FTX Token Nedir? FTT Ne İşe Yarar?

FFT NEDIR
FFT NEDIR
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX Token nedir? FTX Token, kripto para türev işlemleri için borsa hizmeti sunan FTX’in yerel kripto para birimidir. Bu makalede FTX Token nedir, ne sunar, FTT ne işe yarar gibi yatırımcıların sıklıkla merak ettiği soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin tokeni birlikte inceleyelim.

FTX Token nedir?

FTX, türev kripto para işlemleri için kullanılan bir borsadır. Bu borsa, vadeli kripto işlemlerinde yoğun bir şekilde karşılaşılan problemleri çözmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Bu nedenle, piyasadaki önemli kripto türev işlem platformları arasında görülmektedir. Ek olarak borsanın, tıpkı Binance gibi yerel bir kripto para birimi bulunmaktadır. FTX için bu kripto paranın adı, FTT olarak da bilinen FTX Token’dir.

FTT, ERC-20 tokenleri ile uyumlu bir borsa tokeni olarak görülmektedir. FTX borsası, vadeli kripto para ticaretinde görülen problemleri odak noktasına almıştır. Bu sorunları kendi bünyesinde çözmeyi hedefleyen platform, ödeme iadesi, merkezi likidite havuzu sunar. Bununla birlikte borsa, stablecoin mutabakatlarını da kullanıcıların erişimine açmıştır. Tüm bu özellikler borsayı ve dolayısıyla FTX Tokenin yatırımcıların radarına girmesini sağlamaktadır.

FTT ne işe yarar?

FTX Token, aynı isimli borsa içerisinde çeşitli kullanım durumlarına sahiptir. Tokenin; Ethereum, Solana ve BSC ağında farklı versiyonları mevcuttur. FTT’nin işlevlerinin başında marj ihtiyacı olmadan kaldıraçlı pozisyonlara girmek gelir. FTT sahipleri, varlıkları aracılığıyla kaldıraçlı pozisyonlar oluşturabilmektedir. Bununla birlikte, Almeda Research tarafından desteklenen FTT, kullanıcılara işlem ücretlerinde indirim ve avantajlar sağlar. Ayrıca, vadeli işlemlerde düşük gas ücretinin yanı sıra, spread’ler elde edilmesine de olanak tanır.

Yazının yazıldığı sırada en büyük 25. kripto para birimi olan FTX token, 3.7 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle işlem görüyordu. Buna ek olarak, tokenin 352 milyon adet olarak sınırlandırılan maksimum arzının %39’u dolaşımda bulunuyordu. Bu, 136 milyon FTT anlamına geliyor.

FTX Token nasıl alınır?

FTT, çeşitli kripto para borsalarında işlem gören bir tokendir. Bu kapsamda, FTX Tokeni satın almak için, öncelikli olarak listeleme yapan bir borsaya üye olmanız gerekmektedir. Bu borsalar arasında Binance Bybit, Bitget, MEXC ve FTX bulunmaktadır. Tokenin işlem gördüğü borsaya üye olup kimliklerini doğrulayan kullanıcılar, cüzdanlarına para yatırarak FTT’yi satın alabilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FTX Token Nedir? FTT Ne İşe Yarar?