XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Gizemli Balinalar Milyonlarca Token Taşıdı ve Kârlı Altcoin Sert Çakıldı!

Serkan Eser
Serkan Eser 7 Ekim 2019
14 görüntülenme

Kriptokoin.com – Popüler Bitcoin ve kripto para borsalarından olan Bitfinex‘in kripto parası LEO altcoin’i son birkaç aydır tartışmalı bir konu oldu. Bir balina, olası bir satış için devasa bir LEO mevduatını Bitfinex’e taşıdı ve fiyat çakıldı.

Bitfinex‘in kripto parası LEO altcoin’i sert çakıldı

Bilinmeyen bir cüzdan, uzmanlara göre muhtemel bir satış beklentisiyle kısa süre önce 1,2 milyon dolar değerinde LEO tokenini Bitfinex’e taşıdı. LEO tokeni en çok satan IEO’lardan biriydi. Ayrıca altcoin en kârlı IEO olduğunu 1 milyar doları aştığında kanıtladı.  Bununla birlikte uzmanlara göre, borsanın IEO’yu yalnızca kendi Tether rezervlerinden (USDT) aldığı yaklaşık 850 milyon dolar tutarındaki “krediyi”  karşılamak için tuttuğuna inanmak için haklı nedenler var.

Aynı sebepten dolayı Bitfinex ve Tether, daha önce Kriptokoin tarafından bildirildiği üzere New York Başsavcısı tarafından ileri sürülen ciddi bir davaya dahil oldular. Savcılık Bitfinex‘i, kayıp fonlarını USDT ile gizlemekle suçluyor. Bu çelişkiler göz önüne alındığında, LEO’nun 1 milyar dolarlık bir piyasa değerini sürdürmesi şaşırtıcı. Popüler altcoin, Haziran ayındaki zirve noktasından bu yana önemli ölçüde azaldı. O zaman kripto para neredeyse 2 dolardan işlem görüyordu, ancak o zamandan beri şu anki 0,95 dolarlık fiyat işaretine indi. Bitfinex’i tokeni şu anda pazar büyüklüğüne göre en büyük 13. kripto para birimidir.

Balinalar milyonlarca dolarlık LEO tokenlerini taşıdı

LEO tokenlerindeki 1,2 milyon dolarlık hamle, bir başka balinanın 5,5 milyon dolarlık tokeni Bitfinex’e taşınmasından birkaç gün sonra geldi. Gönderen cüzdanlar tanımlanmadıkça, uzmanlara göre bunların koordineli hareketler olup olmadığını söylemek şu anda imkansız. Bununla birlikte, arka planda büyük bir satışın olabileceğini gösterebilecek bazı büyük izler var gibi görünüyor. Şu anda, LEO için işlem hacmi anemiktir ve aşırı yüksek piyasa değerine rağmen sadece 10,7 milyon dolarlık işlem hacmine sahip. Bu balina hareketlerinin LEO için olası bir satışın göstergesi olduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorum kısmı aracılığıyla düşüncelerinizi bize bildirin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Yönünü Tayin Eden 14 Kritik Tahmin Kriptokoin.com – Kripto analistleri, haftaya başlarken bir kez daha kripto kralının 8.000 doların altına kaymasıyla düşüş çağrısı yapıyor. Bazı kripto analistleri ise BTC’ye karşı potansiyel bir altcoin ralli belirtileri görmeye devam ediyor. Ayrıca son zamanlarda en iyi...
Serkan Eser 7 Ekim 2019