Sıcak Gelişme: Bu Kripto Para Şirketi Kapanıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
1.408 görüntülenme
Gelişme Kripto Para Şirketi Kapanıyor

Raporlara göre, geçen yıl 1,5 milyar dolara satın alınmaya yaklaşan bir kripto para ödeme şirketi, faaliyetlerine son vermeye hazırlanıyor. Terra ve FTX krizleriyle birleşen geniş piyasa gerilemesi, mücadele eden bazı şirketler arasında sarsıntıya yol açıyor.

Wyre, kripto para kışının son kurbanı

2013’ten beri faaliyet gösteren Wyre, geçen yıl Nisan ayında çevrimiçi ödeme şirketi Bolt ile 1,5 milyar dolarlık bir satış anlaşması yaptı. Anlaşma, Bolt’un personelinin üçte birini işten çıkarmasına neden olan olayda Eylül ayında iptal edildi. Şimdi, Wyre’nin iki eski çalışanı, şirketin kapanmak üzere olduğunu doğruluyor. Bunlardan biri olan Wyre CEO’su Ioannis Giannaros, Ocak 2023’te faaliyetleri durduracaklarını bir e-posta yoluyla bildirdi söyledi. Başka bir çalışan, şirketin durumu hakkındaki düşüncelerini LinkedIn hesabından paylaştı:

Yoluma geri dönebileceğimi düşündüm. Ama görünüşe göre hayatın tamamlamam gereken daha çok zorluğu var. Bence Wyre karlı bir iş olarak devam etmeyecek.

Bu arada, CEO Giannaros’a göre şirket hala faaliyet gösteriyor; ancak, küçülme de dahil olmak üzere planları olduğunu söyledi.

Kripto kışının kurbanı sadece Wyre değildi

Piyasadaki gerilemenin bir başka işareti olarak, aynı zamanda bir EmpireDAO’nun New York’ta 190 Bowery’deki kiracılığının da sona ermesi, kripto para piyasasının patlama ve çöküş doğasını gösteriyor. Kaynaklara göre, binayı boşaltma hareketi, kurucu Mike Fraietta’nın o zamandan beri günlük 300 ziyaretçiyle 1.500 üye toplayan bir topluluğa kapılarını açmasının ardından bir yıldan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

EmpireDAO, sosyal kulüpler, NFT restoranları, golf sahası ve hızlı bir şekilde Web3 topluluklarını gerçek dünya alanlarına getirmeyi amaçlayan bir dizi girişimin en sonuncusudur. Kurucu Fraietta, geçen Aralık ayında kitlesel fonlama yoluyla alanı kurtarmak için neredeyse 250.000 dolar toplamayı hedeflese de, kampanyanın sitesi bağışların yaklaşık 27 katılımcıdan yalnızca 8.150 dolara ulaştığını gösteriyor. Kampanya amacına ulaşamadığı için bağışlar iade edilecek. EmpireDAO şimdi çaresiz bir şekilde ayı piyasasının ortasında kapanmayı bekliyor.

Haber, pek çok Web3 girişimi için ivmeyi kapatan ve yeni sermaye bulmanın zor olduğu daha büyük bir kripto kışının ortasında geliyor. EmpireDAO, Mart 2022’de kiralamaya başladığında, ETH’nin fiyatı yaklaşık 3.140 dolardı ve kabaca 1.210 dolar olan mevcut fiyatından %163 daha yüksekti. EmpireDAO’da çalışan birçok projenin temelini oluşturan Solana da Mart 2022’den bu yana darbe aldı; SOL fiyatı neredeyse %90 düştü. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz güçlü bir yeni yıl başlangıcıyla, şimdi kayıpların bir kısmını geri kazanmaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Theblock

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türklerin Aldığı Bu Altcoin Öldü mü
Herkes Kaçıyor: Türklerin de Aldığı Bu Altcoin Öldü mü? Kripto para yatırımcıları için 2022 unutulmaması gereken bir yıldı. Bir zamanlar ilk 10 arasında yer alan Terra (LUNA) ve Solana (SOL), bu dönemde eski konumlarını tamamen yitirdiler. Peki, Türklerin de yoğun ilgi gösterdiği bu altcoin projelerinin geri...
Buğra Çağlar 4 hafta önce