Reklamı kapat

Efsanevi Google Milyarderi: BTC, ETH Değil! Bu Altcoin En İyisi

0 görüntülenme

Efsanevi Google milyarderi, tüm değer kaybına rağmen Bitcoin ve Ethereum takibi bir altcoin projesini destekliyor.

Eric Schmidt’in tahminleri yarı yarıya kaybeden piyasa rağmen geliyor

Bitcoin, Ethereum ve diğer ilk on kripto para birimi bu yılın neredeyse tamamını düşerek geçirdiler. Kasım ayındaki zirveden bu yana, piyasa değeri toplam 2 trilyon dolar eridi. Hacim kaybının temel nedeni, Fed’in enflasyona karşı savaşında şahin politikasını sertleştirmesiydi. Bitcoin fiyatı başlangıçta 20.000 doların altında düştü. Bu esnada, Ethereum’da milyon dolarlık bir oyunla birlikte tekrar üç haneli rakamlara geriledi.

Şimdi, eski Google CEO’su ve milyarder Eric Schmidt, daha önce 2020’ye kadar yükselen ilk on kripto para birimi olan Chainlink’in “daha iyi teknolojiye” sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto para birimlerinden “daha iyi ölçeklendiğini” ekliyor.

Schmidt, bu hafta New York’ta Chainlink Labs kurucu ortağı Sergey Nazarov ile birlikte SmartCon konferansı sırasında “tarihsel olarak şüpheciyim” dedi. Schmidt, geçen yıl Aralık ayında Chainlink Labs’a stratejik danışman olarak katıldı.

Neden Chainlink ve altcoin piyasası için neden önemli?

Chainlink, verileri Blockchain’lere bağlamak için oracles adı verilen yazılımı kullanır. Bu teknoloji, hantal ve hantal merkezi olmayan ağların ölçeklenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Chainlink’in kripto para birimi, geçen yıl Mayıs ayında ATH seviyesine ulaşmasından bu yana %80’den fazla düştü. Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük kripto para birimleri tarafından görülen fiyat düşüşlerini geride bıraktı.

Şu anda çoğu uzmana göre Web3, sonunda Google ve Facebook’un Meta gibilerinin hakim olduğu Silikon Vadisi merkezli web 2.0’ın yerini alacak. Schmidt, Ethereum ve diğer benzer akıllı sözleşmelerin bunu yapması için zamana ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Schmidt, Ethereum’un uzun zamandır beklenen Eylül merge yükseltmesinin “bir işaret olarak alınması gerektiğini söyledi.

Chainlink nedir?

Chainlink (LINK), Blockchain dışı işletmelerin Blockchain platformlarıyla güvenli bir şekilde bağlantı kurmasını sağlar. Özetle Blockchain tabanlı akıllı sözleşmeleri gerçek dünyadan verilerle birleştirir. Chainlink’in yerel tokeni LINK, ağ operatörlerine ödeme yapar. Ayrıca ağın akıllı sözleşme anlaşmalarını teminat altına alır.

Chainlink, merkezi olmayan bir oracle ağı veya Blockchain soyutlama katmanı olarak bilinmektedir. LINK kullanan işletmeler, Ethereum ve Solana dahil olmak üzere herhangi bir büyük ağa erişebilirler. Chainlink, PoS işletim protokolünü kullanan Ethereum platformunda barındırılmaktadır. Ayrıca, açık kaynaklı bir blok zinciri projesidir, yani herkes projenin kodunu görüntüleyebilir ve katkıda bulunabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist: Bu Altcoin Dev Ortaklık Duyurdu! Ama Henüz Almayacağım Danışmanlık devi Fool analistleri, büyük habere rağmen bu altcoin projesine yatırım yapmakta acele etmiyor. Projenin yakın tarihli bir raporda insider trader yaptığı ortaya çıkmıştı. Dev habere rağmen analistler bu altcoin projesinde tedbirli Merkezsiz Wi-Fi ağı Helium, Amerika’nın...
Buğra Çağlar 2 Ekim 2022