Reklamı kapat

Google, Play Store’da Kripto Madencilik Uygulamalarını Yasakladı

Mert Kaya
Mert Kaya 27 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Bilişim devi Google, geliştirme politikalarında güncelleme yoluna gitti. Bu güncellemeyle birlikte artık Google Play Store’da kripto para madenciliği yapan uygulamalar varlığını sürdüremeyecek.

Play Store geliştirme politikalarında yaptığı periyodik güncellemeyle politikalarına yeni bir “Kripto Paralar” bölümü ekledi:

“Cihazlar üzerinden kripto para madenciliği yapan uygulamalara izin verilmiyor ancak uzaktan yönetimle madencilik yapan uygulamalar varlığını sürdürmeye devam edebilir.”

Apple’ın haziran ayında revize ettiği kripto para kurallarına benzer nitelikte olan yasağa madencilik yönetim uygulamaları dahil edilmiyor. Bu konu özellikle açıklanmış:

“İzin verilen tek kripto para madencilik uygulaması bulut bazlı, cihaz dışında madencilik yapan uygulamalar…”

Apple’ın ve muhtemelen Google’ın bu yasaktaki amacı geliştiricilerin telefon gücünü verimli bir şekilde kullanmıyor olması ve bu uygulamaların aşırı ısıya sebebiyet verebilmesiyle cihazda zarar oluşturması.

Google ve Blokzincir

Google her ne kadar Android marketlerinde kripto para madencilik uygulamalarını yasaklasa da kripto paralara çok da mesafeli bir şirket değil. En son şirket dünyanın en popüler kripto para borsası ve cüzdan servisi olan Coinbase’i beyaz listeye almış ve reklamlarının platformlarında yapılmasına izin vermişti. Ayrıca ortak kurucularından Sergey Brin oğluyla birlikte Ethereum madenciliği yaptığını söylemiş ve Zcash’in sıfır bilgi kanıtından bahsederek “akıllara durgunluk veriyor” demişti…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC Kararına Rağmen Bitcoin’de Dümen Boğalarda Kripto para piyasası SEC’in Winklevoss ikizlerin Bitcoin ETF’si başvurusunu ikinci kez reddetmesi ile birlikte gün içerisinde ani şekilde değer kaybetmesine rağmen, Bitcoin’de dümenin kontrolü hala boğalarda. Gün içerisinde son üç günün en düşük değeri olan $7,848 test edilirken Bitcoin...
Serkan Eser 27 Temmuz 2018