G20 Zirvesinde Kripto Para ‘Yasaları’ Konuşuldu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
199 görüntülenme
G20 Zirvesinde Kripto Para 'Yasaları' Konuşuldu!

G20 zirvesinde konuşan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para piyasasının düzenlenmesi gerektiğini bir kez daha dile getirdi. Bazı kurumlar tamamen yasaklanmasını öneriyor. İşte ayrıntılar…

ABD, güçlü kripto para çerçevesi istiyor

G20 zirvesinde tartışılan Hindistan’ın kripto paraları düzenleme yönündeki hamlesi, görüşmelerin tamamlamasıyla Cumartesi günü hem Uluslararası Para Fonu’ndan hem de ABD’den destek aldı. Hindistan, Bitcoin gibi kripto paraların yarattığı sorunlarla başa çıkmak için toplu bir küresel çaba istediğini söyledi. Ülke, Temmuz 2023’e bu konuda adım atılmasını bekliyor.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bengaluru’daki G20 toplantısının oturum aralarında yaptığı açıklamada, güçlü bir düzenleyici çerçeve koymanın “kritik” olduğunu ancak ABD’nin herhangi bir doğrudan yasaklama önermediğini belirtti.

ABD Hazine Bakanı, Konuşmasında Bu 2 Altcoin'e Değindi!

Yellen, açıklamalarının devamında, kripto çerçevesi konusunda diğer ülkelerle çalıştıklarını belirtti:

Kripto faaliyetlerinin tamamen yasaklanmasını önermedik, ancak güçlü bir düzenleyici çerçeve oluşturmak kritik önem taşıyor. Diğer hükümetlerle çalışıyoruz.

IMF yetkilileri daha katı kurallar istiyor

Daha önce, IMF İdari Direktörü Kristalina Georgieva, Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman ile bir toplantıya eş başkanlık ettikten sonra kripto paraları yasaklamanın bir seçenek olması gerektiğini söyledi.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi hükümeti birkaç yıldır kripto paraların düzenlemek ve hatta yasaklamak için bir yasa taslağı hazırlamayı tartıştı, ancak nihai bir karar vermedi. Hindistan Merkez Bankası, Ponzi şemasına benzedikleri için kriptoların yasaklanması gerektiğini söyledi.

Hindistan Duyurdu: Bu Altcoin'ler Donduruldu!

Perşembe günü, IMF, ülkelerin kripto paralara nasıl davranması gerektiğine dair dokuz maddelik bir eylem planı ortaya koydu. Birinci nokta, kripto para birimlerini yasal para haline gelmesinin yasaklanmasıydı.

Fon, son birkaç yılda bir dizi kripto borsasının ve altcoin projesinin çöküşünün ardından, bu tür çabaların yetkililer için bir öncelik haline geldiğini ve hiçbir şey yapmamanın artık “savunulamaz” olduğunu da sözlerine ekledi.

Hindistan, IMF’nin kripto para düzenlemeleri için G-20 ile çalıştığını açıkladı

Ülke Şubat ayında, G-20 başkanlığını devraldığından beri ilk kez kripto paranın nasıl düzenleneceğine dair devam eden çalışmanın ayrıntılarını resmen açıkladı. Ekonomik İşler Departmanı sekreteri Ajay Seth, IMF’nin Hindistan ile istişare içinde “para politikasının yönlerine ve kripto paralara politika yaklaşımına” odaklanacak bir makale üzerinde çalıştığını söyledi.

Hindistan Maliye Bakanı, bir ülkenin yasal olduğunu kabul etmediği bir şeyi nasıl vergilendirebileceği sorulduğunda, “Kâr elde eden insanları vergilendirmek için düzenlemenin yapılmasını beklemiyorum” dedi.

Dünyaca Ünlü Şirket: Şimdi Bu Kripto Para Alınır!

Kriptokoin.com olarak Hindistan’ın kripto para düzenlemelerine bu sayfada yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Terra Olabilir Balinalar Ele Geçiriyor
BitMEX Kurucusu: Bu Altcoin’in Sonu Terra Olabilir! Balinalar Ele Geçiriyor BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, büyük balina işlemleriyle gündemde olan bir altcoin projesi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Yeni bir protokolün Terra çöküşüne neden alabileceğini söyledi. Arthur Hayes, popüler DeFi projesinde Terra hareketleri gördü Kripto topluluğu son günlerde...
Buğra Çağlar 3 hafta önce