleştirebilecekler. Bu dönemde FTX kullanıcılarının dikkatli ve bilinçli olmaları gerekiyor. Resmi web sitesi, iade süreci için tüm ayrıntıları aktarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: FTX, Talep Portalını Yeniden Açtı! Bu Tarih Son