Gizemli Fon, Milyonlarca Altcoin Çekti: Fiyatı Yükseltti!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
509 görüntülenme
Gizemli Fon, Milyonlarca Altcoin Çekti: Fiyatı Yükseltti!

Silvergate Bank, piyasanın ve altcoin fiyatının %5 düşmesine neden olan bir çöküş yaşadığı için kripto para dünyası bir başka darbe daha aldı. Kriptokoin.com olarak gizemli fonun altcoin transferinin detaylarını sizler için derledik.

Fon bu borsadan yüklü şekilde altcoin transferi yaptı

Popüler bir kripto bankası olan Silvergate Bank, piyasanın ve ETH fiyatının %5 düşmesine neden olan bir çöküş yaşadığından, kripto para dünyası bir başka darbe daha aldı. Popüler bir Twitter hesabı olan Lookonchain, piyasanın çökme nedeniyle kaos içinde olduğunu belirterek haberi aktardı. Ancak, çöküşten önce ETH’nin fiyatı hafif bir artış yaşadı ve bu da gizemli bir fonun Circle’dan 312M USDC çekmesine ve yükselişin 8 saati boyunca borsalara transfer olmasına neden oldu.

Fonun bu garip davranışı, zincirdeki verilerin çok tuhaf bir model gösterdiğini belirten analistler tarafından fark edildi. Fon, devam etmeden önce bir süre durarak garip para çekme ve transferler yapmaya devam etti. Bu dönemde ETH fiyatı %2 artmıştı. Ancak piyasadaki istikrarsızlık nedeniyle son 4 saatte 210 milyon dolarlık varlık tasfiye edildiğinden piyasa istikrarlı değildi.

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase de son gelişmelere atıfta bulunarak ve çok fazla ihtiyatlı davranarak Silvergate ile artık ödeme kabul etmeyeceğini veya ödeme yapmayacağını tweetledi. Borsa, müşterilerine tüm müşteri fonlarının güvenli, erişilebilir ve kullanılabilir olmaya devam ettiği konusunda güvence verdi. Silvergate’in iflasına ilişkin haberler, kısa bir süre önce JP Morgan tarafından iflasa ilişkin endişeler nedeniyle notunun ‘nötr’den ‘zayıf’a düşürülmesinin ardından geldi.

Silvergate’in sorunları, popüler bir kripto borsası olan FTX iflas ettiğinde başladı ve şu anda ABD Adalet Bakanlığı’nın geçen yılki FTX kazasına karışmasıyla ilgili bir soruşturmasıyla karşı karşıyadır. Kripto para piyasası dalgalıydı ve bu son gelişme daha fazla belirsizliğe neden olmuştur. Ancak piyasa geçmişte dirençliydi ve yatırımcılar piyasanın bu gerilemeden kurtulacağını umuyor.

ETH staking işlemleri

Ağın çekirdek geliştiricileri Perşembe günü yapılan bir görüşmede, Ethereum’un stake edilen ETH’nin geri çekilmesini sağlayacak heyecanla beklenen Şanghay yükseltmesinin muhtemelen Nisan ayının ilk iki haftasında gerçekleşeceğini belirledi.

Gizemli Fon, Milyonlarca Altcoin Çekti: Fiyatı Yükseltti!

Yükseltmenin kesin olarak bir Mart sürümü için planlanmış olmasına rağmen bazı Ethereum geliştiricileri, zaman çizelgesinin Ocak ayına kadar sadık kalacağından şüphe etmeye başladı. Ethereum’un geliştiricileri şimdi, Şanghay yükseltmesinin kapsamlı bir provası olan Goerli test ağını 14 Mart’ta veya buna yakın bir tarihte başlatmayı planlıyorlar. Yaklaşık bir ay sonra her şey yolunda giderse, asıl Şanghay yazılım güncellemesi Nisan ortasında yayınlanacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin 1 Saatte Onmilyarları Sildi! Bu Altcoinler En Çok Battı!
Bitcoin 1 Saatte Onmilyarları Sildi! Bu Altcoinler En Çok Battı! Geçtiğimiz gün boyunca Bitcoin ve çeşitli altcoin projeleri değer kaybı yaşadı. Bitcoin fiyatı, FTX’in çöküşünden bu yana en şiddetli düşüşünü yaşadı. BTC fiyatı bir saat içinde 1.300 dolar düştü ve kısa bir süreliğine coin 22.000 doların altına...
Aslı Dinçer 3 hafta önce