Reklamı kapat

GateToken Nedir? GT Ne İşe Yarar?

Kriptokoin.com
Kriptokoin.com 9 Haziran 2022
0 görüntülenme
GT nedir

GateToken nedir? GateToken (GT), dünyanın en popüler kripto borsalarından biri olan Gate.io’nun kripto para projesidir. Bu makalede GateToken nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların sıklıkla arattığı soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

GateToken nedir?

Gate.io borsasının yerel kripto para birimi olan GateToken, GateChain blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Buna göre GT, Gatechain ve dolayısıyla Gate.io’daki çeşitli kullanım durumlarıyla ekosistemin devamlılığını sağlamaktadır. Gatechain, halka açık bir blok zinciri ve ürün ekosistemidir. Ağda yeni zincir üstü güvenlik hesabı ve özelleştirilebilen kurtarma özelliği gibi çeşitli yeni ürünler bulunmaktadır. Ek olarak GateChain, varlık düzenleme ve kurumsal abonelik hizmeti vermektedir. Ağın kullanıcıları, varlıklarını birden fazla Blockchain arasında transfer edebilmekte ve ödeme yapabilmektedir. Ayrıca ağ, Delegated Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasını kullanmaktadır. Böylece kullanıcılar, staking ödülleri kazanabilmektedir.

GateToken ne işe yarar?

GateToken, GateChain ağının ve Gate.io borsasının yerel kripto para birimidir. GT token, ağdaki tüm işlem ücretlerini ödemek ve oluşan çeşitli maliyetlerini ödemek için kullanılmaktadır. Bununla birlikte, GateChain ağındaki merkeziyetsiz uygulama (dApp) geliştiricilerinin, işlem gerçekleştirmek için GT sahibi olması gerekmektedir. GateToken’in bir diğer kullanım durumu ise DPoS mekanizması kullanan GateChain’de staking yapmaktır. Buna göre, kullanıcılar varlıklarını akıllı sözleşmelere belirli bir vadeyle kilitler. Böylece vade sonunda ek GT token ödülleri kazanabilirler. Staking, ağı daha güvenli hale getirirken, kullanıcıları ödüllendirir.

GT’nin avantajları nelerdir?

  • GT sahipleri, GateChain içerisinde staking, özel etkinliklere katılım, VIP üyelik gibi çeşitli avantajlar elde eder.
  • Ekosistem GateToken için yeni kullanım durumları üzerinde çalışmaktadır. GateChain ve Gate.io borsasının gelişmesi GT’nin fiyatını artırabilir.
  • GateToken yakımı yoluyla kendini güvenceye alan GateChain, tokenin arzını azaltarak fiyatını yükseltmektedir.
  • Gate.io, Crypto Exchange Ranks’ın (CER) araştırmasına göre 2021’in en güvenli kripto para borsasıdır. Bu durum, yatırımcılara güven vermektedir.

GT’nin dezavantajları nelerdir?

  • GateToken, Gate.io borsasıyla doğrudan bağlantılıdır. Bu nedenle, borsanın müşteri kaybetmesi durumunda tokenin fiyatının düşme ihtimali mevcuttur.
  • Bununla birlikte, Gate.io veya GateChain’in saldırıya uğraması GT tokenin fiyatını olumsuz etkileyebilir.
  • Kripto paraların doğasındaki yüksek oynaklık GateToken’de de mevcuttur. Buna göre, oynaklığı yüksek varlıkların fiyatı, daha geniş bir aralıkta dalgalanmaktadır.

GateToken nedir? GT nasıl alınır?

Kripto para yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar, GateToken’i birçok büyük ve güvenilir kripto para borsasında bulabilir. GT, mevcut olarak Gate.io, Huobi Global, BitFinex, FTX ve LBank’ta işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar, bu borsalara üye olup, kimliklerini doğrulamalıdır. Ardından, GT paritelerine uygun bir varlığı cüzdanlarına yatırmalı ve token için alım emri vermelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

HARD NEDIR
Kava Lend Nedir? HARD Ne İşe Yarar? Kava Lend nedir? Kava Lend, merkeziyetsiz finans ürünleri sunan Kava platformu üzerine inşa edilmiş bir borç verme piyasasıdır. Bu makalede Kava Lend nedir, ne sunar, HARD nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarına...
Kriptokoin.com 9 Haziran 2022