Reklamı kapat

FTX’ten Sonra Bu Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
3 görüntülenme
FTX'ten Sonra Bu Bitcoin Borsası Durdu

FTX’in sahip olduğu bir Japonya borsası iflasın ardından işlemlerini durduruyor. FTX ile bağlantılı Bitcoin borsası, bugün Twitter’dan iflasını duyurdu.

FTX ile bağlantılı Bitcoin borsası işlemlerini durdurdu

Bu yılın başlarında FTX tarafından satın alınan Liquid Global, FTX’in ABD’de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmasının ardından tüm para çekme işlemlerini durdurduğunu söyledi. Şirket Twitter’dan, müşterilerin ne itibari para ne de kripto para alamayacağını bildirdi. Borsayı doğrudan satın almayı kabul etmeden 2021’deki 90 milyon dolarlık bir hack olayının ardından Liquid’e 120 milyon dolarlık kredi veren FTX, Liquid’i satın almak için ne kadar ödeğini açıklamadı. Liquid şimdi FTX’in ABD’de Bölüm 11 iflas başvurusunda para çekme işlemlerini durduruyor. Bugün resmi Twitter hesabından şunları duyurdu:

Quoine Pte, hem fiat hem de kripto para birimi olmak üzere tüm para çekme işlemlerini durduruyor. Daha fazla bilgi mevcut olduğunda sağlanacaktır

Borsa, son önlemlerin “güvenlikle ilgili bir durma olmadığını” vurguladı. Daha sonraki bir tarihte daha fazla bilgi vereceğini sözlerine ekledi. Firma ayrıca, kullanıcılarının daha fazla güncelleme bulunana kadar fiat para veya kripto para yatırmamasını önerdi.

Liquid, geçen hafta FTX’in iflas başvurusunda adı geçen başka bir varlık olan Quoine tarafından işletiliyor. Quoine, Singapur Para Otoritesi’ne kaydolmak için başvurdu, ancak düzenleyici bu hafta FTX gelişmelerini dikkate alacağını söyledi.

Liquid’in duyurusu FTX krizinden kısa süre sonra geldi

Liquid’in 10 Kasım’da müşteri fonlarının güvenli olduğunu bildirmişti. FTX krizinden etkilenmediği iddiasının ardından kısa süre sonra işlemleri durdurduğunu duyurdu. 12 Kasım’da Liquid, “Ön kontroller yaptık ve olağandışı bir faaliyet görmedik” tweetini attı.

Ağustos 2022’nin sonundan bu yana Liquid, 12 Kasım’daki açıklamaya kadar Twitter’da hiçbir şey yayınlamamıştı. Bu, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’nın FTX Japonya’dan 10 Kasım’da iş siparişlerini durdurmasını istemesinden kısa bir süre sonra oldu.

2014 yılında kurulan büyük bir kripto para borsası olan Liquid, Japon işletme kuruluşu aracılığıyla, Japonya Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında yetkilendirilmiştir. Şubat 2022’de FTX, Liquid Group ve yan şirketlerini satın almıştı.

FTX çöküşü Bitcoin boğalarını piyasadan uzaklaştırdı

Borsanın iflası, bir haftayı aşkın bir süredir kripto piyasasında önemli bir tartışma konusu oldu. FTX ve ona bağlı ticaret şirketi Alameda Research’ü kuran Sam Bankman-Fried, yaklaşık bir haftada tüm itibarını kaybetti. Yıkımın ardından Bitcoin fiyatı son bir yılın en düşük seviyesi 15,682.69 doları gördü. Kriptokoin.com olarak FTX hakkında merak edilen soruları bu makalede ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Oyna Kazan Projeleri ile Ücretsiz Kripto Para Kazanmak Mümkün mü?
Oyna Kazan Projeleri ile Ücretsiz Kripto Para Kazanmak Mümkün mü? Uzun süredir kripto piyasasında bir düşüş hâkim ve kripto paraların yavaş yavaş toparlanma hareketi göstermesi iyiye işaret olsa da birçok yatırımcı büyük kayıplar yaşadı. Hal böyle olunca yatırımcılar zarar etme ihtimalinin olmadığı, oyun oynayarak kripto para kazanabilecekleri...
Kriptokoin 2 hafta önce