Neden Geleceği Geçmişe Satalım?

Türkü Karacan
Türkü Karacan 17 Şubat 2018
0 görüntülenme

Bloomberg’e Bitcoin‘in mevcut durumu hakkında konuşan Draper, bugüne kadar yaptığı alımların yanı sıra yarının ekonomisinde de yerini aldı ve yatırım konusunda kararlılığını yineledi. Bitcoin’in yakında 1000 doların altında işlem yapabileceğine katılıp katılmadığı konusunda:

“Benim duruma bakış açım farklı çünkü Bitcoin’in gelecekteki para birimi olduğunu düşünüyorum” dedi. Kendi Bitcoinlerini satmayacağına, çünkü geleceği geçmişe satmanın mantıksız olduğuna vurgu yaptı. Draper, 2014’te İpek Yolu’nun kapatılmasından sonraki ihalelerin sonucu olarak yaklaşık 32,000 BTC’yi satın aldı. O tarihte yaklaşık 18 milyon dolar ödeyerek aldığı Bitcoinler şimdi 310 milyon dolar değerinde.

Hiçbir Şey Draper’i Batıramaz

Draper’in iyimserliği, kendisinin büyük bir destekçisi olduğu, henüz piyasaya çıkmamış Tezos’u çevreleyen negatif reklamlara ve yatırımcılara rağmen etkilenmedi. 2017’de 232 milyon dolarlık ICO’yu takiben TEZ belirteçlerinin verilmesine ilişkin gecikmeler, geliştiricilerin ve üst düzey yöneticilerin arasındaki çalkantı nedeniyle devam etti ve ABD’de projeye ilişkin birden fazla davanın sonuca ulaşması bekleniyor.

Bitcoin’in gelgeçliği, yatırımların da Tezos’a kilitlenmesiyle neredeyse 20.000 dolara yükselen gerilemenin daha da artmasına sebep oldu. Draper’a, bu tür gelgeçliğin “düzenli insanlar” için bir problem olup olmadığı soruldu, ama o sadece güvenlik konusuna odaklandı. “Bitcoin, bankalardaki dolarlarımdan daha güvende” dedi. Bankalar tekrar tekrar saldırıya uğrarken, Blockchain saldırıya uğramamıştı.

Yatırım devi, bu hafta Bitcoin’i konuşan bir önceki nesil ile çelişiyor. Çarşamba Daily Journal Corporation’un genel toplantısında yapılan Q&A oturumunda Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger, Bitcoin’i “tamamen aptalca” diye nitelendirdi, ve onunla etkileşime girenlerin “iğrenç” olduğunu düşündüğünü söyledi. “Hükümetimizin bu konuda gösterdiği gevşek tutum yanlış. Kötü şeylerle başa çıkmanın doğru yolu onların üzerine gitmektir” diye devam etti.

Bitcoinist – Wilma Woo

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Brian Kelly Varlıklarının %90’ını Kriptoparaya Yatırdı Koruma fonu operasyon sorumlusu Brian Kelly kriptovarlıkların geleceğine inanmakla kalmıyor – portföyünün büyük bir kısmını da buna yatırıyor. CNBC yazarı olan Kelly, varlıklarının ne kadarını kriptoparalara yatırdığı sorulduğunda “Yüzde 90 kadar. Ben bir fon işletiyorum. Burada benim...
Egehan Karışman 18 Şubat 2018