Bu Listeye Çok Dikkat: Geliştiriciler Bu 10 Altcoin’de!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 ay önce
1.003 görüntülenme
Geliştiriciler Bu 10 Altcoin Projesinde!

Geliştiricilerin en yoğun olduğu altcoin projeleri ortaya çıktı. Kripto veri platformu Santiment’in yayınladığı rapora göre, geliştiriciler en çok Cardano ağında yer alıyor. Buna göre Cardano, Kasım ayında en çok GitHub geliştirici etkinliğine sahip Blockchain’i oldu. Onu, Polkadot ve Kusama gibi diğer projeler izledi.

Santiment, geliştirici etkinliği en yüksek altcoin projelerini paylaştı

Kripto veri platformu Santiment, yakın zamanda Cardano Blockchain’i övdüğü bir paylaşım yaptı. Twitter’daki paylaşıma göre Santiment, “Cardano, geliştirme faaliyetinde diğer tüm kripto varlıklarının önünde yer alıyor” dedi. Ardından ağın en yüksek GitHub geliştirici etkinliğine sahip olduğunu söyledi.

Santiment, geçen ay GitHub geliştirme faaliyetlerine dayalı olarak ilk on ağın tümünü özetleyen bir grafik de paylaştı. Kontrol panelinden alınan verilere göre Cardano, Kasım ayında GitHub 572,67 GitHub geliştirme etkinliği alarak birinci oldu. Onu, ikinci sıradaki Polkadot ve üçüncü sıradaki Kusama izledi. Buna göre Cardano, hem Polkadot hem de Kusama’dan %17,8 daha yüksek etkinlik aldı. Ek olarak altocin ağının geliştirme etkinliği, beşinci sırada yer alan Ethereum’unkinden %55 daha yüksekti.

Geliştiricilerin en çok katkı sağladığı Altcoin’ler

Santiment, değerlendirdiği zincirlerdeki GitHub geliştirme etkinliğine bağlı bir rapor ortaya koydu. Bu değerlendirmeye göre, GitHub geliştirme etkinliğine göre ilk on varlık ve bunların Kasım ayındaki geliştirme etkinliği sayıları şunları içeriyor:

 • Cardano (ADA), 572,67
 • Polkadot (DOT), 486,13
 • Kusama (KSM), 486,13
 • Cosmos (ATOM), 398,97
 • Ethereum (ETH), 369,43
 • Internet Computer (ICP), 333,40
 • Status (SNT), 327,67
 • Decentraland (MANA), 310,93
 • Filecoin (FIL), 299,40
 • Vega Protocol (VEGA), 277,13

Cardano geliştirici etkinliğinde lider konumda

Cardano, piyasadaki en geliştirici dostu ve akademik ağlardan biri. Bu da geliştirici faaliyetlerine yansıdı. Son başarı, ağın kademeli olarak kripto alanındaki en gelişmiş zincire dönüşmesini sağlayabilir. Bununla birlikte altcoin, çok fazla geliştiriciyi barındırdığı için listenin başında yer aldı. Etkinlik birden çok duruma bakıyor. Bu nedenle Santiment’in raporu önem arz ediyor. Blockchain, birkaç gün boyunca liderlik konumunu da korumayı başardı. Geçtiğimiz Temmuz ayında ADA, geliştiricilerde bir ay boyunca bir liderlik elde etmişti.

Zincirdeki bu aktif gelişmelerin ortasında, Cardano, sosyal ve piyasa faaliyetlerinde de artışlara tanık oluyor. Örneğin ADA, 26 Ekim’de Lunar Crush tarafından değerlendirilen 3,954 altcoin arasında 1. sırada yer aldı. Bu, sosyal ve pazar etkinliği değerlendirmesini içeriyordu. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere ADA fiyatı, geçen hafta bir konsolidasyona girdi ve son yedi gün içinde %1,02’lik yetersiz bir kazanç elde etti. Ayrıca altcoin, yazım sırasında, 0,3141 dolardan alınıp satılıyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
 • Cryptobasic

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin İçin 100x Bekleniyor!
Binance CEO’sunun Övdüğü Bu Altcoin İçin 100x Bekleniyor! Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) övdüğü bir altcoin projesi, balinaların radarına girdi. Piyasanın en büyük balinaları, kripto para için 100x civarında bir fiyat artışı öngörüyor. Bu tür bir yükseliş, her kripto para birimi için zor. Ancak balinalar...
Emre Borsan 2 ay önce