Gelecekten Gelen Adamın Bitcoin Tahmini

Egehan Karışman
Egehan Karışman 29 Kasım 2017
24 görüntülenme
Dün, yani 28 Kasım’da, ilk kripto para olan Bitcoin haftaya tüm zamanların en yüksek değeriyle başladı. Bitcoin’in değeri 10,000$ değerini aşarak bir rekora imza attı. Bu dönüm noktasını atlatan Bitcoin üzerine, 4 sene önce Reddit’te yazılan bir yazıya göz attık. Reddit yazarlarından biri yazdığı bu yazıda 2025 yılından geldiğini ve Bitcoin’in çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü söyledi.

Gelecekten Gelen Adamın Tahminleri

2013 yılında yazılan yazıda “Ben gelecekten gelen bir zaman yolcusuyum, ve burada yaptığınız şeyi durdurmanız için size yalvarıyorum.” demesi bir çok kullanıcıyı eğlendirmişti. Luka_Magnotta isimli kullanıcı 2025 yılından bir yazı yazdığını ve Bitcoin’in insanoğlu için bir tehdit haline geldiğini söylemişti. Yazılan yazıda ayrıca 2015’e kadar Bitcoin’in değerinin her yıl 10 kat artacağını ve bundan sonra büyümenin yarıya düşerek devam edeceğini söyledi.

Yani Luka_Magnotta’ya göre, Bitcoin’in değeri 2010’da 0,1$ iken, 2011’de 1$, 2012’de 10$ ve 2013’te ise 100$ olacaktı. Diğer dönüm noktaları olarak ise kullanıcı 2015 için 1000$ ve 2017 olan bu yıl için ise Bitcoin’in 10000$ değer olacağını öngördü. Bu yazara göre 2019 yılında ise BTC’nin değer 100000$ değerini bulacak ve 2019’da ise 1 milyon $ değerini görecek. Bundan sonra ise iddiaya göre Bitcoin artık dolar cinsinden ölçülmeyecek, çünkü Amerikan doları artık tedavülden kalkmaya başlayacaktı.

Dahası, Luka_Magnotta yakın geleceğin kasvetli olacağının altını çizdi. 2025 yılında, dünyanın bir çok bölgesi parçalara ayrılacak, çünkü dünya nüfusu tüm vergilendirme sistemlerini tahrip eden Bitcoin’lerini kullanan anonim hesaplara geçti. Toplamda, bu zamana kadar, madenciler 19 milyon BTC’yi kazmış olacak ve yüz binlerce insan telafi edilemez bir şekilde kaybedecek. Ortalama olarak kişi başına 0.001 bitcoin düşecek ve dünya nüfusu toplamda 7 milyarın biraz üzerinde olacak.

Aynı zamanda, BTC’lerin büyük bir kısmı azınlıkta bulunan seçkin bir sınıfın ellerinde bulunacak ve bu sınıf kale gibi yüksek korunaklı sığınaklarda yaşayarak madencilik yapan son bilgisayarları elinde bulunduracak. Buna ek olarak, tüm gezegen bir terör dalgasıyla karşılaşacak, insanlar fidye karşılığında hırsızlık ve insan kaçırma girişimlerinde bulunacak. Örneğin meşhur Winklewoss ikizleri Bitcoin fonları nedeniyle cinayete kurban gidecek. Ayrıca, Afrika’nın bölünmesinden sonra, en zengin ülkeler Suudi Arabistan (110,000 BTC) Kuzey Kore (180,000 BTC) olacak.

Sonuç olarak, Luka_Magnotta okuyuculardan böyle bir geleceği durdurmalarını ve “daha tomurcukken bu kahrolası projeyi bastırmalarını” istiyor.

“Siz ekonominizi yöneten merkezi bankaları kaldırarak dünyaya yardım ettiğinizi düşünüyordunuz. Ancak ben bunun ne şekilde sonuçlandığını gördüm.”

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Diyanet İşleri Başkanlığı Ne Kadar Haklı? Diyanet uygun değildir dedi Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Bitcoin, Ethereum gibi kripto paraların ticaretinin dinen uygun olmadığı belirtilmişti. Açıklamanın tam metnini aşağıda görebiliriz, bakalım Diyanet bu yaptığı açıklamada ne kadar haklı? Diyanet ne...
Osman Kuzucu 29 Kasım 2017