GoByte Nedir? GBX Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
17 görüntülenme
GoByte Nedir? GBX Ne İşe Yarar?

GoByte nedir? GoByte (GBX), ölçeklenebilirliğe, kullanıcı dostu tasarıma ve yüksek hıza sahip ödeme odaklı bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede GoByte nedir, ne sunar, GBX nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin anında işlem onaylarını mümkün kılan, kullanıcı dostu bu projeyi birlikte inceleyelim.

GoByte nedir?

GoByte, kullanıcıların son derece hızlı işlem gerçekleştirebildiği bir Blockchain ağıdır. Ödeme, para transferi ve DeFi gibi alanlarda hizmet veren bu ağ, BNB Chain üzerine inşa edilmiştir. Projenin arkasındaki ekip, projeyi dünyanın en kullanıcı dostu ve ölçeklenebilir ödeme platformu yapmayı hedeflemektedir. Bunun için geliştiriciler, GoByte’ın alanda öne çıkmasını sağlayan bir dizi özellik geliştirmiştir. Bu özellikler platformun çok hızlı, güvenli ve şeffaf bir şekilde çalışmasına olanak tanır.

16 Kasım 2017’de piyasaya sürülen platform, kendi kendini yöneten ve finanse eden merkeziyetsiz bir model üzerine kuruludur. Yani ağ, bizzat kendi kullanıcıları tarafından yönetilmektedir. Platformun geleceğini şekillendiren kararlar, geliştiriciler ve kullanıcıların oylamalarına göre belirlenmektedir. Bununla birlikte ağ, birçok bakımdan Bitcoin’e benzer şekilde çalışır. Ancak gizlilik ve ölçeklenebilirlik gibi birçok alanda Bitcoin’den daha iyi performans gösterir.

GoByte ne sunar?

GoByte kullanıcılarına çeşitli alanlarda iyi bir deneyim yaşatmak için bir dizi özellik geliştirmiştir. Bu özellikler temelde ödemeler, para transferleri ve DeFi gibi alanları içermektedir. Buna göre platform, kullanıcıların, Instantsend ile anlık ödeme yapmasına olanak tanır. GoByte’da yapılan ödeme ve para transferleri saniyeler içerisinde gerçekleşir. PoW ile çalışan ağ, token madenciliğini de destekler.

Yüksek ölçeklenebilirliği sayesinde platform, 2 dakikadan kısa süre içerisinde blok oluşturabilmektedir. Bununla birlikte GoByte, ağ düğümlerinin sahiplerine bir dizi avantaj sunmaktadır. Masternode sahipleri, GoByte’ı güvence altına alarak token ödülleri kazanır. Platform, çift harcama koruması ve fiziksel nakde eşdeğer gizlilik sunar. Ayrıca, sunduğu cüzdan uygulaması ile kullanıcıların çeşitli DeFi araçlarına erişmesini kolaylaştırır.

GBX nedir? Ne işe yarar?

GBX, BEP-20 akıllı sözleşmesi üzerine inşa edilen bir kripto para birimidir. Bu kripto para GoByte’ın yerel tokeni olarak çalışır. Kullanıcılar, GBX ile ödeme yapma, gizli bir şekilde işlem gerçekleştirme, uluslararası para transfer etme gibi bir dizi araca erişim sağlar. Bununla birlikte GBX, platform için ödül varlığı olarak çalışır. Örneğin masternode’lar, ağı güvence altına almalarının karşılığında her blok ödülünün %65’ini elde eder.

GoByte nedir? GBX nasıl alınır?

GoByte şu an için HitBTC ve STEX gibi kripto para borsalarında işlem görmektedir. İlgili yatırımcıların bu borsalara erişmeleri ve ardından üye olma ve GBX için satın alma adımlarını izlemeleri gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altını Olanlar Dikkat: 6 Analist, Altın Fiyatı Tahmini Yaptı!
Altını Olanlar Dikkat: 6 Analist, Altın Fiyatı Tahmini Yaptı! Parlak metal, Perşembe gün içinde yedi ayın zirvesini gördü. Bununla birlikte altın fiyatı, Federal Reserve’in politika gidişatını etkileyebilecek ABD özel sektör istihdam verilerinin ardından sert düştü. Analistler piyasayı yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor. “Altın, yeni yıla iyi bir...
Vural Erkan 4 hafta önce