Glassnode Vurguladı! Bitcoin İçin Bu Gelişme Kritik

Glassnode Vurguladı! Bitcoin İçin Bu Gelişme Kritik
Glassnode Vurguladı! Bitcoin İçin Bu Gelişme Kritik
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve kripto para analiz firması Glassnode tarafından yapılan son analize göre ilginç bir gelişme karşımıza çıkıyor. Buna göre riskli varlıklara olan talep azaldıkça altcoin piyasasındaki likidite kuruyor. Rapor, altcoinlerle ilgili temel ölçümlerin döngünün en düşük seviyelerine ulaştığını gösteriyor. Ayrıca piyasadaki zayıflığın altını çizdiğini gösteriyor.

Bitcoin ve kripto paralar için likidite vurgusu

Glassnode, Bitcoin ve altcoin projeleri genelinde likiditenin azaldığına işaret ediyor. Ayrıca ağ yerleşimi, borsa etkileşimi ve sermaye akışları gibi ölçütlerin şu anda döngünün en düşük seviyelerinde olduğunu belirtiyor. Bu eğilim, piyasada altcoinlere karşı genel bir ilgisizliği yansıtıyor.

Crypto Exchanges Halting Withdrawal and Deposits, What Does It Mean for  Investors?

Rapor, likidite azalırken uzun vadeli sahiplerin kararlılıklarını koruduğunu gösteriyor. Diğer taraftan arzlarının tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) ulaştığını vurguluyor. HODLer büyümesi de güçlü kalmaya devam ediyor. Ayrıca bu da aktif takas edilebilir arzı sıkılaştırıyor. Düşük likidite ortamı nedeniyle altcoin piyasasındaki önemli fiyat dalgalanmalarına rağmen, Glassnode’un yeni altcoin çerçevesi, riskli bir rejimin oyunda olmadığını gösteriyor. Bu durum Bitcoin ve kripto para piyasasının türbülanslara karşı güçlü olduğuna işaret ediyor.

BTC likiditesi de azalıyor

Glassnode ayrıca, Bitcoin BTC’nin son bir hafta içinde işlem gören coin hacmini ölçen “Sıcak Arz” metriğine dikkat çekiyor. Buna göre BTC piyasa likiditesinin önceki ayı piyasalarından bu yana görülmeyen seviyelerde olduğuna işaret çekiyor. Piyasa likiditesindeki bu düşüş, özellikle Sıcak Arz ölçütü değerlendirilirken belirginleşiyor. Rapor, Sıcak Arzı uzun vadeli ortalama eksi 0,5 standart sapma ile karşılaştırarak bunu daha da açıklamakta. Sıcak Arz bu eşiğin altına düştüğünde, düşük ve daralan piyasa likiditesi dönemlerine işaret ediyor. Glassnode’a göre, mevcut likidite koşulları 2014-15 ve 2018-19 ayı piyasalarında yaşananlara benziyor. Diğer taraftan 535 gündür devam ediyor.

Hem altcoin hem de Bitcoin piyasalarındaki likidite azalmaya devam ediyor. Diğer taraftan yatırımcıların temkinli olması isteniyor. Kripto piyasasındaki manzara değişiyor. Ayrıca bu sinyaller, mevcut ortamda riskten uzak bir yaklaşımın daha ihtiyatlı olabileceğini gösteriyor. Yazıyı yazarken Bitcoin ve altcoinlerin fiyatına baktığımızda önemli hareketlerin olduğunu görüyoruz. Bitcoin 26.666 dolar seviyesinden işlem görüyor. Diğer taraftan Ethereum’da ise %1.3’lük bir düşüş söz konusu. Buna göre ETH 1.540 dolar seviyesinden işlem görüyor. Binance’te listeli olan LOOM isimli altcoin’de ise bugün önemli ölçüde artış var. Yazıyı yazarken LOOM %14 artış göstermiş durumda. Kriptokoin.com olarak baktığımızda 0.21 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Glassnode Vurguladı! Bitcoin İçin Bu Gelişme Kritik