Goldman Sachs Destekli Circle’dan Kripto Dünyasında Yeni İş İmkanları

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 20 Mart 2018
4 görüntülenme

Kripto dünyası geliştikçe yeni meslek dalları da ortaya çıkmaya devam ediyor. Blockchain uzmanları, kripto para analistleri ve programcılar en bilinenleri bu gelişen çevrenin. Goldman Sachs’in firması Circle 100 yeni kripto para mesleği yaratacak.

Circle Kripto Çalışanlarına Yatırım Yapıyor

Goldman Sachs 42.2 milyar dolar gelirle dünyanın en önemli yatırım bankalarından biri. Kripto paralara olan ilginin geçtiğimiz yıl fazlasıyla arttı ve bu yıl da bu yükselişin devam etmesi beklenirken Circle artacak arz için hazırlıklara başladı.

Kısa bir süre önce Circle’ın kripto dünyasında ilerleyebilmesi için Poloniex’e ihtiyaç duyduğunu yazmıştık. Circle, Poloniex’in kötü müşteri ilişkilerini düzeltmesini ve servislerini düzeltmesini bekliyor. Poloniex’in aylarca cevap vermeyen destek ekibini ve düşen performansını hatırlatmakta fayda var.

Circle’ın planlarını gerçekleştirebilmek için kriptoyla alakalı 100 yeni meslek dalı yaratacak. Bu sayede Circle, Poloniex destek ekibini düzeltecek ve gelecekteki servis problemlerinin de önüne geçilecek.

ShapeShift CEO’su Erik Voorhes konu hakkında şu yorumda bulundu:

“Bunun piyasa için oldukça faydalı olacağına inanıyorum. Bu birçok firmanın sağlamlaşmasını ve gizli yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlayacak. 2018’de böyle çok fazla şeye tanıklık edeceğiz. Bu noktada firmaların çok fazla sermayesi var.”

Circle servislerini iyileştirmek ve yatırım seçeneklerine kripto paraları da eklemek istiyor. Şimdilik Circle yalnızca yatırım kaynakları ve ticaret çözümleri öneriyor. Kripto paralar planlarının bir sonraki adımı ve bunun üzerinde çalışıyorlar.

Görülüyor ki, firma kazançlarını birden arttırmaktan ziyade düzenli bir büyüme peşinde. Gelecek büyüme için sağlam temeller inşa etmek kolay değil. Üstelik şu an kripto dünyasının en güzel günlerini yaşadığı da söylenemez. Bitcoin 8,000 dolardan aşağılara düştü ve gelecekte neler olacağına dair de bir işaret yok. Circle bu konuda sabırlı davranıyor ve geleceğe yatırım yapıyor.

UseTheBitcoin-Carlos Terenzi

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yüksek Anonimite Özellikli Monero, Zcash ve Dash CoinCheck’ten Kaldırılıyor NEM hırsızlığı sonrasında anonim özelliği ile öne çıkan kripto paralara Coincheck borsasından veto geliyor. Monero (XMR), Zcash (ZEC) ve Dash (DASH) CoinCheck’ten kaldırılıyor. Daha önce hacker’ların vurgunuyla gündeme gelen Japonya merkezli kripto para borsası Coincheck, üç kripto para...
Burak Can Senyelli 20 Mart 2018