Reklamı kapat

Büyük Haber: Google Bu Altcoin ile Ortak Oluyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
7 görüntülenme
Büyük Haber: Google Bu Altcoin ile Ortak Oluyor!

Kripto para piyasası FTX’in verdiği kayıpları telafi etmeye çalışırken, altcoin projeleri de yollarına devam ediyor. Bu doğrultuda Aptos ve Google Cloud, Web3 oluşturucuları desteklemek için iş birliğine gidiyor. Gelişmeye altcoin fiyatı ciddi bir tepki vermedi.

Google bu altcoin ile ortaklığı genişletiyor

Google Cloud ve Aptos Labs’ın ortaklıklarını yeniden genişletiyorlar. Bu doğrultuda Google Cloud, Aptos üzerinde bir doğrulayıcı çalıştırdığını duyurdu. Ortaklık ayrıca altcoin ekosistemi için tercih edilen altyapı sağlayıcısı olarak Google Cloud’u seçen Aptos’tan, Aptos Foundation ile Aptos’ta Web3 startup’larını ve oluşturucuları desteklemeye odaklanan bir hızlandırıcı programdan ve Aptos’ta bir geliştirici hackathon’undan oluşuyor.

Aptos’un main-net lansmanından üç hafta sonra, Google Cloud ile bir ortaklık oldukça önemli. Bu gelişme, ağ ve ekosistemin bu kadar kısa süredeki ilerlemesine dair çok şey anlatıyor. Aptos Labs, gelişmeye ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

…Topluluğumuzu büyütmeye ve misyonumuzu hayata geçirmeye yardımcı olmak için Google Cloud ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Ve bu sadece başlangıç.

Altcoin

Google Cloud Strateji, Dijital Varlıklar başkanı Richard Widmann ise şunları söyledi:

Google Cloud, başlangıcından bu yana Aptos ile çalışıyor. Main-net’i bu kadar hızlı geliştirmelerinden kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanmalarına kadar yeniliklerinden etkilenmeye devam ediyoruz.

Ortaklığın kapsamında neler var?

Google Cloud, Aptos’ta bir doğrulayıcı çalıştırıyor

Bir Aptos main-net başlatma iş ortağı olarak Google Cloud, blok üreten bir node’la Aptos ağını doğruluyor ve bu ağına katılıyor.

Google Cloud’da geliştirme

İş ortaklığının bir parçası olarak Aptos Labs, dahili geliştirme operasyonları için Google Cloud’u kullanacak. Ayrıca, geliştirici topluluğu için Aptos node’larını ve merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler) çalıştırmak amacıyla Google Cloud’u tercih edilen yer haline getirmeye yardımcı olacak.

Altcoin

Bu arada Aptos Foundation, Web3 girişimcilerini ve kurucularını desteklemek için bir hızlandırıcı program başlatıyor. Aptos Foundation Hibe Programı ilk başlatıldığında çok büyük bir ilgi gördü. Ayrıca, Aptos topluluğunun çok sayıda yaratıcılığına tanık olduk. Aptos Foundation ve Google Cloud, Web3 girişimcilerini ve geliştiricilerini daha fazla desteklemek için APT ve Google Cloud kredileriyle bir hızlandırma programı başlatıyor.

Aptos Blockchain verileri dizine eklenecek ve BigQuery’de kullanılabilecek

İş ortaklığının bir parçası olarak Google Cloud, Aptos Blockchain’i dizine ekleyecek. Ayrıca, bu verileri BigQuery aracılığıyla geliştiricilere sağlayacak. Böylece, Google Cloud’daki Aptos ekosistem projelerini geliştirmeyi daha da teşvik edecek.

Aptos ve Google Cloud, dünya çapında hackathon düzenleyecek

Bu hackathon, merkezi olmayan geliştirici topluluklarının fikirleri keşfetmek, işbirliği yapmak ve paylaşılan zorlukların üstesinden gelmek için bir araya gelmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü Altcoin Analistleri: Yatırım Fırsatı! Bu 2 Coin, 5x Yapabilir
Ünlü Altcoin Analistleri: Yatırım Fırsatı! Bu 2 Coin, 5x Yapabilir Bir kripto analisti, BTC ve ETH’nin gelecekte yeni ATH’ler oluşturması durumunda yatırımcıların 5 kat kazanabileceğini söylüyor. Altcoin analisti, 10-20 bin dolarlık BTC ve 500-1.000 dolarlık ETH alımlarının birkaç yıl içinde akıllı görüneceğini belirtiyor. Ayrıca analist, bu alımların...
Vural Erkan 2 hafta önce