Geçmişten Günümüze Bitcoin Fiyat Düzeltme Hareketleri

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz 26 Temmuz 2018
1 görüntülenme

Bitcoin fiyatında 17 Aralık 2017’den itibaren devam eden bir düzeltme hareketi söz konusu. Bu sürede Bitcoin fiyatı 19,666$ seviyesinden 5,700$ seviyesine kadar düştü. Düşüş oranı %70’lere kadar tırmandı.

Kimileri “balon patladı” dese de bu hareket bir düzeltme hareketi olarak görülebilir. Nitekim 2013’de benzeri bir senaryo ile %83 seviyesinde bir kayıp olmuş, yine 30 Kasım 2013 tarihinden 14 Ocak 2015’e kadar süren 411 günlük bir sezonda kayıp oranı %87’lere kadar çıkmıştı.

Bitcoin fiyatına bakınca yaklaşık 13,963 $ seviyesinde bir düşüş söz konusu. Bu kadar yüksek bir değer kaybı yatırımcıyı korkutsa da yakın zamanda %40’ın üzerinde yaşanan artış ile yatırımcılar yeniden umutlanmış görünüyor. 17 Temmuz 2018’den bu yana Bitcoin fiyatı 5,703$ seviyesinden 8,264$ seviyesine yükselmiş durumda. Yatırımcılar artışın devam edeceğini öngörüyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yeni Visa Kripto Debit Kartı Devasa Boyutta XRP Depoziti Aldı Bir kripto para Visa Debit Kartı çok yakın zamanda XRP’nin kartta depolanabilecek bir para birimi olarak eklenmesini sağladı. Wirex tarafından oluşturulan kart, Avrupa Ekonomik Alanı içinde yaşayanlar kullanılacak ve bu da çok büyük bir insan topluluğuna denk...
İmge Açıkbaş 26 Temmuz 2018