Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı: Traderlar Bu Seviyeleri Bekliyor!

Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı: Traderlar Bu Seviyeleri Bekliyor!
Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı: Traderlar Bu Seviyeleri Bekliyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir trader ve analist, piyasanın hafta sonu kayıplarından kaçınması nedeniyle Bitcoin (BTC)’nin mevcut günlük daha yüksek zirveler ve dipler yapmaya devam etmesi halinde 30.000 doları görebileceğini söylüyor.

Material Indicators’ün Bitcoin tahminleri

TradingView verileri, BTC’nin bir gecede tırmanarak bir kez daha yerleşik işlem aralığının zirvesine yakın olduğunu gösterdi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 23.500 dolarda aralık direncinin üzerine çıkmak için yapılan çok sayıda başarısız girişimde bulundu. Bunun ardından BTC, yazı yazılırken hala belirsizlik içinde görünüyor. Ancak analistlere göre yükselişin devam edeceğine dair umutlar zaten oradaydı.

Bitcoin

On-chain izleme kaynağı Material Indicators, 5 Ağustos’ta Bitcoin için Twitter’dan bazı güncellemeler paylaştı. Bunların bir bölümünde ‘haftada daha fazla oynaklık bekliyoruz’ yazdı. Bu bağamda Material Indicators şu değerlendirmeyi yapıyor:

Ayı piyasası rallisi BTC’yi 25 binin üzerine çıkarabilirse, 26 bin – 28 bin dolar aralığında çok fazla sürtünme olmaz. Trend çizgisini kaybetmek, yükseliş umutları ve hayalleri için kötü olur.

Bitcoin için 28.000 dolar, mevcut spot fiyattan %20 daha yüksek demek. Ayrıca, iki ayın en yüksek seviyesini temsil edecek. Material Indicators, Bitcoin’in şu anki gerçekleşen fiyatı civarında olan 22.000 dolardaki trend çizgisini gösteren bir grafiğe yer veriyor. Grafik ayrıca teklif desteğinin spotun hemen altında arttığını gösteriyor. Ancak, ana direnç 24.500 dolarda kalıyor.

Bitcoin
Trend çizgisi ile BTC alım ve satım seviyeleri / Kaynak: Material Indicators

Analist, Bitcoin için 30.000 dolar hedefi veriyor

Hafta sonu trade’inde kurumlar ve profesyoneller, yeni işlem haftasına kadar uzak durmayı tercih eder. Bu yüzden piyasaya bireysel traderlar hakim olur. Bu nedenle borsa emir defterlerindeki likidite eksikliği sayesinde geleneksel olarak daha değişken fiyat hareketlerine yol açar.

Bu arada, günlük grafiği analiz ederken, popüler trade hesabı CROW daha da yüksek seviyeleri eğlendiriyor. Bitcoin’in daha yüksek zirveler ve daha yüksek dipler yapmaya devam ettiğini kaydediyor. Bu yüzden sadece 30.000 dolardan kar elde etme planlarını ortaya koyuyor.

Trader Crypto Tony, ‘Hafta sonu tamamen sahte çıkışlar nedeniyle menzil trade’i ile ilgili’ diye ekliyor. Bu bağlamda analist, şunları söylüyor:

Menzilleri belirlemeyi ve buna göre oynamayı seviyorum. Menziller, gerçek çıkışları veya sahte çıkışları belirlemede etkilidir. İkisini de oynayabilirsin.

Aylık RSI, BTC fiyatının geri dönüşünün başladığını ima ediyor

Bitcoin fiyat modellerinin Stock-to-Flow ailesinin yaratıcısı PlanB, de tahminlerini paylaştı. Analist, cross-chain verilere bakarak, göreceli güç endeksi (RSI) performansının yükselişini tekrar işaretliyor. RSI, BTC’nin belirli bir fiyatta karşılaştırmalı olarak ne kadar fazla satın alındığını veya aşırı satıldığını gösteren temel bir metrik. Bu arada bu metrik, Haziran ayında şimdiye kadarki en düşük seviyelerine ulaştı. PlanB, şimdi toparlanan RSI’nin 2022 ayı piyasasının sonunun sinyalini bile verebileceğini öne sürüyor.

Bu arada 3 Ağustos’taki bir önceki gönderide PlanB, BTC’nin hala stok-akış günlük tahmininin ‘çok altında’ olduğunu kabul ediyor. Otomatik hesap makinesi S2F Multiple’ye göre bu 6 Ağustos için 83.475 dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin İçin Geri Sayım Başladı: Traderlar Bu Seviyeleri Bekliyor!